Jump to content
FAS Goran
fiat500lddakula

Fiat 500L 1.4 16v - problem sa primanjem gasa / slabo prima gas na par sekundi

Recommended Posts

Ne znam jel imao neko slican problem, poslednjih 10-tak dana ujutro kada startujem vozilo (1.4 benzinac 2013, 42000km presao), i krenem da prebacim u visi prenos auto se zagusi na par sekundi i ne prima gas uopste, da bi posle povukao. To mi se desava prvih 10-tak minuta voznje dok ne predjem nekih 20-tak km, cak i kad vozilo digne temperaturu isto se desava u tom vremenskom intervalu od 10-tak prvih minuta voznje od prvog jutarnjeg paljenja...

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo i to juce, posle koriscenja limitatora brzine.

Tj kada sam ga ugasio tad je pocelo da se desava.....danas nisam palio i lepo je primao gas.Da li koristis limitator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da su se dizne zaprljale.

Sipaj Wynns injection cleaner.

Ocu, hvala...

Moguće je da su se dizne zaprljale.

Sipaj Wynns injection cleaner.

 

Meni se desavalo i to juce, posle koriscenja limitatora brzine.

Tj kada sam ga ugasio tad je pocelo da se desava.....danas nisam palio i lepo je primao gas.Da li koristis limitator?

izvini, jel moze edukacija za taj limitator, ja ne znam ni da ga imam ni kako se koristi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:

znaci nije zbog toga

 

Na rucici gde ti je Cruise control ti je i taj "limitator" 

Cruise sluzi da odrzava brzinu na koju mu zadas, a limitator ti ne dozvoljava da predjes preko zadate brzine.

Po gradu, selima, je korisno ne gledas u brzinomer nego namestis i drzis gas. Imas u prirucnicima kako se koristi ta rucica.

Ako ti bas zatreba da u trnutku predjes preko te brzine onda samo pritisnes papucicu gasa do kraja....ili ugasis limitator


i nemoj da sipas aditiv ako na pumpi vec sipaju aditiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...Ok hvala moze biti korisna opcija taj limitator...

 

mada sam ja mislio da se obratim ovl. servisu za ovaj problem sa primanjem gasa-diznama ili preporucujes da se prvo proba ovaj injector, pa ako ne pomogne - servis...

(ne znam koliko takav servis kosta, predpostavljam da garancije ne vazi za ovaj slucaj!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije prešao 200kkm pa da treba razmišljati da li su dizne zaprljane + benzinac je u pitanju.

Idi u servis i vidi šta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegi su na pug 206 1.4 8v dizne začepile na 100.000km, nov auto je kupio. Tj trzao mu je i ranije, ali je sada rešio problem. Ne znam da su nekoga na dže te de-u zezale dizne na tako malim kilometražama.

Doduše, ja lično, praktikujem svakih par dana uterivanje u crveno, i za sada se dobro pokazalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakula, ako se nastavi, tj konstanto ti se to desava pravac servis

Meni se desilo prekjuce ali danas sve normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U majku mu dakle nisam jedini, i meni je poceo da pravi isti/slican problem pre mesec dana. Isto 2013 god 1,4 benzinac.
Tja servis dakle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  jesi li resio problem, i ako jesi sta su ti radili na servisu!

Ja sam sam po preporuci poceo malo jace da turiram auto kad ga palim i nagazio sam malo ostrije po gasu 4000-5000 obrtaja povremeno u voznji sam forsirao i kao da se probio taj cep i problem je nestao...mada sam nespokojan dal ce se opet javiti kad budu niske temp..

 

ako ima jos neko iskustva, nek podeli kako je resio problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2018 at 1:49 PM, Zhorz said:

ja ne palim limitator i sve je OK.. @fiat500lddakula ko zna sta li je uradio :-)

Ja ni ne koristim to nikad ga palio nisam a bas jer iritantan problem izjutra, posebno sto ako negde iole zuris ne smes da preteknes nikoga jer ne znas dal ce da se zagusi i da ne primi gas kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/14/2018 at 5:53 PM, sskodric said:

I meni se isto desava zadnjih 30 dana. Par put kad krecem iu prvoj, ali cesce kad iz trce ubacim u cetvrtu, a nekad iz cetvrte u petu. Da li je neko nasao razlog?

Ja jos nisam stigao da vozim auto kod majstora ali ako ti nesto saznas javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ja u servisu pre vise od godinu dana i rekli sve je super. Ali problem i dalje postoji samo je izrazeniji kad je hladno vreme. Sad sam procitao da je to fabricki problem u softveru. Bilo je opoziva u usa, kanadi, uk... i reseno je u servisima sa software update ali kod nas ih zabole da obaveste vlasnike. Kazu da se to desava povremeno kad ne otpustis papucicu gasa do kraja prilikom promene brzine. Do odlaska u servis privremeno resenje je da se u takvim situacijama otpusti papucica do kraja i ponovo doda gas. E sad je pitanje kome se obratiti kako bi se problem trajno resio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu.

Imam isti/slican problem sa primanjem gasa u jutro po hladnom vremenu na svom FIATu 500L (1.4 atmosferski benzinac, 2014. godiste, 55000km).

Da li je neko u medjuvremenu nasao resenje problema, odnsono servis u kojem znaju to da rese (bez da me naivno savetuju da otpustam gas do kraja kad menjam brzine jer mi se ovo desava i kad krecem sa semafora kada je gas svakako otpusten do kraja, a ne samo kad menjam brzine)

Mozete li mi reci neko skorasnje iskustvo i navesti tacno ime servisa?

Ja sam do sada bio samo u AC Kole, Zemun.

Hvala u napred na odgovrima i pomoci

PozA

Share this post


Link to post
Share on other sites

@krmpot

To sam preneo zvanicnu fiatovu nebuloznu objavu za otpustanje papucice gasa... nego, da li si bio do servisa ak kole i nisu znali da rese? Nisam razumeo iz tvog posta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@salened

Da, da, hvala, tako sam i shvatio da si ti samo preneo njihovu izjavu. Ja sam upravo i mislio da me u servisu ne savetuju tako naivno. Izvini ako sam se konfuzno izrazio. Inace, gde si ti tacno dobio taj "savet" o otpustanju gasa? Kod Koleta?

 

Za ovaj problem nisam isao jos nigde. Prosle godine sam imao nesto vrlo kratkotrajno i donekle slicno, da se auto gasi u jutro kad napolju nije ni mnogo hladno ni mnogo toplo (npr 5-10 stepeni), pa tek iz 2-.3 puta upali. Mozda su to bile prve naznake ovog sadasnjeg problema. Oni me savetovali da sipam iskljucivo beznin od 98 oktana (koji sam ja uglanom i spiao). Poslusao sam ih i sipao iskljucivo 98. Ali, ubrzo je krenulo i toplo vreme, tako da nisam vise imao nikakv problem. A, ni do tada nije bio bas neki izrazit problem oko kojeg bih  se zabrinuo, desilo se 5-6 puta i to je to. Auto je uglavnom radio kako treba. 

Sve ostalo na autu funkcionise kako treba i ja sam prilicno zadovoljan. Kupio sam ga polovnog, od prvog komsije sa 28 000 predjenih kilometara, polovinom 2017. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@krmpot

Kod Bogunovica odrzavam od prvog dana, tamo nisu nasli problem. A taj savet za otpustanje papucice gasa sam nasao na netu kao zvanicnu objavu fiata uz informaciju da mora u servisu update software-a da se uradi i to o trosku fiata (usa, kanada, uk..) ali to jos nije kod nas a da li ce i kad ce bog zna.. 

Osim toga sam imam zvuk lupkanja prilikom okretanja volana a i za to su mi u servisu rekli da im je fiat zvanicno odhovorio da je to normalno!?  Ima vec pokrenuta tema o tom problemu na forumu, nekima su menjali letvu ili sta li bese nisam siguran o trosku fiata a eto meni ne. 

Osim ta dva problema druge nemam, pali iz prve svaki put ali jbg nervira kad kupis nov auto a imas probleme sa gasom i volanom koji lupka.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...