Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

Za sada sam u Rusiji, ali nikad se ne zna kad ce kuci da se ide, uglavnom raspitacu se ovde malo za servisiranje, jer vidjam ovde dosta Alfi, mada i sam znas da ovde surovo vladaju benzinci, prosto mi je cudno kad prodje neki vw ili audi i ne pise TDI vec TSI ili TFSI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, brate moj, lepo kupi nešto od 3000cc kod nas, jer su jeftini, i vozi to tamo, jednom se živi. Drugar je pre više od 3 godine kupio Crysler 300m, doduše zeznuo se, motor je samo 2.7l V6 od 210ks valjda, automatski menjač naravno. Registrovao ga je jednom i dosta. Ima ugrađen TNG, al ga najviše vozi na čorbu, jer ga zeza plin, i do uređaja je, a i plin je tamo užasno prljav, menja filtere svakih 5000km.

Vozi ga tamo po Sočiju i Krasnodarskom kraju, niko ga ne cima. Nije ga registrovao 2 godine :D Mislim da tamo plaća neko osiguranje, a nalepnicu niko ne gleda. I na kraju kada mu ne bude trebao više prodaće ga za delove, sa jermenima sve može da se iskombinuje.

Inače stigao je od Bg do Sočija za 36h, sam, sa spavanjem od 6h ukupno, preko Mađarske i Ukrajine.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, Delta?

 

Nesto mi jos govori da sam neozbiljan za auto kao sto je Delta, ali videcemo na kraju :) 

 

Marko, novi zakoni, poostrene kontrole i jos 300 ..raca i palaca, ne platis kaznu od 500 rubalja, sledeca provera opomena, a sledece cimanje ide deportacija. Nebitno je ko si, sta si i odakle si :) 

 

Mene su letos cimali panduri zbog majice sa likom Bore Todorovica. Zapeli debili hitler pa hitler, skidali me u gace, ukrali 1000 rubalja, slikali me spreda i sa strane, cudili se kako Srbi mogu da budu fasisti i slicno, a ovde pun ku*** fasista, sve dok nije dosao jedan normalan i pustio me da pricam ... onda sam mu objasnio u cemu je problem i pokazao sliku sa interneta :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E idiota, stvarno. Mislim volim ih, proveo sam tamo ukupno 8 godina, ali su nekada stvarno kao poslednji dripci. Ja nisam imao većih problema jer pričam ruski maltene bez akcenta, iako ličim na kavkazca.

Ma kupi ladu 2114 pa je nadrkaj kod Tazteam, sa Itb ovima ima 200ks bez turba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Lade samo Niva, nekad kad budem deda :) 

 

Za pare su krvavi, ja sam jos i dobro prosao, kolegu su za 100$ tresli elektrosokerom u nekoj garazi u sumi ... jos se on kurcio i pravio pametan :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vise pluseva na strani passata ako je motor CR, ako je PD ja bih ga zaobisao kao opciju. Alfa je lepsa ali kad je passat u nekom top paketu nije za podsmevanje ni njegov izgled. Licno passata ne bih kupio nikad jer je dosadan auto, brat vozi b8 sluzbeni extra je auto kao pojava ali nekako brzo dosadi...barem meni. Alfi je koliko sam video naglo pala cena drasticno pa mislim ce da jedno vreme drzati cenu tj imati blagi pad. Kvalitet je na strani passata sigurno, a kvantitet na strani alfe pa biraj :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, može AR159, al samo 2.0MJET. Ovaj 1.9 16v je bez veze, em srče em ne ide.

 

Pogotovo moj loše ide.

Elem, 1.9 je jednostavniji, jeftiniji za održavanje i zahvalniji za remap, a ima i veću turbinu od 2.0.

Slabo kod nas ljudi održavaju i majstori ih savetuju gluposti radi uštede para, pa im je varijabilni usis nepotreban i zavare granu, povade klapne i dobiju auto kakav je Igor opisao. Sa dobrom granom je 16v ko zmaj i bez remapa.

8v od 120 KS je mrcina i slabije odzivan u niskim rpm. Kad krstarim po gradu šaltam max na 2000, a to sa 8v bi bilo smor. Ja sam se neprijatno iznenadio nakon probe. Nema šanse da bih uzeo taj motor u 159 ni slučajno, pao bih u depresiju. 1.9 i 2.0 može. 2.4 ne opravdava skuplje održavanje, veće troškove goriva i teži nos na već preteškom autu (merio moju, 1000 napred 600 nazad).

 

cxcv990753.gif

 

cxcv990754.jpg

Alfa 159 ima samo 9mm manje međuosovinsko rastojanje, i ne možeš da sedneš iza vozača, i sva je tesna unutra, i gepek je jako nezgodan za ubacivanje stvari.

 

Ovo je neistina. Možda ako si visok preko 190. Nas 4 je otišlo u Monzu na trku F1, svi su 180+. Čak ja mislim da sam najniži sa 184. U gepeku gomila stvari za sve, svako manji kofer i ranac.

Ja sedim sa poptuno spuštenim sedištem napred, a noge pružim da mi butina leži na sedištu. Iza tako podešenog sedišta mogu da sednem da ne dodirujem sedište vozača.

Mesta ima. Ne kao u pasatu, ali 159 nije tesan auto i ne širi dezinformacije.

Mislim koja dilema je ove teme? Jel se kupuje auto koji je za uživanje ili kome staje više u gepek. Istog su segmenta ali gađaju dva sveta kupaca. Ovde nema dileme i cela tema je čist troll. Da li je bolje pivo ili jogurt? Mislim stvarno. Oba auta su dobra, ali za potpuno različite ljude i potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo čekao sam da se javi neko kao ti, ali što ga ovako nagrdi na kraju? :D

Ja neću passata sa lepotom alfe niti alfu sa jednostavnošću passata, nego samo pitam da li se isplati oprostiti alfi neke "nedostatke".

Meni će auto u svakom slučaju služiti da se vozim, a ne da se dokazujem ili da sa njim prevozim ko zna šta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo se ljutiš ali dva sveta porediš skroz, svaki dobar za sebe.

Alfa niti ima gremlina niti nedostataka koji će skupo da te koštaju. Najgrđa je ta grana od 300 EUR. Nama je u firmi u Touranu 2x pukao motor na tom motoru što bi išao u Passat.

Prvi put je zbog dizne pukao klip, pola motora zamenjeno, pre mesec dana pukao zupčasti dve godine nakon velikog servisa.

Taj 2.0 TDI iz PD serije je motor koji bih po svaku cenu izbegao. Ne znam koje godište loviš, CR je bolji, ali po meni je tek ovaj poslednji prava stvar. Imamo ga u Škodi od 150 KS i stvarno je za vožnju super.

Alfa u najgrđem scenariju neće sa te košta ni blizu kao Passat. Čisto da to staviš u računicu. Takođe će na duže staze da te svaki kilometar košta mnogo manje (ako ti takav auto odgovara uopšte).

Ti treba da odlučiš.

Ako ti za Rusiju treba onda nemoj Alfu. Ako je za ovde onda ti najbolje znaš, dva dijametralno suprotna auta su u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 ima samo 9mm manje međuosovinsko rastojanje, i ne možeš da sedneš iza vozača, i sva je tesna unutra, i gepek je jako nezgodan za ubacivanje stvari.

 

Ne znam dokle će gomila ljudi kao Mirko Alvirko da ponavlja kako je Alfa nepraktična i kako nema mesta unutra i kako je nezgodan gepek. Alfa se uvek pravi da bude auto sa stilom i sa naglaskom na sportski ugođaj u vožnji, uvek je niža od ostalih automobila u klasi i skoro uvek bolje leži u krivinama od konkurencije i potpuno je nebitno da li je zgodan gepek ili nije. Ko voli da ima mesta za čaše u kabini, gomilu pregrada, zgodan gepek i druge stvari neka kupi Fiat ili VW jer to neće naći ni u jednoj Alfi. Nemojte to ni očekivati od Alfe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj tekst izgleda kao da pravdaš Alfu jer nema mesta, što nije tačno. Itekako ga ima, sasvim dovoljno. Gepek je više nego korektan i pravilnog oblika, a prosto mi je neverovatno da Golf ima samo 50l manje i da bi neko za putovanje pre izabrao Golf od 159.

159 rođena za putovanja i uživanje. Nije toliko oštećena sa praktične strane da bi se vozač hedonista odrekao ostalih prednosti. Fali zadnja vuča i bolji raspored mase, a i ovako jede malu decu u krivini i kako koči u odnosu na većinu ostalih automobila sa prednjom vučom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nisam vozio 159ku pa da mogu da kažem nešto više, znam da sam se jedva spakovao iza vozača koji ima 185cm, ali sedi tako da jedva dohvata pedale. Elem, meni je nedopustivo da auto bude tako težak i da ima tako bedne performanse. Pa onda bolje kupiti AR156 1.9 MJET od 150ks, najbolju koju nađeš, uložiti jedno 2000eur da bude tip top, uz remap naravno, i uživati, jer je "samo" par stotina kg lakša i naravno da bolje ide, i nema gene od buđavog Opela.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili najbolje kupiti 156 V6 ako već voliš performanse :)

 

@Nidža

Nisam nikada ni sedeo u 159 tako da nemam pojma koliko mesta ima, više sam mislio na ove druge stvari koje sam pomenuo u tekstu.

Edited by sErGiO-AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam vec negde rekao... Otvoris temu na VW forumu i postavis isto pitanje. Saberes i oduzmes glasove... I na kraju ipak uzmes sta ti odlucis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, ne može na VW forumu to da prođe, ili bi ga oduvali ili banovali :p

Može da proba kod onih džibera cars.rs :D baš me zanima šta će mu reći crnogorska VW ekipa tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nisam vozio 159ku pa da mogu da kažem nešto više, znam da sam se jedva spakovao iza vozača koji ima 185cm, ali sedi tako da jedva dohvata pedale. Elem, meni je nedopustivo da auto bude tako težak i da ima tako bedne performanse. Pa onda bolje kupiti AR156 1.9 MJET od 150ks, najbolju koju nađeš, uložiti jedno 2000eur da bude tip top, uz remap naravno, i uživati, jer je "samo" par stotina kg lakša i naravno da bolje ide, i nema gene od buđavog Opela.

Nema veze. Tu sam ja da ti otvorim oči.

156 vs 159 tek tu ne postoji dilema. Koliko god da je teza 159 vozi se vrlo slično. Ja bih smeo da se kladim da je 159 brži kroz krivinu i na kočenju, ali ograđujem se jer je to moj subjektivan utisak kao i utisak vlasnika 156 ti koju često vozim.

Što se performansi tiče to se veoma lako sredi dobrim održavanjem i remapom. Moja je izbacila preko 190 KS ako ste pratili temu merenja na valjcima. Uklapa se u performanse koje sam izmerio uz pomoć Torque savršeno.

Okačiću SS kad ih nađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mana alfe je kao sto rece nidza sto nije zadnja vuca i sto nije malo jaci motor da bude pravi sportista, nego je neka vrsta kompromisa, a passat je kralj kompromisa. Licno sam se zaludeo 159-kama jedno vreme ali sam se zbog tih cinjenica ohladio i mozda zbog previse jednostavnog enterijera koji nekako deluje jeftino, mada mi se svdja to sto je sve okrenuto prema vozacu samo su trebali malo vise da se potrude. Ne volim da hvalim VW a posebno passate ali izgleda za klasu iznad unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...