Jump to content
FAS Goran
EDO_SA

Grande Punto Sport 131hp

Recommended Posts

A i par vas sto misli da zna bolje nego fabrika, i edo nekad ima cudno razmisljanje tj ako je sasuto u auto 10 000eura to automatski znaci da se mora postovat taj rad, po meni ne jer masu njih napravi kic od auta al momku se svidja sve u 1 boji, njegovo je auto i cao.

Na onom klipu sto iznad postavih ne vidim sta se to ne uklapa da sve bude bijelo i dje pise da mora taj dio mora da bude crn :D 

Uostalom postavite vase projekte pa da gledamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fascinantno je kako se neslaganje s nečijim mišljenjem odmah okarakterizira kao pljuvanje, i kreće priča o uloženim milijunima, trudu, platonskoj ljubavi i kretnjama u svemiru. Ne treba odmah izigravati uvrijeđenu mimozu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira svidilo se nekome ili ne treba poštovati sav taj  trud oko auta u koji je uloženo puno vremena i novca. Ne vidim razlog da se nekome apsolutno ne svidi? Sve što je stavljeno na njega je sa Fiatovih polica a ne nekih znanih ili u gorem slučaju neznanih plastičara. Ti delovi u koju će se boju farbati to je već stvar ukusa. Bela ili crna su univerzalne boje a u konkretnom slučaju auto je beo pa može i jedna i druga.

U sređivanje auta je uloženo novca da se je mogao pored tog grandea kupiti i Abarth Grande Punto i tada bi na forumu imali i Abartha, ali vlasnik je očio želeo nešto sasvim drugo što se ne može kupiti jednostavnim odlaskom u autosalon ili negde drugde.

 

Ukusi su različiti! Ja lično više cenim trud koji je uložen u auto koji se kupi na nekom smetištu i u lokalnoj garaži prepravi tako da je gotovo u svim disciplinama bolji nego 100 puta skuplji auto! Ima li šta lepše kada prepravljeni fića, yugo ili sl na stazi posrami fabričke sportaše? Meni nema ali kao što rekoh ukusi su različiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro zapazanje. Ako je Edo vec mogao pazariti i Abartha za te pare, ja kazem da je trebao. Kupi lepo Abartha, raskupusa ga. Uzme sta mu treba, ostalo proda i izaslo bi ga jeftinije.

Da ne pominjem da bi dobio sve potrebne delove odjednom, a ne da ih vija po Nemackama i Italijama.

 

Njegov ukus, njegova stvar. S obzirom da je tema ovde i drugi imaju pravo da izraze svoje misljenje, slaganje i neslaganje. Valjda je i to svrha foruma.

Ako to nece, onda treba da napravi blog gde je zabranjeno komentarisanje i to je to. A oni kojima se to svidja ili ne svidja ce ga kaciti ovde u Gedore ili Lepe automobile i komentarisati do mile volje kao da on nije tu.

 

Jedno je ako ga neko napada da je ovo ili ono, a tu je nekad tanka granica pri ispoljavanju misljenja i nacin izrazavanja zvuci kao uvreda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam recimo uvek pristalica fabrike, sviđa mi se  detalj krova u crno, meni bi i ovi abarth dodaci išli kao fabrika jer mi je to dizajnerski perfektno odrađeno ali brate tvoj auto, tvoj ćef, tvoje pare, ostaje samo da gledamo uloženi trud koji je veliki, nemam šta tu da dodam, svaka čast na volji i vremenu...a i brate para što si spucao, alal ti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduše i mi smo prevideli da je restilizovana verzija u boji karoserije, a i ti što ne kažeš da si se na njega ugledao nego da ovde unosiš nemire na forumu :D 

 

car_photo_357751.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dejanhn said:

A i par vas sto misli da zna bolje nego fabrika, i edo nekad ima cudno razmisljanje tj ako je sasuto u auto 10 000eura to automatski znaci da se mora postovat taj rad, po meni ne jer masu njih napravi kic od auta

 

100% se slazem!
ulozen novac u auto NISTA ne govori...bas nista
ako ti se svidaju abarth branici, kupi ih jer ti se svidaju, a ne zato jer su skupi I jer ih nece niko moc kupit pa ces ti sad ispast faca jer ces dat 800 eura za dva prosirenja
to je po meni van svake pameti

a sada moje realno misljenje: dati tolike novce za nesto sto opet izgleda kao original ?!
nista unikatno, posebno...I dalje je to nesto sto se moze vidjeti negdje na cesti...NIKAD! NIKAD!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se ti samo javljat Mirko....tebi je branik za punta mk2 500 eura.....to mozes pricat djeci u vidu bajki pred spavanje ;) 

Takodje bolje uloziti u auto koje je novije i nije sepet kao punto mk2 koji max vrijedi 2000 eura ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima starost i vrijednost auta? U koji god auto da ulozis novce neces ih dobiti nazad, bio on star godinu dana ili 20 godina.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DinoG Pa ima veze jer kada nepristrasno gledaš sa strane temu, svrha autorovog pisanja cele je sa samo jednim ciljem. A to je da se pokaže koliko se ima para ugurati u auto i koliko je svaka jeb.ena stavka koštala.

Poštujem ulaganje ali nije cilj istog da se nekome pokaže gore pomenuto već da se dostigne cilj sopstvenog zadovoljstva. Čini mi se da ovde toga nema mnogo jer se čak i poduhvati uglavnom (bar sam takav utisak stekao) vrše da se predmetno svidi tamo nekome...možda grešim.

 

Količina tenzije i negativnih komentara u ovoj temi (koja sigurno prednjači na forumu u ovome) govori da su verovatno mnogi prepoznali ovo što sam napisao i da se večina ne slaže sa takvim načinom pisanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd u pravu si! tocno si to opisao I slazem se sa tobom u potpunosti

ne znam dal je to stvarno tako kod Ede, ali takav dojam ostavlja kod jako puno ljudi!
jer sve sto se tice njegovog auta naglasava sta koliko kosta
I cim krene komentirati nesto tude, obavezno ili podjebava ili mora u taj komentar dodati svog GP-a
 

znaci sta imas naglasavati 8 puta jednu stvar? sta koga briga dal je prvi ili deveti na balkanu ili u naselju ili na svijetu?! za koja ti to radis?

ja sam ti rekao da po tvojoj logici moj branik vrijedi onda barem 500 eura
pitao sam te fino

imaj muda kupiti branik NOVI od 200 eura I raspiliti ga sam...I jos jedan takav koji priblizno kosta @DinoG nek ti kaze dal ima tih branika I po kojoj cijeni
I zavari to sve I pokitaj, bez farbanja, jebes farbanje, to je jos 100 eura, ali nije bitno
pa kad ti ga neko udari, sta ces mu rec, koliko ti vrijedi taj branik?!

zato se ne sprdaj samnom nego prihvati kritike ljudi sta ti kazu
ti samo podjebavas okolo a kad se tebi nesto kaze onda niko ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd meni godiste i vrijednost auta nemaju nikakvu ulogu. Svatko neka vozi ono sto si moze priustiti. Sto se ulaganja tice znam ljude koji su ulozili u po tisuce € u aute stare po 20 godina jer im je to gust, nista vise. Bili bi smo svi nerealni da kazemo da npr onaj Yugo sto je bio na Nurburgringu ne valja. Ulozeno je brdo para i njegov vlasnik si je ispunio san. Imam kolegu koji je od Fice napravio Abarth repliku do najsitnijeg detalja i dan danas ga unaprjedjuje i zivi svoj san. Eto ja imam Puntica starog 14 godina, jos malo pa punoljetan i stalno nadjem nesto novo za cackati. Strah me i staviti na papir sta sam sve ulozio, a ni ne zelim. Leci pod auto ili sjesto za stol i nesto napraviti je ono sto mene cini sretnim. 100 ljudi 100 cudi, svatko nesto voli i ni jedan auto nece udovoljiti svima.


@EDO_SA ti ozbiljno trebas poraditi na komunikaciji i prihvacanju komentara. Nitko ti nije nista lose rekao. Ako se netkome nesto ne svidja, njegova stvar. Tvoj auto, radi kako se tebi svidja i tu je prici kraj, ali ljudi imaju pravo komentirati, to je i svrha foruma. Vrijedjanje i pljuvanje necijeg rada treba osuditi i ne dopustiti, ali ne mozes se tako ponasati ako se nekome ne svidja to sto si napravio. Ti ko dijete pa cim nije po tvome gotova igra.

Svi znamo da novci nisu mjerilo ukusa, a tome mozemo svjedociti po razno raznim slikama i videima na yt od onih Liberty Walk i Rocket Bunny Ferrarija i GT-R-ova. Sve auti po 100000+€ s dodatcima od par desetaka tisuca € i ne lice na nista. Sve do jedan slozen bez vlastite ideje, kopija kopije, jedino je bitno da je sve na autu najskuplje, a orginalnosti ni traga. S druge strane imas auta koji su slozeni s daleko manjim budzetima poput Matiza iz Rumunjske koji bude svake godine u Subotici. Auto za koji je svaki dio radjen po mjeri i u svakom pogledu je unikat. Vlasnik nije otisao u trgovinu, stavio hrpu para na pult i slozio auto i to se na tom i ostalim takvim autima vidi iz aviona

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, EDO_SA said:

Nemoj se ti samo javljat Mirko....tebi je branik za punta mk2 500 eura.....to mozes pricat djeci u vidu bajki pred spavanje ;) 

Takodje bolje uloziti u auto koje je novije i nije sepet kao punto mk2 koji max vrijedi 2000 eura ;)

 

A ti kao da vozis ferari  pa je u njega bolje uloziti a do skoro si bacao pare u istog takvog punta.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto da i ja napišem koju :)
novi na forumu, ali pratim temu auta već dugo

i vlasnika sam poznavao, dok me nije odlučio blokirati i srati po meni i mom poslu svugdje po netu :)

jedina stavka koja je čudna u svemu tome je, to što se osobno nismo niti upoznali niti je probao moje usluge :D

 

auto ko auto, lijepo je složen
svaka čast na trudu i ulaganju

pričekat ću kompletiranje pa dati zadnji sud, ali ide u dobrom smjeru

 

dotaknuli su se svi Edinog ponašanja

pa eto, budem i ja

Edo, nauči primiti kritiku

ne vole svi iste stvari
čovjek je samo rekao da bi njemu bilo ljepše da su proširenja crna, ništa drugo

ti si iz tog napravio problem kao da ti je spomenuo nekoga iz rodbine

nadalje, novac ne garantira dobro složen auto

to što si ti platio taj bodykit ne znam koliko, ne znači da je taj bodykit brutalan i da je njegova cijena znak njegove vizualne snage ili pasanja na taj auto

cijena ne znači ama baš ništa

osim možda u tvojoj glavi

 

pomiri se s tim da nisi uvijek u pravu, i da ljudi drugačije gledaju na iste stvari

shvati da nisu svi isti

da jesu, imali bi brdo kopija

gdje je tu čar?

pretpostavljam da ćeš odmah urigirati da se ovaj post obriše i ja blokiram, ali ovo je moje iskreno mišljenje
ja ne pljujem po nikome ko što ti radiš dobar period otkada si me blokirao, a blokirao si me jer nisi mogao podnijet izajebanciju na svoj račun

dok druge voliš zajebavati

 

pa da se i vratimo an tu zajebanciju

ona cura kaj je slikala u pegnitzu, sada će imati materijala i da poslika tvoj auto

napokon više nije serijala :)

uživaj mi, kad si u zagrebu se javi svakako

da vidiš kako debili peru aute bez vode ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam se ja javljat sta osobama koje sve bosance nazivaju smecem govnima i tako tim imenima....za ovo imam dokaze u porukama ;) i sta si ocekivao? Da cu ti se zahvaliti na tim nazivima? Kako se ti ophodis prema drugima tako ce i drugi prema tebi ;) pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, EDO_SA said:

Nemam se ja javljat sta osobama koje sve bosance nazivaju smecem govnima i tako tim imenima....za ovo imam dokaze u porukama ;) i sta si ocekivao? Da cu ti se zahvaliti na tim nazivima? Kako se ti ophodis prema drugima tako ce i drugi prema tebi ;) pozzz

 

stavi molim te te dokaze, jer znam točno šta pišem :)
ili hoćeš da ja idem tražiti po porukama?

u nijednom trenutku nisam rekao da su svi bosanci smeće ;)
jer ne dijelim ljude prema narodnistima niti prema vjeri, a pogotovo ne prema marki automobila koju voze ;)

znam i jako dobro kad sam ti napisao da si smeće, i iza toga stojim
slažem se u potpunosti, kakav si prema drugima, takvi su drugi prema tebi

 

zapitaj se samo zašto si posvađan s toliko ljudi :)

 

ja sam i dalje normalan, a ti se i dalje nastavi svađati

sretno s daljnjim slaganjem auta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni očekivao bolji odgovor :)

tako je, netko u svom detailing centru, a neko u kancelariji radeći za nekoga ;)
ako ti ne vidiš razliku, ja je vidim :)
a vide je i ostali

ali samo ti deri po svome

 

puno više govori o tebi kakav si :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...