Jump to content
FAS Goran
dj90

Samo nemac bajo moj - Mercedes 124 230E

Recommended Posts

Pozdrav
Imam ovaj auto već neko vreme i red je da ga predstavim

124 230e, 85. godište, 2.0 8V, automatik, prešao 300000+km. Benzinac, ima plin (troši oko 15l plina)

Lik koji mi ga je prodao je mehaničar, maksimalno ga je održavao za sebe (nije ni planirao da prodaje već mu iskrslo nešto). Sve je novo osim motora, od limarije pa nadalje. Ima el podizače stakala, el zaključavanje, grejače sedišta itd itd
Bilo je malo problema sa parkiranjem u početku al jbg, ipak je auto dosta veći od mojih prethodnih. Evo vozim ga već neko vreme i mogu da kažem da autić je*e u svakom smislu.
Planiram da ga teram do milion km (ukoliko u međuvremenu ne nestane benzina na planeti), verujem da može i više od milion, sviđa mi se auto i neću da ga menjam skoro

DSC00013.jpg  DSC00014.jpg  DSC00015.jpg
 
DSC00016.jpg  DSC00017.jpg  DSC00018.jpg
 
DSC00019.jpg  DSC00021.jpg  DSC00041.jpg
 
DSC00042.jpg  DSC00043.jpg  DSC00044.jpg
 
DSC00031.jpg  DSC00026.jpg  DSC00027.jpg
 
DSC00022.jpg  DSC00028.jpg  DSC00029.jpg
 
DSC00030.jpg  DSC00032.jpg  DSC00037.jpg

DSC00038.jpg  DSC00039.jpg  DSC00040.jpg

DSC00050.jpg  DSC00052.jpg  DSC00054.jpg
 
DSC00057.jpg  DSC00059.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno izgleda, enterijer me je odusevio. Mislim da bi bio jos lepsi bez crnih lajsni, tj da su mu vrata cela u istoj boji.. Mada, svakako super izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseti me na moju masinu koju sa prodao i to sebi ne mogu da oprostim... Jos pamtim miris tog enterijera, bio je nemoguc :(

Ovaj tvoj bas lepo izgleda, kao sto tu rece kolega branike i lajsne obavezno i kao lutka je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno.

A cekaj, jel ti ovo duboka lajsna ili su samo farbana vrata i branici, posto ona nebi trebala da ima lajsnu do '90-ih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno.

A cekaj, jel ti ovo duboka lajsna ili su samo farbana vrata i branici, posto ona nebi trebala da ima lajsnu do '90-ih?

 

farbano je sve, taj lik mu je sve zamenio. Stavio novo i ofarbao je, nije mu to fabrička boja. I branici su novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imam ovaj auto već neko vreme i red je da ga predstavim

124 230e, 85. godište, 2.0 8V, automatik, prešao 300000+km. Benzinac, ima plin (troši oko 15l plina)

 

  DSC00018.jpg

 

 

Piše pozadi 230 E a gore je nešto permutovao.

Tada nije postojao 200 E, bio je 200 sa karburatorom a tek posle restajlinga je krenuo 200 E.

Mada ove čamac lajsne odvratno izgledaju. Farbaj u boji karoserije ili na nijansu tamnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguće, menjano mu je sve pa je i karoserija od drugog auta možda

u saobracajnoj mu piše 200s a ja na netu nisam uopšte našao taj auto

 

baš ću da se raspitam u vezi toga, mada nije me ni zanimalo toliko šta piše na njemu pravo da ti kažem. Važno da je pouzdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, tesko je da nadjes originalnu mecku u dobrom stanju. Sve su bile ili 300-260e pa pakovani dizeli 200-250, ostavljen prenos od benzinca pa bude show na ionako mrtvom autu :D. Ostali obicno budu divljaci i tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi šta ti piše za oznaku motora, ako  M102 E 23 to je 230 E i ako ima tzv K glavu ispod filtera za vazduh. Ubrizgavanje mehaničko sa malo elektronike Bosch KE Jetronic.


A ako je 200 motor je M102 V 20 sa Stomberg 175 CDT karburatorom. Posle 1986 je išao Pieburg 2 E-E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguće, menjano mu je sve pa je i karoserija od drugog auta možda

u saobracajnoj mu piše 200s a ja na netu nisam uopšte našao taj auto

 

baš ću da se raspitam u vezi toga, mada nije me ni zanimalo toliko šta piše na njemu pravo da ti kažem. Važno da je pouzdan

 

Ma da, pouzdaniji je od stila recimo 2005 godište (u pristojnom stanju). Nemoj da se zavaravamo. Ima plin, koji će da te zeza samo tako. Daj premeri mu ubrzanje 0-100 i Vmax, pa da vidimo gde smo. Ako je u stanju to da izdrži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lepo da se tako ponašam u nečijoj temi o autu,..

Kako auto 1985g može da bude pouzdaniji od auta 2005 na primer? A ispada da vlasnik sada ne zna ni koji je motor u njemu, i da li je njegova školjka, ako sam dobro ukačio? Sada sam ponovo pročitao, nije ga ni zanimalo, al bitno je da je nemac.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe u poluraspadnutom stanju. I W124 zna da rđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...