Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

to su styling dodatci iz moje mladosti tada ugrađivani na zastave. Baš ovakvi sa istim natpisom davali su bar 5 KS više u glavama vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dezurni Za 2 nedelje je izgubio 14 dana. :lol:

 

I pozuri s tim update-om, deluju zanimljivo ove felne makar i kontra okrenute. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je super dijeta jer te felne su stvarno teske ko blato... Te felne sa 175/55 gumama su meni bile 1kg teze nego sadasnje felne koje su 1inc sire i sa gumama 195/50... Ja sam hteo moje sadasnje felne da olaksavam ali nisam imao nikoga od poverenja sa velikim strugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva sam nasao nekoga ko moze i hoce da radi... Svi su bili u fazonu to se ne sme, to je fabrika proracunala, to nije sigurno i slicno a svima sam govorio da rade na moju odgovornost. A dok smo radili, posto sam sve vreme bio pored struga, non-stop su dolazili da se cude i da me gledaju k'o budalu 'objasnjavajuci' kako to nisam smeo ni da pomislim.   :sick:

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lažemo, i ja bih te pitao dal' si u "libelu":huh:

 

Koliko poboljšanje na performansama se dobija skidanjem kilaže za tih 1~1,5kg po točku i da li je vredno rizika?

 

Pucaju i ne oslabljene...

image-0-02-05-eba4baec7c6aee263106569055550f313a64785827f13431e0aea8b37787c558-V.jpgimage-0-02-05-b4949bbdcda622baf2eed13fa51576c62683596e8bb2567c0bf5d712f5579cec-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, YUgisa said:

Sto si se uopste odlucio za to? ;) Mislio si bez distancera pa zbog klesta?

 

U bre, 'di ti da me pitas... 

Dijeta generalno, ali smanjenje mase posebno na rotacionim elementima vesanja znatno utice na performanse i upravljivost. Ovde hocu da probam i da malo istrazim nepoznato a onda mozda i na trkalicama da radim 'sto se nesme'

 

15 minutes ago, Markobgd said:

Pucaju i ne oslabljene...

To znam i na ličnom primeru (prednja desna) :)

 

image-0-02-05-16de858131d22ca881d53c996fd237843cdd1a187a2d56bed1fbbd15effe5687-V.jpg

 

To sto su ove pukle nema veze sa nasim parametrima. Ta naprezanja, ta opterecenja koja dovode do loma ovakvih felni kao sa tvojih slika ja nikada necu moci da postignem. 

Razlog sto sam ovo hteo da uradim je bas taj sto niko u mom okruzenju nije. Hocu da probam. A i puno znaci.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pucaju te fensi felne i kinezi :D Slazem se da ne treba na slepo olaksavati, ali te felne imaju tako debelo i tesko srce :D Pa ja sam skinuo 3.5kg po tocku jer nemam vise ni distancere i moram reci da nisam osetio nista bitnije po pitanju toga ;) Mozda malo lepse funksionise oslanjanje, ali nista sto bi rekao vau koja razlika. Ima puno filozofiranja oko toga na netu i vrlo pompeznih brojki (tipa 1kg na tocku je kao 5kg na karoseriji ili 5ks na motoru itd) ali najralnije sto meni zvuci je da zavisi od slucaja do slucaja. Jer kad se gleda inercija, da bi efekta bilo, fazon je da tocak bude laksi sto vise na obodu, sto je vise mase na obodu to je veca inercija a to zelis da smanjis zbog boljeg ubrzanja i kocenja... Tako da neka felna iako je mozda teza, teza je mozda u srcu a laksa u obodu... Sto je verovatno slucaj kod mene bio jer te su felne teske u srcu i imao sam distancer koji je relativno malog precnika. A za oslanjanje, zavisi puno kakva je geometrija oslanjanja... Ima oslanjanja gde je odnos 1:1 ili jako blizu kao npr kod tebe napred, dok ima negde gde je taj odnos puno veci, tipa 3:1 kao npr pozadi kod Peglice...

 

Pitao sam zato sto je mene uvek interesovala dijeta, a skoro nikad nisam video da je neko iz tog razloga radio, skoro svi su zbog klesta a znam da su ove felne nezgodne i sa ET pa zato ;)

 

EDIT: Ne kazem da mozda neces osetiti neki efekat, ali mnogi su mi pricali da su efekti ogromni a kazem, u realnosti zavisi od dosta stvari... Bilo bi super da je efekat kao da motor ima 5ks vise za svaki kg ili 5kg kao da si skinuo na karoseriji, ja bih onda 70kg manje kao i 70ks vise :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing

Ma ok, nego ne kažem da će da pukne pri opterećenju levo-desno nego pri udaru o neku rupu (ima ih koliko voliš) ili tako nečem sličnom.

 

Inače na onim slikama nisam uopšte primetio da si stanjivao felnu...mislio sam da si je oprao:lol:

 

Svakako rapidan potez naročito što je mera za "dosta je" bila verovatno samo na osnovu nekog utiska da dalje ne sme a karakteristike su.......nepoznate:blink:

 

I daj sliku druge strane da vidimo kako izgleda felna:D

 

@YUgisa ja sad kad sam trap radio mehaničar kad skidao točak zakuka...kaže nije skoro teže točkove skidao. Oko 21~22kg je točak i iz letnjeg i iz zimskog seta. :)

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

To srce je masivno i na tako laganom autu sigurno nece biti problem i kad je udaris :D Ja sam sa tom felnom spicio takve kratere i dva puta bankinu pri brzinama vecim od 50km/h i nije se cak ni iskrivila :D Ali je zato neko pre mene uspeo da je odvali jer je jedna bila varena :D 

 

Au bog te mazo i felna :D Ja sam mislio da je puno 13kg :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Markobgd said:

I daj sliku druge strane da vidimo kako izgleda felna:D

Ma grozna matora Yugisina izrabljena Felna.... :):):)

20170201_143909.jpg

Al' meni se svidja ;)  

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su te sto su bile kod mene ili samo taj model? :D

 

Moj predlog za boju :)

Buduci izgled.jpg

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, YUgisa said:

Stvarno su te sto su bile kod mene ili samo taj model? :D

 

Najstvarnije. 

Eno je gore desno varena :)

 

20170201_173640.jpg

Edited by PremieRacing
ubačena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da! Boja.

 

To je sledece sto razmisljam... Bela je ponovo favorit ali mi se ta gun metal boja definitivno uvlaci pod kozu... Samo ne znam kako ce na crvenom autu da izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda odlicno, eto odlucili smo :D

 

 

 

Mislim da ce bela biti malo previse jer je masivno srce ;) Plus mali auto pa ce izgledati ogromne.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...