Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

Iako su u istoj klasi, dva totalno različita automobila, oba lepa na svoj način, Alfa ima italijanski šarm, a Passat nemačku jednostavnost ... Pa ako može neki savet, glas za i protiv, nedostaci,prednosti, bilo šta pametno, samo bez onih klasičnih komentara ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasat vise dimi! Pa zasto ovakve teme? To mi je kao da uporedjujemo debeljucu koja dobro kuva a lose se j..e, i elegantnu ribu koja ne zna spremiti nista osim tosta ali se zato dobro j..e. Ja znam sta bi svi hteli, al ne moze! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da je 159 vs A4 B8 rekao bih da može usporedba, al ovo jednostavno nije za usporedbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ajd da napisem nesto. 159 dizel,, po meni neuporedivo lepsi, atraktivniji, neuporedivo bolju voznju u svakom smislu ima, enterijer je za mene lepsi, ne znam stvarno sta je na strani pasata,koji je realno dobar auto i dobra kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam oba - 1.9mjet 150ks i 2.0tdi 170ks. Iskreno - tdi malo bolje puni, ali se na oba taj kick baš slabo oseća jer su veliki automobili.

 

Održavanje je na strani Alfe definitivno. 1.9 ima samo problema sa klapnicama na 150ks motoru (mada je i to rešeno sa novim usisom sa metalnim klapnama) i bolesno skupe viljuške.

Passat ima skupe trapove i dizne koje bukvalno izuvaju.

 

2.0 tdi troši dosta manje od našeg 1.9, sa 2.0 mjet nisam imao priliku da uporedim.

 

Da ja biram - 159 i to 120ks ili 2.0 mjet.

 

Inače, Alfe imaju lepu opremu dok Passat ne baš. Svi su mi dosta jednsotavni i siromašni sa opremom.

 

U daljoj prodaji je Passat daleko cenjeniji dok je Alfa kod nas sinonim za kvarove.

 

Sve u svemu saberi i oduzmi, šta da ti kažem :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, može AR159, al samo 2.0MJET. Ovaj 1.9 16v je bez veze, em srče em ne ide.
Gabaritno je 159 kao Passat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poređenje zapremine prtjažnika ako će ti to biti presudno. Razlika po ovim brojkama nije baš mala ako ćeš često koristiti gepek. Ovo za gepek ti govorim jer je letos drug hteo na odmor da ide Alfom 159 pa su onda odlučili da će Golfom 5 i sve što je bilo spakovano u gepek Alfe karavan (405l) je stalo u Golfa (350l).

 

 

Pasat - "Ima prostranu putničku kabinu i veliki prtljažnik 565 l limuzina, karavan 605 / 1730 l".

 

Alfa - "Volumen prtljažnika je 405 litara, a sa spuštenim sedištima 1235 litara (karavan)".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo prtljažnik i prostor na zadnjoj klupi je na strani nemca.

Bali ako je za rusiju onda sigurno zbog servisa i delova Passat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv990753.gif
 
cxcv990754.jpg
 

Alfa 159 ima samo 9mm manje međuosovinsko rastojanje, i ne možeš da sedneš iza vozača, i sva je tesna unutra, i gepek je jako nezgodan za ubacivanje stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AR 159 i A4 B8. To su auta koja su tehnološki, prostorno i kako god slična premium kategorija. Passat pak je auto gdje se mislilo prije svega na prostor, na komod.

 

Moj prijedlog je kasnija 159 sa aluminijskim ovjesom i manjom masom te naravno 2.0 JTD motorom. Za ovjes općenito kod 159 i nema nekih zamjerki.

A to što je Alfa jeftina kao polovna je tebi koji gledaš polovno to samo prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Passat nekako automobil koji mi se nigde ne uklapa, tj ni u jednom scenariju ga ne bih uzeo.

 

Razlog za to je što mi se Superb, A4, serija 3  i 159  daleko više sviđaju u tom cenovnom rangu.

Malo jeftinija je Octavia koja je gotovo jednako kvalitetna.

 

Ista stvar je i za Golf. Generalno smatram dobrim kolima i Golf i Passat, ali opet za nekog drugog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iz ovih mera upade u oko da je Alfa cak 6 cm niza. Pozadi nema sanse da sednem normalno, a nisam nesto preterano visok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli je momak, kupuje auto za merak, tako da te price oko zadnje klupe i koliko tesko se ubacuje ne znam sta u gepek batalite :D

159 je odlican auto, prava limuzina. Voznja 159 i pasata je nebo -zemlja. Ja nebi imao dilemu uopste. Dovoljno je samo po 2km da provoza oba auta i sve ce mu se samo reci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Mića kad ga tupi, onda ga stvarno tupi...

Ako je 159 limuzina, po čemu to Passat nije?

A to šta koga greje u voznim karakteristikama je individualna stvar.

159 mi je lepša, mada mi je i B6 poprilično dopadljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde sam to ja napisao da nije?

A o voznim karakteristikama...dzaba pricamo uopste. Nije vredan pomena ni sa aspekta vozaca a i putnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estetika je na strani 159. Kao što Milutin reče, pričamo o jednom autu.

E sada ono što sam čitao po netu i čuo od ljudi za 159 nije me ohrabrilo.

Pritom sam pričao sa ljudima koji vole žabare.

Konkretno 156 je mnogo bolji auto od 159, sa dosta manje specifičnih kvarova.

E sada, 159 vadi to što je ubedljivo najlepši auto u klasi.

U Passate se ne razumem. Oni novi u limo varijanti sa mamrštenom maskom su mi lepi.

Ne znam koji je budžet ali i novi Sirocco je prelep i preskup :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dosta drugaciju 'bazu' utisaka. Uglavnom su to tvrdnje da je 159 mnogo pouzdaniji auto od 156. Cak je i u SAT plus reviji bio naslov nesto tipa 'Alfa koja se ne kupuje srcem vec razumom'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam prvo ispricam kako sam pokusao sam sebi da zagorcam zivot, zagrejao sam se za Subaru Imprecu, vozio jedan kolega sa posla i pricao da je prodaje, kroz pricu mi napravili neki dogovor da to moze i na rate, levo, desno, vec sam debelo zagrizao, ali su me neke stvari razocarale, jer je auto bio u jako losem stanju, mada na izgled je bio bas nasminkan, u voznji je pokazivao da mu fali mnogo toga da bi bio prava sportska masina, bilo je ulaganja u trap, kocnice, gume i jos po neke sitnice, zato sam na kraju odustao. Na kraju je uvalio nekome negde i uzeo kredit za KIU, a mene zeza i danas kako sam propustio idealnu sansu da se patim sa njegovim kolima ... 

 

Sto se tice gore navedene konkurencije, mozda nisu u istoj klasi, ali su to 2 automobila koja me zanimaju, pa je logicno da se raspitujem o njima. 

 

neko moje vidjenje stvari je sledece:

 

spoljni izgled je definitivno na strani 159, kao i pojava bilo gde, moze i u pozoriste, a i na seoski vasar :)

 

unutra moze i B6 da pobedi kad se uzme u obzir izgled modela sa 170ks i onim koznim sedistima

 

sto se tice prakticnosti i upotrebljivosti prostora, tu je B6 pobednik, ali i u Alfi moze da se putuje komotno. Recimo u B6 limuzini pozadi sedimo nas trojica i ja do prozora udaram glavom u krov i prinudjen sam da se savijam, to bi se izbeglo kupovinom karavana ... ali limuzina je limuzina :) 

 

Vozio sam i vozio sam se u Passatu, u Alfi nisam, koliko se secam. Probao onog od 105ks manuelnog i od 140ks automatika, po meni normalno idu oba iako mi je 105ks malo za auto te velicine.

 

Sto se Passata tice iskljucivo bih primerak od 170ks sa sve onim nadrkanim paketom opreme, a sto se tice Alfe, vidim da ova od 150ks nije bas najslavnije prosla, pa bi mogli da se odlucimo za onu od 165ks, jer i onih 120 deluje skromno :)

 

Cena kod nas igra veliku ulogu, pa je i tu Alfa pobednik, ali opet ako neko slucajno zna neke okvirne cene odrzavanja za oba modela, neka napise :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 2.0 JTDm je 170 ks 360Nm.Mala ispravka ;)


Imas isti motor u varijanti i od 136 ks 350 Nm ali je redak,mislim da ga nisam ni vidjao kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, jel ti to planiraš da voziš ovde ili po majčici Rusiji? Ne znam gde si sa poslom sada, ali za Rusiju nikako Alfa Romeo, problem je za servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...