Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

I što je još mana ako se ne varam. Taj automatik ne ide uz dva najpoželjnija motora, 2.0 JTD 170 KS i 1750 TBi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M32 ležajevi

Lako se rešava. Ceo remontovan je oko 500 eur, ako se čitav raspadne. Ako svoj sređuješ na vreme manje naravno.

Oko 80 su ruke za skidanje menjača.

F40 ide u 2.0 i 2.4. Nisam čuo za probleme.

Mada sa svim ovim na duže staze opet 1.9 pobeđuje.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li bese ti to pitao, pricali smo o M32 i F40 na nekom skupu skorije?

 

A što se enterijera tiče 159 ima po meni možda i najlepši kopit zajedno sa DS5.

Jeste, ali Totti ce ti reci u koliko komada su proizvedena oba modela :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze. Nije 159 upropastio loš auto nego loš Fiat i ceo njegov sistem. Isto se desilo da Stilom.

Doduše i danas postoje ljudi koji tripuju da se Italijani kvare i imaju skupe delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija ima ovu 150ks automatik i bas prica da je mnogo brzi. Skoro smo pricali i bas mi je pominjao na koliko rpm ide 200 i 200+ km/h i ne mogu da se setim cifara tacnih ali secam se da je bas brza bila.

Imao je u isto vreme audi a4 '011god tdi 143ks sa 6brzina, i prodao ga je. Kaze jednostavno ga "truje" alfa :D Da ne pricam kako do pre 3-4god nije mogao da smisli Alfa Romeo, i to su bile klasicne seljacke price, tipa "vencanica", "krs", " nemas problema u zivotu pa si kupio alfu " i sl, nego to nije za ovu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze. Nije 159 upropastio loš auto nego loš Fiat i ceo njegov sistem. Isto se desilo da Stilom.

Doduše i danas postoje ljudi koji tripuju da se Italijani kvare i imaju skupe delove.

Mislim da smo pričali što je upropastilo 159. Izostanak talijanskih benzinaca i to onih turbo, relativno velika masa, doduše bio je daleko najduži u klasi kada je stigao. Naravno kada je dvije godine kasnije došao Audi A4 B8, i iako je lošija upravljivost, mu je sve oprošteno jer je Bavarac i jer je imao turbo benzince u startu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze. Nije 159 upropastio loš auto nego loš Fiat i ceo njegov sistem. Isto se desilo da Stilom.

Nidzo, mi ovo oko broja prodatih jedinica nesto interno ;) , pojasnice Totti kad procita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li bese ti to pitao, pricali smo o M32 i F40 na nekom skupu skorije?

Ako si meni postavio pitanje, jesam.

Pričali smo baš o menjačima, obrtnom, kako su se koji pokazali.....onda kad smo raskupusali Skiletovu Deltu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze. Nije 159 upropastio loš auto nego loš Fiat i ceo njegov sistem. Isto se desilo da Stilom.

Nidzo, mi ovo oko broja prodatih jedinica nesto interno ;) , pojasnice Totti kad procita.
Tu je problem što će na osnovu brojki Dante i Neša morati da priznaju da je Passat autina u odnosu na 159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego cemo da pitamo Joshija aka Jeremy Clarkson-a,Ivana.ik-a aka The Stig-a i scenariste serijala Top Gear:Marka i Tottija da nam objasne koliko je Alfa u stvari los auto,sa sve "duhovitim" komentarima karakteristicnim za pomenutu emisiju :D


Namerno se nisam ukljucivao u raspravu od samog pocetka...Cekao sam da dezurni pljuvaci prvi pocnu ;)

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bre pljuje Alfu?

Onaj joshi kome je Alfa sledeći auto?

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razloga za pljuvanje 159.

Da je skuplja pa ajde, a duplo je jeftinija od, po mnogo čemu, lošijih automobila.

Isto sam branio Stilo svojevremeno. Pljuvačina, a svaka alternativa košta 2x više, uz pitanje koliko je i da li je bolje, tj. svodi se na lične preference. Baš kao i u ovoj dilemi iz naslova teme.

Passat ili A4 dilema bi bila ista, sa tom razlikom da A4 ima podjednako smor dinamiku kao mu polubrat, pa se opet najbolje prodaje od svih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego cemo da pitamo Joshija aka Jeremy Clarkson-a,Ivana.ik-a aka The Stig-a i scenariste serijala Top Gear:Marka i Tottija da nam objasne koliko je Alfa u stvari los auto,sa sve "duhovitim" komentarima karakteristicnim za pomenutu emisiju :D

Namerno se nisam ukljucivao u raspravu od samog pocetka...Cekao sam da dezurni pljuvaci prvi pocnu ;)

 

Stručnjak , koliko me sećanje služi ti jesi pitao sve nas kada si kupovao Stila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nema to veze. Nije 159 upropastio loš auto nego loš Fiat i ceo njegov sistem. Isto se desilo da Stilom.

Nidzo, mi ovo oko broja prodatih jedinica nesto interno ;) , pojasnice Totti kad procita.

 

Tu je problem što će na osnovu brojki Dante i Neša morati da priznaju da je Passat autina u odnosu na 159

 

 

Ovo smara. ;)

Je l sada treba da se širi fama po forumu (pominjući u 101 temi), kako je Neša rekao da broj prodatih automobila određuje kvalitet automobila?

 

A, ustvari, napisano je:

Slažem se da broj prodatih ne umanjuje kvalitet tog automobila.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/55217-citroen-ds5-c5-ds-automobiles/?p=1292306

 

Ali, nema veze. Samo vi i dalje komentarišite ono što niko nije rekao...to je baaaaaaaš extra. :thumbup:

Rečeno je da su DS modeli za sada promašaj. Tržišno jesu. Može do sutra da vam se ne dopada ta činjenica, ali je to i dalje činjenica.

Čak sam napisao da je tužno što je tako, da je tužno što je evropsko tržište automobila postalo takvo da više ne želi, u dovoljnoj meri, aute koji se razlikuju, sa smelim dizajnom...nego da želi prosečnost i konzervativnost u svemu, i da to kupuje.

A, ta činjenica da tržište traži takve aute, nateraće i one malobrojne proizvođače da odustanu od drugačijih automobila, nego da i oni krenu ka prosečnosti u svemu. Ka dosadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve nas trpaju u jednu mašinu za mlevenje mesa, kao iz spota PF. Sve je više novca za koji može da se kupi sve manje.

Ja se od srca nadam da će Đulija da bude vesnik buđenja tog pravca. Valjda će ljudi da prepoznaju da mediokritet nije vrlina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stručnjak , koliko me sećanje služi ti jesi pitao sve nas kada si kupovao Stila. 

 

Jesam i opet bih pitao jer nije bilo greske :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije bilo greške kad si pogrešan kupio.   :harhar:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...