Jump to content
FAS Goran
bojankov

Renault motor 1.5 dCi - iskustva

Recommended Posts

Bojane a da uzmeš ti Stila? :)

Uzmeš nekog 2005-06 godište, središ ga full a ostatak para u džep :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stila mw jtd koga sam prvo trazio kao naslijednika brave nije moguce naci u dobrom stanju sa dosta opreme kako ja trazim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da uzmes Cromu, 2008-2010. za 5000-5500? Jos 500eur registracija i sitnice-servis, i vozis se kao gospodin. Jak i pouzdan motor, relativno mlad auto, pun opreme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi, koji grad i vozac. Ja sada sa Cromom 88kw u odnosu na proslog Stila 85kw trosim tacno 1 litar vise u bilo kom rezimu voznje.

I mislim da je to sasvim OK s obzirom na klasu i vise kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem ako se dogovorimo da gledam jedan scenic 2008 1.5 78kw 140 000 presao a cijeni ga 4700...malo puno ali je na slikama bas dobar..uradjen veliki servis 4 nove gume i registrovan prije nedjelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault 1.5 dCi dizel motor upotrebljavaju takođe Dačija , Nissan , Suzuki i Mercedes.

1.5 dCi motor ima više od 20 tipova . Postoje tri generacije i mnoge varijanti snage.

Najmanji dizel kodne oznake K9K debitovao je na tržištu 2001. Turbo četvorocilindrični motor sa Common Rail sistemom se nudi u nekoliko različitih nivoa snage od 64 – 110 KS. Razlike između verzija su ograničene na opremu ( druge brizgaljke, turbo punjači , zamajac itd ). Prednosti motora je visoka kultura rada , niska potrošnja goriva ( prosečno oko 6 litara na 100 km ) i za jače varijanti pristojne performanse. 1.5 dCi motor se može naći prvenstveno u širokom spektru automobila Renault , Dacia i Nissan. Sa ove jedinice za period 2003. – 2010. takođe koristi Suzuki Jimny, a nakon početka saradnje Renault i Mercedes, motor 1.5 dCi se može naći ispod haube najnovije klase A i Citan.

K9K motori se proizvodi sa različitim nivoima snage. Najslabiji, sa snagom od 65 KS, nemaju plivajući zamajac, turbinu promenljive geometrije i interkuler. Sistem ubrizgavanje je izveden iz Delphija i radi na pritisku od 1400 bara. 1,5 dCi sa 82 KS se razlikuje od slabijeg motora ima interkuler, podignut pritisak punjenja turbine od 1,0 do 1,2 bara.

 

http://mlfree.com/renault-1-5-dci-dizel-motor/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glup tekst. Autor pominje gomilu problema sa ubrizgavanjem koji su iskorenjeni pre 10 godina, a nigde u tekstu se nije ogradio da je to davno prošlo vreme. Sporadičnih kvarova naravno i dalje ima, ali kod koga ih nema...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, milos542 said:

Renault 1.5 dCi dizel motor upotrebljavaju takođe Dačija , Nissan , Suzuki i Mercedes.

1.5 dCi motor ima više od 20 tipova . Postoje tri generacije i mnoge varijanti snage.

Najmanji dizel kodne oznake K9K debitovao je na tržištu 2001. Turbo četvorocilindrični motor sa Common Rail sistemom se nudi u nekoliko različitih nivoa snage od 64 – 110 KS. Razlike između verzija su ograničene na opremu ( druge brizgaljke, turbo punjači , zamajac itd ). Prednosti motora je visoka kultura rada , niska potrošnja goriva ( prosečno oko 6 litara na 100 km ) i za jače varijanti pristojne performanse. 1.5 dCi motor se može naći prvenstveno u širokom spektru automobila Renault , Dacia i Nissan. Sa ove jedinice za period 2003. – 2010. takođe koristi Suzuki Jimny, a nakon početka saradnje Renault i Mercedes, motor 1.5 dCi se može naći ispod haube najnovije klase A i Citan.

K9K motori se proizvodi sa različitim nivoima snage. Najslabiji, sa snagom od 65 KS, nemaju plivajući zamajac, turbinu promenljive geometrije i interkuler. Sistem ubrizgavanje je izveden iz Delphija i radi na pritisku od 1400 bara. 1,5 dCi sa 82 KS se razlikuje od slabijeg motora ima interkuler, podignut pritisak punjenja turbine od 1,0 do 1,2 bara.

 

http://mlfree.com/renault-1-5-dci-dizel-motor/

http://pmlautomobili.com/2015/06/11/367/

 

Kako se kradu tekstovi ccc...

Kako se kopira ceo sajt

Share this post


Link to post
Share on other sites

AN66SAx-QkbsdzTQBNfiytmU6cJbRULRe0rI4kAX TestAutomobila video: Renault Clio 1.5 dCi Grandtour

 

Renault Clio 4 Grandtour sa motorom 1.5 dCi snage 55 kW/75 KS iz 2014. godine:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rile_bg said:

ima li neko iskustva sa 1.5dci 50kW ( 68ks ), potrosnja /odrzavanje/problemi? Auto stepway mk1

@Rile_bg

Ja licno. U firmi imamo jedan eno bije 267.000 kao off road vozilo. Peri-deri motor, odlicno podnosi off road jer je lagan, ide zadovoljavajuce, menjac hoce da (na ovoj km, u iskreno ne bas normalnim uslovima eksploatacije) da teze ulazi iz 1.u 2.brzinu (dal hebla, sinhron, stagod, ali nije strasno), motor veoma elastican. 

Klima kad se upali na 130 leti ume da dize temperaturu preko pola (vrti se na oko 3000+ rpm). 

 

Samo redovni servisi i teraj. Nas nije nigde ostavio a isao je gde i Niva skoro. Ima metalni suspleh (ne limeni tanak) izuzetno dobar i ako ga nasadis, pretrpece. 

 

Upaljac potrosnja. Doslovno. Inace kada ti izbaci pistolj na punom tankanju, glat staje 5-7L preko ako dolivas na oko. Mi ubijemo off road tipa Mokra Gora po cukama (30-40km) pa nocimo i sl dan Zlatibor i tek treci tocimo. Izdrzljiv je auto ali sigurnost putnika meni je prilicno upitna jer auto jako odzvanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Rile_bg said:

bas ovaj 68ks, najslabiji? 

Uh, mislim da je od 90Ks (mislim da jeste, nisam angažovan sa tim autom trenutno). Zvaću kolegu da pitam, al mislim da je ovaj malo jači. 

 

@Milutinac You can't believe it bro :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imamo dva Clia 4 sa 1.5 dci, ali od 75 ks. Sve najlepše o njima... i za motor i za prenos u menjaču. Čista desetka.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...