Jump to content
FAS Goran
fiat500lddakula

Fiat 500L 1.4 16v - problem sa primanjem gasa / slabo prima gas na par sekundi

Recommended Posts

To lupanje tj vise se cuje tak tak, prilikom voznje se ne cuje nego samo kad stanem pa mrdam volan levo desno kao da ima luft ali praznog hoda zapravo nema jer se toskovi okrecu normalno. Pocelo jos dok je bio pod garancijom oko godinu dana star, odvezao u servis snimili zvuk, poslali fiatu. Stigao odgovor zvanican da je to normalno. Sad nakon 4god je to malo izrazenije. Bem li ga trazicu da pogledaju ponovo na sledecem servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/30/2019 at 5:48 PM, salened said:
To lupanje tj vise se cuje tak tak, prilikom voznje se ne cuje nego samo kad stanem pa mrdam volan levo desno kao da ima luft ali praznog hoda zapravo nema jer se toskovi okrecu normalno. Pocelo jos dok je bio pod garancijom oko godinu dana star, odvezao u servis snimili zvuk, poslali fiatu. Stigao odgovor zvanican da je to normalno. Sad nakon 4god je to malo izrazenije. Bem li ga trazicu da pogledaju ponovo na sledecem servisu.

Meni je volan u mestu isto lupkao/krckao (kao tak tak), ali je radio normalno. Ono što mi je pravilo problem je vožnja preko nekih 80km/h, povremeno se volan zaglavljivao u sredini pri korekciji pravca. Italijani su to opisali kao lepljiv volan, reklamirao sam 6-7x a onda su mi par dana pre isteka garancije menjali servo. Sada je sve ok, samo je volan blago zakrenut u stranu, nisam imao snage da se borim sa servisom...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za ovu temu, ali sto kaze sinnerman. Ni ja nisam vise imao snage za neke stvari da se raspravljam. Inace bas pre neki dan razmisljam o tome da sam bio zadovoljniji sa Puno Classicom nego sa ovim kolima. Imam utisak da je bio kvalitetnije odradjen. Eno voze ga moji i dalje 150k km i sve odlicni radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punta sam ja vozio, presao sa njim 100k km, pa sam presao u L. Obzirom da je bio u odlicnom stanju, preuzmu ga roditelji. Nisam ja imao nerealna ocekivanja, ali je realno bilo dosta problema sa njim. Problemi sa paljenjem, pa zatim sa ventilatorom klime ( inace i novi motor skripi kad je minus i upaljen na slabiju brzinu), pa natezanja sa servisom... A inace kad je u pitanju ovaj problem sa gasom, ja kod mene nisam primetio da se javlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2019 at 2:55 PM, VladaG9 said:

 A inace kad je u pitanju ovaj problem sa gasom, ja kod mene nisam primetio da se javlja.

takodje, a sipam  95icu obicnu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/30/2019 at 4:14 PM, salened said:

 

On 1/30/2019 at 11:33 AM, salened said:

@krmpot

Kod Bogunovica odrzavam od prvog dana, tamo nisu nasli problem. A taj savet za otpustanje papucice gasa sam nasao na netu kao zvanicnu objavu fiata uz informaciju da mora u servisu update software-a da se uradi i to o trosku fiata (usa, kanada, uk..) ali to jos nije kod nas a da li ce i kad ce bog zna.. 

Osim toga sam imam zvuk lupkanja prilikom okretanja volana a i za to su mi u servisu rekli da im je fiat zvanicno odhovorio da je to normalno!?  Ima vec pokrenuta tema o tom problemu na forumu, nekima su menjali letvu ili sta li bese nisam siguran o trosku fiata a eto meni ne. 

Osim ta dva problema druge nemam, pali iz prve svaki put ali jbg nervira kad kupis nov auto a imas probleme sa gasom i volanom koji lupka.  

Isti problem imam u hladnijim danima..konstanto iritirajuci pa cak zivotno moze i da te ugrozi ako pretices.

Da li je neko resio problem i saznao sta je u pitanju ?

Posto si pomeniuo Boguovica i ja sam to reklamirao kod njih oni apsolutno nemaju pojima ili se "prave ludi" !

 

Edited by Ziks

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ziks

 

Niko od servisera sa kojima sam razgovarao nema predhodnog iskustva. Predlagali su da ga stave na diagnostiku sto cu na kraju i da uradim ako ne nadjem nekog majstora koji zna o cemu pricam.

Sto se tice preticanja, ubacim u 3 ili 4 brzinu i nabijem obrtaje pre nego sto krenem u preticanje i ne menjam dok ne zavrsim za sad sve ok jer se problem javlja samo prilikom promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Ziks na pronalasku.......samo sto to kod nas tesko da ce da "pozovu" da nam to oprave za badava.

a evo i ako nestane link

500l.thumb.jpg.54152faa78074f030b65f6e6ff89bb72.jpg

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su nekoga zvali uopste a ovaj novi apdejt softvera motora? Jer mislim da je trebalo da se krene sa tim. Mislim da se ovaj apdejt vise odnosi na problem sa jutarnjim paljenjem, ali mozda ima veze i sa ovim. Bas cu sad uskoro na redvan servis za manje od mesec dana pa cu da ih pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Zhorz said:

Svaka cast Ziks na pronalasku.......samo sto to kod nas tesko da ce da "pozovu" da nam to oprave za badava.

a evo i ako nestane link

500l.thumb.jpg.54152faa78074f030b65f6e6ff89bb72.jpg

Evo inostrani forum gde su pisali o tome

https://www.fiat500owners.com/forum/51-fiat-500l/139082-powertrain-glitch-recall-april-2017-a.html

A ovako su to uradili u Canadi da po VIN broju proveris da li tvoje vozilo spada u tu grupu.

https://www.mopar.com/en-ca/my-vehicle/recalls/search.html

VIN broj bi trebalo da bude broj sasije

http://vin-location.com/cars/fiat-500l-2012-2018/

Edited by Ziks

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2019 at 10:58 AM, salened said:

@Ziks

 

Niko od servisera sa kojima sam razgovarao nema predhodnog iskustva. Predlagali su da ga stave na diagnostiku sto cu na kraju i da uradim ako ne nadjem nekog majstora koji zna o cemu pricam.

Sto se tice preticanja, ubacim u 3 ili 4 brzinu i nabijem obrtaje pre nego sto krenem u preticanje i ne menjam dok ne zavrsim za sad sve ok jer se problem javlja samo prilikom promene.

Jedino sto sam ja 3 puta stavlja na dijagnostiku u martu, aprilu 2018 i novebru i svaku put je "sve ok" uredno mi daju ostampanu comp. izvestaj.  Zato je i tolika frustracija

Ako nema greske na dijagnostici a desava se sto se desava moze samo da bude pomenuti problem koji se otklanja update-om softvera ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The video is Fiat 500L 1,4 petrol with manual transmission, during the ride. Imagine a situation when you want to accelerate and overtake the vehicle in front of you, and another vehicle comes from the opposite direction. You want to accelerate and switch from less to higher transmission, press the gas pedal and this happens to you !!!!!!!!!!!!!! Starting from 0.48 sec. Pay attention to the pedal when you want to increase the speed and the RPM engine speed indicator. Nothing happens for 1-2 seconds!

Edited by Ziks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj, ima nas puno koji imamo identican problem. Ocigledno da nam predstoji duga borba sa predstavnistvom fiat srbija jer ovlasceni serviseri nemaju pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam fiatu u vezi problema 20.marta i dobio odgovor danas. Kazu da moram prvo na diagnostiku u ovlasceni servis pa tek onda da vidimo sta dalje. Javljam cim budem imao novih informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na dijagnostici nece nista da ocitaju. Tako da nista od toga.

to moze samo ako se desi "majstoru" dok isprobava...a i tad je pitanje da li ce da kaze nesto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja to, ali takav im je protokol... A ustalom i nemam bas drugu opciju

Edited by salened

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...