Jump to content
FAS Goran
Elra

Fiat Grande Punto - Blue&Me

Recommended Posts

Na Grande Puntu imamo Blue&Me sistem i USB port. Na USB portu prikljucim USB stik sa muzikom, ali sistem nece sam da prebaci na drugu pjesmu kada zavrsi sa reprodukcijom prve vec moram sam da prebacujem.

Ima li neko rjesenje za ovu stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. 

Imam problem sa bluetooth uredjajem u kolima.

Fiat GP 2009. Ne mogu da povezem telefon. 

Telefon vidi Bluetooth uredjaj ali mi ne prolazi ni jedna standardni pin. 1111, 0000, 1234....

Jel ima neko ideju kako bih to mogao da resim?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na meniju u Bravu je Settings->Pairing (a mozes isto to i glasovnim komandama), pa ti Blue&Me na ekranu board-a izbaci svoj izgenerisani PIN Code (koji naravno uneses i na telefonu). Takodje odmah nakon uspesnog uparivanja prihvatis i prebacivanje kontakata sa telefona, koje ti Blue&Me nudi po default-u (kako bi sa board-a ili putem glasovnih komandi mogao da vidis brojeve iz svog imenika).

Sa svakim narednim unosenjem telefona sa upaljenim BT u auto, vrsi se automatsko povezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Sto se tice blue&me u grande puntu, meni se ok poveze na bluetooth sa telefonom i mogu obavljati pozive. Zanima me da li se moze pustati muzika sa telefona ako je on povezan na bluetooth.

Takodje auto mi je bio kod majstora koji je zbog kvara kontrolisao citavu elektricnu instalaciju i posle njegove popravke usb ima kontakt ali ne moze da ocita ni jedan fles. Postoji li normalan servis koji bi to proverio i sredio posto je bas tesko naci dobrog auto elektricara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blu i mi nema potreban standard u prenosu podataka da bi mogla da se slusa muzika, mislim moze ali je zvuk nikakav..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cone
Proveri format USB-a (fat 32 il kako kazu debMbeli trtitu ili NTFS). Treba biti Fat32 e sad za ekstenziju muzike mislim da moze wmf, aac i mp3 (najzastupljeniji mp3).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I svi fajlovi da imaju samo idv1 tagove bez integrisanih liriksa, covera I bilo kakvih meta podataka...
Samo klot fajl na fat32...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna koliko ima osiguraca u puntu za Blue&me sistem i gde se nalaze? Da li na samom blue&me uredjaju u kaseti ima osigurac kao na radiju npr?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas dva komada, F51 od 15A direktno sa akumulatora i F61 od 7.5A sa kontakta, sve kod Body Compa. Na centrali je samo preklopni konektor.

Sta je konkretno problem? Ako hoces da resetujes Blue&Me centralu, najbolje skini minus klemu na par minuta.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Ivane znas ti moju muku, spajao sam radio zice i spojio plus i plus. Samo je kvrcnulo i ne rade zvucnici. Blue&me radi, cita pesme ma sve ali zvuka nema. Imam neki osecaj da je neki osigurac. Pre toga dok nisam raskacio radila.muzika super, ali ja hteo lepo da prevezem zice i zajebem stvar. Radio izlazi su zdravi, i deluje da su svi osiguraci ok ali to nisam sig. Zvucnici su zivi probani su naknadno.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji konektor si cackao, samo ISO A ili jos neki?

Nisam najbolje razumeo, imas li uopste zvuk (sa radija/CD) ili te samo zeza B&M player?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako spajao sam struju radija jer je prekidala (pre nego sto su mi prodali Punta raskacivali su muziku koja je bila u njemu pa su samo onako spojili zice) Sve super radilo ali se gasio radio zbog loseg spoja zica, BM radio full bocnes usb lepo radi ma sve. I ja uzmem da spojim ponovo zice i ispadne mi minus i uzmem plus i spojim i samo nes kvrcne i nema vise zvuka iz zvucnika. Znaci radi i BM i radio sve lepo prikazuje kao i pre incidenta. Ali sada nema zvuka nikako... Godinu dana tako vec nemam muziku i sada sam skroz izgubio zivce... 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

Hteo bih da vas pitam kako da koristim USB u latici mog Grande Punta 1.3 Abarth 2007 godiste. Imam dva usb jedan Microsoft i jedan obican. Pa me zanima razlika izmedju njih. Kad ocu da punim telefon on krene bukvalno 1 sekundu da ga puni i stane i nece vise. I nece da pusta muziku. Bluetooth odlicno radi. Samo nisam jos kupio app Blue and me dal to ima veze?? I zbog cega nece da nastavi da puni?? Sta treba da uradi??

Hvala svima na odgovoru.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miki Matic

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom. Blue&Me je ime kompletnog sistema koji je Fiat razvijao sa Microsoft-om (handsfree preko BT, Media Player, Voice Recognition,...).

BT veza se koristi iskljucivo za handsfree pozive. USB slot se koristi za slusanje MP3 sa FAT 32 formatiranih stikova. Pozeljno da budu manji, od 8 ili 16GB, mada su ljudi koristili i 32GB, proverenih proizvodjaca. Koliko znam, punjenje telefona preko USB nije podrzano.

Detaljno o svemu imas u korisnickom uputstvu za Blue&Me na Grandeu, 82 strane koje se caskom prelistaju. Pa cisto pogledaj, da znas sta sve mozes sa sistemom:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Grande_Punto___Blue_me.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, potrebna mi je pomoć. Kupio sam skoro Grande Punta 1.4 8V sa fabričkim metanom i od početka imam problem sa komandama volana. Na volanu imam standardne komande bez Blue & Me komandi (slika ispod) i na levoj i na desnoj strani imam isti problem, kada pritisnem bilo koje dugme na desnoj strani smanjuje se zvuk na radiju,a isti problem je i na levoj strani, šta god da se stisne menja pesme ili stanice na dole. Vadio sam dugmiće, temeljno ih očistio ali ništa i kad direktno pritiskam dugme na ploči isto se događa, dakle svako dugme radi istu funkciju. Jedino što mi pada na pamet je da su menjani dugmići ili ceo volan i da nije nešto povezano kako treba. E sad jedna od stvari koja mi je skoro pala na pamet je da možda imam Blue&Me sistem a da su promenjene komande i da su postavljene ove bez komandi za Blue&Me sistem i da je tu problem. To mi je palo na pamet jer sam video da imam uputstvo za Blue&Me sistem, imam USB port sa windows mobile oznakom i čini mi se da ima i mikrofon kod svetla kabine. Da li može neko da mi potvrdi da imam Blue&Me sistem ako imam sve ove stvari koje sam naveo ili da postoji način to da proverim i ako imam gde bih mogao da zamenim komande sa ovim sa Blue&Me komandama?

 

Screenshot_2020-08-24-23-11-40-544_com.miui.gallery.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2020 at 11:33 PM, Fallcone said:

To mi je palo na pamet jer sam video da imam uputstvo za Blue&Me sistem, imam USB port sa windows mobile oznakom i čini mi se da ima i mikrofon kod svetla kabine. Da li može neko da mi potvrdi da imam Blue&Me sistem ako imam sve ove stvari koje sam naveo ili da postoji način to da proverim i ako imam gde bih mogao da zamenim komande sa ovim sa Blue&Me komandama?

Uputstvo ti nece biti bas od neke pomoci da tacno utvrdis :) . Ocigledno je nesto prepakivano, po ovome kako opisujes.

Ako vozilo ima Blue&Me, u paketu uvek idu naravno B&M centrala, USB port kod menjaca, volan sa komandama za B&M, mikrofon,...

1. Nisi naveo koje je godiste Puntic - za novije moze banalno da se proveri preko VIN u ePer. Samo pogledas spisak opreme, onako kako je izasao iz fabrike i vidis sta je modifikovano.

2. Proveri imas li fizicki B&M centralu na autu. Mislim da je i kod Puntica u kaseti ispred suvozaca (starije verzije su imale i USB portove na centrali).

3. Centrala moze da postoji, ali da je "ubijena" softverski u Body Compu (da ne bi blinkala kilometraza ako je iskljucena). Ako centrala postoji i radi, daj kontakt, ukljuci Bluetooth na telefonu, udji u auto i pokusaj da vidis imas li uredjaj pod imenom "Blue&Me". Mozes da pokusas i da nabacis par MP3 pesama na neku manju flesku (do 8-16 GB) i vidi da li ce krenuti reprodukcija (mada i ako sve radi, nece krenuti ako nije podesen Autoplay na sistemu).

4. To je sto mozes ovako sam, naravno uvek mozes da odes do servisa na dijagnostiku.

 

Problem je sto maltene sve komande za Blue&Me idu preko volana (sem podesavanja zvuka koje je na radiju), koji mora da ima svih 8 dugmica. I dugme "Windows" sa leve strane (koje sluzi za ulazak u glavni meni sistema) i dugme "Tel" sa desne strane. Po tome se lako i razlikuje da li sistem fabricki postoji na autu. Ako utvrdis da imas sve sem tih komandi, potrazi ih na otpadu. Ako ne uspes da ih izbunaris odvojeno, u "najgorem" slucaju kupis novi volan sa njima, a prodas svoj stari. Kod ovlascenih verovatno nemoj ni da ti pada na pamet da gledas nove komande, cena je bila sumanuta (secam se kada sam dodavao navigaciju na bivseg Stila, pa su mi trebali i dodatni dugmici). Cena je tada bila oko 50 (i slovima pedeset) hiljada din po strani :blink: . Mozes da proveris da li se nesto promenilo, ali ne verujem da je jeftino.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

E ovako, 

1. Proverio sam preko VIN-a, mislio sam da je auto 2009., ali je proizveden 10.2008. Postoji stavka pod nazivom CONVERGENCE C1 WITH MEDIA PLAYER JACK, čini mi se da je to to.

2. Da da imam to u kaseti, zato sam i pomislio da imam.

3. Dao sam kontakt i našao sam Blue&Me preko bluetooth-a. :D

 

Tako da je verovatno menjan volan, jer nisam viđao takve fabričke na puntu ili su samo komande zamenjene. U svakom slučaju, naći ću te komande pa da ih prepakujem jer mi se baš sviđa ovaj volan pa ne bih da ga menjam. :D

 

Hvala puno!

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fallcone

Eto, znas sta ti je ciniti :) .

Trenutno, recimo onda mozes da koristis Handsfree, bez problema. Mozes da se povezes na Blue&Me preko BT i pricas preko mikrofona i zvucnika na autu. Jedino sto ces morati da zoves i primas pozive preko telefona. Mozda bi i mogao da pustas muziku preko fleske, ako je ostao podesen AutoPlay na ON. Ali za bilo kakvu dalju kontrolu (telefon/imenik/player/glasovne komande) neophodan ti je volan i komande na njemu. Nadji na oglasima samo komande ili ceo volan, prepakuj, pa tvoje stare delove u oglase.

Nema na cemu, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, nabavio sam nove komande, skinuo air-bag, zamenio komande, međutim ne rade ni komande, a sad ni sirena ne radi. Kad sam pogledao malo bolje džek preko koga se povezuju komande sa volanom, primetio sam da je drugačiji raspored žica u odnosu na stare komande, kod starih dve žice koje idu od sirene su prikačene na rupe 3,4, a kod novih u rupe 6,7 ili je obrnuto nisam tačno sad siguran, a tako je i sa ostalim žicama. E sad da li je moguće samo promeniti raspored kablova da odgovara šemi u džeku koji izlazi iz volana? Mogu otići i do majstora da on pogleda, ali više volim sam da odradim. :lol:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...