Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ajd' da predstavim prinovu kod mene, posto sam se nedavno vratio u klub   :thumbup:
 
Dugo sam trazio da zeni kupim mali gradski auto sa automatskim menjacem (posto je manual 'zaboravila' da koristi) i pogledao sve i svasta... Cak smo imali neuspesan izlet sa 'pametnim' automobilom (Smart for two), ali sam ga prodao odmah nakon sto sam sredio sve sitnice koje su me nervirale posto je to bunar bez dna, djubre jedno obicno   :thumbdown:
 
Onda sam shvatio da dobar mali gradski auto sa dobrim automatskim menjacem NE postoji za malo para, pa sam resio da kupim manuelca za sebe a zena neka vozi porodicnu limuzinu koja je automatik. A kad vec kupujem mali gradski auto za sebe, neka bar bude lep i poseban  ;)
 
I tako, listajuci oglase svakodnevno, naidjem na Sei Abarth mk.I u solidnom stanju, sveze ofarban, a preko telefona prodavac mi isprica bajku koja mi je lepo zvucala   :secret: Odem busom a vratim se malisom kuci   :thumbsup:
 
Seicento Sporting Abarth
 
cxcv990010.thumb.jpg.bdb768a27bcc851910605f06ca67d300.jpg cxcv990011.thumb.jpg.9e5ad9b55bff7f94a2b6c0d5b7c1d864.jpg
 
E onda smo cekali prenos i tablice, i sredjivali sitnice... stakla, volan, auspuh:
 
cxcv990012.thumb.jpg.ba02bb12965bf0c6b9ea981a3adf59e4.jpg cxcv990013.thumb.jpg.87f3e5285d56d5c3300c201213c8352e.jpg cxcv990014.thumb.jpg.5e7afa0ebb61dfa32874607398942f4f.jpg cxcv990015.thumb.jpg.90c6504d10f42f2b4321ad608bca21ed.jpg
 
Skinuo sam smece:
 
cxcv990016.thumb.jpg.4207722bc30df719e3b219919678c180.jpg
 
i stavio prave distance, 20mm na sva cetiri tocka...

sledece je enterijer posto su prednja sedista odradila svoje  :( a dobru originalnu zamenu nisam uspeo da nadjem, pa:
 
cxcv990019.thumb.jpg.62f31386c6a7d36a4667519707066bb7.jpg
 
...donor je Lexus is200, polukoza sa alcantara perforiranom sredinom, vozacevo je elektropodesivo a zadrzacu naslone za glavu sa Abarth znakom sa prednjih sedista i montirati na fabricku zadnju klupu koja mora da ostane (Lexusova zadnja sedista su mnogo veca)...
 
Kupljen je u medjuvremenu i letnji set tockova (gume 165/45-15) koji se ceka da stigne, malo da se sredi i mozda ofarba, pa kad prodje zima (koja je tek pocela) ovo ide na Sei:
 
cxcv990017.thumb.jpg.72589acf573035fed980616e7a33dc9d.jpg
 
Sad trazim nekoga u NS ko radi ovakve stvari,
 
cxcv990018.thumb.jpg.7c083dd928b3dcf9fea4c62742686d25.jpg
 
da uradim bas isto   :blushing:
Uradjeno je jos po nesto sto se tice mehanike ali nema potrebe da se slika (servis, dihtovanje motora, muzika, crveni pojasevi...) a ceka se sredjivanje caure letve volana i ubacivanje 6 stepenog menjaca    :)

 

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaciiii... sedista, felneee i crvena boja ufff :D jedva cekam da vidim kad sve cucne :D samo napred..

Edited by milossf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xe, xe, xe - ženomobil!!!!  :cheers: 
Odličan je, naročito u ovoj sporting varijanti.  :unworthy:

 

 

 

 

 

 

Koliko ti troši? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Lexus coupe, ali se naslon sedista podesava povlacenjem poluge sa strane a kad nema nikoga u sedistu on se oprugom automatski uvek preklopi unapred.  :laughing:  Cak se i kopce za pojas hvataju, ne moram da menjam i stavljam Fiatove, ostaju Lexusove uz sedista. A ako vam kazem da se i raspon rupa za montazu poklapa po sirini u mm (po duzini ne), onda valjda razumete razloge za easy swap!
 
Inace vozim taj Lex is200 vec 4god. i upravo to ostaje zeni da se svrcka po potrebi.
I najbitnije je to sto cena kostanja svega sto radim nije uopste velika, ovo je projekat za dusu i za uzivanje koji kosta kao malo bolji skuter od 50ccm... a meni licno pravi veci gust nego da sam kupio vec gotovu nadrkanu gradsku jurilicu nekog novijeg godista bez potrebe za sredjivanjem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čista gradska vožnja sa kratkim relacijama nije ispod 7 litara. Otvoren put ide i do 4-5 litara. 

 

Ako nekad budeš merio da se nebrineš da sa autom nešto nije u redu.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ga... sto sam stariji, sve sam vise pobornik fabrickog look-a, a i mehanike zbog svakodnevne upotrebe. Nesto malo, naravno   :yes

 

I za felne sam se puno troumio ali je izbor pao na fabrik Abarth varijantu   :unworthy:

 

 

A za jurcanje je staza...   :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...