Jump to content
FAS Goran
Buca_Tipo

Novo karuce od kude Nis ;) AR 156sw 1.9DzeTeDe

Recommended Posts

E pa drugari da nesto napisem i ja za karuce ;)
Posle tenecke od Fiata doslo je na red i karuce od Alfe :D

Pik mi je bio jtd motor, a u uzi izbor je isla 156sw, pa Lybra, 147 i onda Stilo.
Posle cesljanja oglasa i pritiska oko istih, odvojih jedan dan da odem u razgledjivanje ;)

Ovim putem prvo bih hteo da se zahvalim nasem kolegi @Markobgd koji je jednom laf, covek, car i ne znam kako da ga nazovem vise! Veliko ti hvala za sve i bas mi je drago da postoje jos takvih osoba.

Zatim da se zahvalim i kolegama MS PK, IvanBG, Ivan.ik, Rile, Joshi, Totti, stefankmn, Marko-Topola, Aleksa, Saschicus, igor0511, brat moj bucmasti Asterix, MilutinNS(okoreli cumuras) u paketu sa Dezurnim, Jankovic, Dinji, direktoru Nesi, a i ostalima koje sam smarao, davio, gusio i tome slicno :D hvala vam svima!!! Da nije bilo vas i da me uputite u sta da gledam ne znam sta bi bilo :)

Taj ponedeljak jos pamtim, jer sam zacrtao jednu 156 iste boje samo unutrasnji ristajl i crne koze. Otisli Markobgd i ja da je pogledamo i imali sta da vidimo, bilo je samo na levo krug i nazad :D

Onda smo stali i otvorili PA i listaj, bile su jos par u opticaju, da ne duzim sada mnogo, nailazim na jednu (sad vec sadasnju) 156sw koje nije bilo do nedelje oko 22h na oglasima, usput pogledali jos 2 i ajde onda ovu. Cekamo vlasnika da dodje i dolazi on ali ne Alfom vec nekim drugim autom, kaze auto mu je kuci pa da podjemo sa njim.
Kako taj tera svoj auto Marko je dodao samo "Brate ako ti ne volis svoj auto, ja volim svoju Lanciu :)" bas me je nasmejao :D

Dolazimo ispred kuce na prvi pogled odpozadi deluje ok, nije sarena pristojno stoji i tako to. Izlazimo napolje, obilazimo oko auta i idalje je pristojna ;) a da dodam samo da je Marko prokomentarisao kako ce ova da bude najbolji primerak od svih i da vredi paznje ;)

Ajde reko da pogledamo unutra, crvena koza, solidnooo ocuvana, ima klimu, podizace, neki mp3 plejer, nije ristajl ali ajde. Reko da je upalimo, pali na pola kljuca, gledali i gledali i deluje zanimljivo ocuvana. Bivsi vlasnik je bio 5god vlasnik i starao se o njoj solidno. U dogovoru sa njim smo otisli na dizalicu, podigli, i deluje zdravo, kako zadnji tako i prednji trap! U voznji su se cule gumice balans stangle i nista vise. Uocio je Marko da je jedna manzetna na poluosovini naceta te sledi zamena iste kao i gumica i servis.

Marko i ja se pogledali i pala je odluka brzo da je pazarim. Odmah sam platio prenos i ostale dazbine i cekao odjavu par dana i registrovao na svoje ime, doduse samo tablice jer je auto registrovan do marta '16.

Evo i koje slicice ali ne zamerite, zbog nekih problema u kojima sam nemam nista "kasvetno" od slika ali bice ;)

 

cxcv990621.jpg  cxcv990624.jpg
 
cxcv990620.jpg  cxcv990622.jpg
 
cxcv990623.jpg  cxcv990625.jpg  cxcv990626.jpg
 
Kod Petra su odradjeni stikeri i odmah zalepljeni 
 
cxcv990627.jpg
 
Da kazem neku rec za ovih 10ak dana koliko imam auto, generalno sam zadovoljan, nemam greski, fale tu par sitnica nekih plastikica i tako to. Ali se sve to da srediti. Uz auto sam dobio celicne felne sa bukvalno novim zimskim gumama Sava Eskimos3+ iz prosle godine i Alu felne 15" od 147 sa nekim ms gumama. Planiram rotaciju alu i zimske nove da ostavim a celicne i ms gume na dobos pa za prolece da se pazare neke 17ice ;) ali otom potom ;)

Sa potrosnjom sam i vise nego zadovoljan. Nisam merio precizno cep cep ali je tu oko 7l potrosnja u gradskoj voznji.

I tako karuce prede i radi i neka nastavi tako samo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ovde brate da ti čestitam.

Neka služi kako treba.

Želim ti onoliko kilometara koliko ti odgovara.

Alfica je prava bombona, lepša uživo nego na fotkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se upisem sa cestitkom, a posle cu da citam i gledam natenane, ovakva tema se ne prelistava, obzirom da je pola foruma ucestvovalo u pretrazi :) SRECNO BUCOOO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime i ja samo da cestitam, neka te sluzi kao sto ti nju opisujes i nema da brinemo :)

 

nego nesto ti ove slike male, trebao si malo vece :D 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno predstavljena. :thumbsup:

 

Cestitke i ovde a za mene ce svaki tvoj sledeci auto da bude tenecka ali novija. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače traženje automobila za Bucu je na mene ostavilo posledice.
Gledali smo Ivan.BG i ja jednu 156 u Borči.

Alfa skupa a stanje jadno, prilično zapušten auto sa kvačilom koje se predalo.

Međutim, bio je to prvi put da vozim AR 156. Takav utisak u vožnji i to ležanje nisam do sada osetio.
I sada ja ne mogu sebi iz glave da izbacim taj auto i tera me na greh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco,u zdravlju da se navozas i predjes 3x vise km nego sa Tipom!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova crvena koža mora da se vidi uživo.

Na slikama ne deluje nešto ali realno jako dobro ušuškava ambijent.
Uživo deluje dosta skuplje nego ovako na fotkama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja ovde da cestitam i da obalis nesto na ovu kozicu ljubi te brat Karavan sluti na zenidbu, da napunis gepek...A Alfa ko Alfa za nju cemo lako Tenecka bila na ulici a Alfa maltene u liftu, cuvaces je ti ne brinem se ja za nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima. ;)

Nije 16v, obican jtd 1.9 8v ;)

Koza mi se sve vise i vise svidja. Samo da ugrabim malo vremena oko sredjivanja i ciscenja pa nove fotke da padnu.

Skile jedva si cekao :D

Gorance ti sumnjas u mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino izgleda vido sam je uzivo...najvise me odusevljava rucica menjaca od nekog Golfa2... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...