Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

Još jedna neistina. Sedeo si u klotari.

Passat je po mom mišljenju smešan u odnosu na dobro opremljenu 159. VW je sav plastika, Alfa je većim delom od pravog aluminijuma i drugih prijatnih materijala. Plastike praktično uopšte nema.

Osnovne verzije su sa plastikom umesto aluminijuma i to stvarno izgleda jeftino.

Mislim da bi trebalo da predstavim auto. Mnogo vas nemate predstavu o 159, ali ipak imate stav.

Edit: Ne znači da je Passat nekvalitetan, samo su materijali jeftini. Izdržavaju bez habanja stotine hiljada. 159 ima osetljiv aluminijum i to je sa te strane minus, ali izgleda perverzno. Bar je to moje mišljenje. Neko mozda voli tvrdu plastiku, poštujem i to.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u klot B6, ladno ima kurble pozadi. Plastika je bez veze, kao stilo jbt. Centralna konzola i instrument tabla su čemerne, odmah te uhvati neka tuga i smor, lično sam imao isti osećaj kao u Dacia Logan. Ali paja B6 u highline opremi je drugi svet, nema nikakve veze sa klotarom, i meni je bolji od bilo koje 159ke.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jače opremljen nema drugačiju plastiku samo drugačiji dezen detalja od plastike. Kao Škoda.

Mi imamo Octaviu A7 Elegance TDI pored 159tke, a u firmi imam Ambience, razlika u enterijeru je samo u detaljima od plastike. Slično je i sa još nižim paketom opreme, Actual ili već kako se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nisam vozio 159ku pa da mogu da kažem nešto više, znam da sam se jedva spakovao iza vozača koji ima 185cm, ali sedi tako da jedva dohvata pedale. 

Nema šta, ovo je potpuno tačno i najveća mana poprilično velikog automobila po spoljnim dimenzijama.

Ja imam 186cm i kad podesim prednja sedišta po sebi (tek da mi kolena ne udaraju u tablu), pozadi nikako ne mogu udobno da se smestim. Može da priča ko šta hoće, ali tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de, svako različito namešta sedište. Sebe sam izneo kao primer jer sedim školski, kako bi trebalo da se sedi u kolima i normalno sam građen. Znači čist prosek i razumna referenca. Plus spuštam sedište do poda čime dodatno oduzimam mesto pozadi.

Ko ima široke kukove ili višak kilograma ne može da sedne normalno u sedište. Mora da ga pomeri malo unazad jer ne može da sedne do kraja u deo koji prelazi u duboku kadicu.

Možda to nekom jeste problem, meni nije, zato ga i ne navodim.

Ljudi se takođe obično zavale ko astronauti, što je loša praksa za sportsku vožnju i brzu reakciju na volanu, ali neću dalje o tome jer je tema za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takođe sedim školski, s razlikom što ne spuštam sedište. 

I ne podnosim zavaljeni stil sedenja (kao Igor npr.  :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja je zacetnik takvog nacina sedenja, to sam ga ja prvo pitao kad sam video da su mu oci u visini lampice na vratima :p .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na dedu, zajedno smo upoređivali i u 159 pozadi ima jako malo mesta. Znači školski primer sedenja , kolena blago savijena sa pritisnutom pedalom kvačila, kao i lakat blago savijen kada je ruka na gornjem delu volana.

Šta god pričali tako je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

159, Insignia, slicna prica zbog niskog krova pozadi. Nema sanse da sednem a da ne povijem glavu, visok sam 192 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serija 3, C klasa, Passat CC, to je isti segment i ponuda prostora u 159 je slična ili bolja. Akcenat je na drugim stvarima.

U krajnjoj liniji dvometraš može da sedne napred kao suvozač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne podnosim zavaljeni stil sedenja (kao Igor npr.  :D )

 

To je zato što u tvom Citrusu ne može tako da se sedi :harhar:

Mislim da mi je jedina šansa da nastavim tako da sedim da uzmem neku Alfu ili BMW. Od ostalih automobila koje sam probam retko koji je mogao da se podesi da fino zalegnem.

Recimo Astra je totalna suprotnost tome, ne može dovoljno da se zavali sediste pa sada kada vozim imam osecaj kao da mi je šipka u leđima i počne i da mi smeta posle nekog vremena.

 

 

Inače, mislim da poređenje Gofa i 159 nije realno. Vozio sam pre par meseci G7 i baš je mali automobil. Kolega od ~180cm sedi iza mene i ja na suvozačkom sedištu. Neudobno obojici kako god da namestimo sedišta.

Ja udaram u konzolu kolenima, a njemu je toliko tesno da je nabio kolena u sedište.

 

159 je već druga priča. Meni je bilo sasvim dovoljno prostora i nisam udarao glavom ni kolenima kada sam sedeo onako kako inače sedim :)

A što se enterijera tiče 159 ima po meni možda i najlepši kopit zajedno sa DS5. Posle njih mi je odmah Delta koja deluje takođe jako mogćno, ali nije toliko pravljeno sve samo za vozača.

 

A za Passat i sam VW kaže da igraju na sigurno. Imaju proveren dizajn i gotovo isti enterijer i to se tera. Ne kažem da je to dobro ili loše, ali meni i nije baš najlepše rešenje.

 

A s obzirom na to da je Beli momak i da mu ne treba sad da prevozi ko zna šta mislim da je 159 racionalniji izbor.

 

Inače, da dodam još jednu stvar. Reče mi majstor da mu je i dalje najdraži 1.9 motor, pa makar bio i bi turbo. 1.6 baš pljuje, a kaže da mu je 2.0 dobar, ali ne kao 1.9. Možda bi i to trebalo uzeti u obzir pri razmatranju. Čuo sam istu priču sa više strana.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nisam primetio a i nisam ni obracao paznju. Vozio sam svakakve pasate, i limuzine i karavane, i klotare i bolje. Vozio sam i u Nemackoj sportline 170ks dsg, ne znam sta je jos mogao da ima od opreme, full.

Vozio sam i vozio se u komsijinoj 159 1.9jts. Crna spolja, multispoke felna, i krem plis unutra. Tabla kao sto kaze Nidza sve aluminijum. Od opreme ne znam sta je sve tacno imala ali imala je svasta. Osecaj za volanom u odnosu na pasata? Neuporediv! Velik, tezak auto, stabilan, mislim , Alfa limuzina, ne zmam kako da objasnim :) Pasat aj sto je ruzniji unutra, em je i bucniji, em voznja nikakva, mislim, obican jeftin prosecan auto.

Evo, prosle god je taj komsija uvezo sebi 159 1.9 mjt automatik, ali uzeo u Ch od vlasnika, sampanj metalik spolja a krem unutra. Vrh

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv990755.jpg  cxcv990756.jpg
 
cxcv990757.jpg
 
Ovo je najbolje što sam našao na netu da dočaram razlike u materijalima. Kod mene je drugačija konzola, okačiću par linkova. Nemam pojma koga može da radi Passat, ali ne zameram, svako ima pravo na svoje mišljenje. Uostalom Passat se prodaje mnogo bolje nego Alfa, baš mnogo, što znači da mnogo više ljudi razmišlja drugačije nego ja. Ne treba ljudima lep, dinamičan, zabavan auto.
 
Evo par slika enteijera mog auta, pokušaću da izvučem par gde se vidi aluminijum malo bolje, a i cela šljašteća konzola (noću je takođe fenomenalna, pronađite slike na netu i uživajte):
 
cxcv990758.jpg  cxcv990759.jpg
 
cxcv990760.jpg  cxcv990761.jpg
 
Pravi pravcati, mekani, reljevni, lako grebljivi aluminijum i to poprilična količina. Sa svim svojim tragovima upotrebe, meni lično, ostavlja utisak nečega drugačijeg od mase ostalih automobila. Nemam pojma šta bih uzeo posle Alfe, pošto ne mogu trenutno da dobacim do Panamere. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad... Ono gore je neka klotara B6 (sa plastičnim volanom).
Može on jako lepo da izgleda unutra.
 
cxcv990762.jpg  cxcv990763.jpg
 
Ali bez obzira, 159 u globalu mi je lepši auto. Ali to je stvar ukusa.
Razum bi uvek prevalio na Nemca  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Totti

Pa čak taj tvoj sa slike nema ništa bolje obloge vrata, ništa bolju plastiku na središnjoj konzoli. Ono što je od razlika na običnog Passata su kožna sjedala.

Jednosravno, Alfa u usporedbi pokazuje da je premium proizvod pa ma koliko ona bila tržišni neuspješna ili u Srbiji(pa i na cijelom Balkanu) omražena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su sve neke sitnice koje mogu da se oproste ... Nego dajte neku reč o alfinom automatskom menjaču... Vredi ili ne vredi?

Ta Alfa se ne kupuje sa automatikom, ubije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nije loš. Nije sportski. Više je meraklijski, što je skroz okej. I tako se auto vozi tako najčešće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, nije brz i digne podosta potrošnju. Kako sam po alfisti.hr, tamo ga nitko ne preferira za razliku od Giulietta sa DCT mjenjačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...