Jump to content
FAS Goran
neshaoct

''FCA Srbija'' zimska servisna akcija - Uvek uz Vas

Recommended Posts

Pozivamo vlasnike vozila svih naših brendova (Fiat/Fiat Professional/Alfa Romeo/Lancia/Chrysler/Jeep) da dođu u ovlašćeni servis na besplatnu zimsku proveru vozila.

 
Akcija važi i za vozila van garantnog roka. Servisna akcija startuje od ponedeljka 16.11.2015., a traje do 31.12.2015.
 

zima2015.jpg

 
Besplatna zimska provera vozila podrazumeva proveru vozila u 11 tačaka:
 
- Kontrola centrale ubrizgavanja – Examinerom-WYTECH;
- Provera stanja pneumatika;
- Provera akumulatora;
- Provera ventilacionog (rashladnog) sistema, rashladne tečnosti;
- Provera nivoa ulja u motoru;
- Provera kočionog sistema (nivo ulja, vizuelni pregled prednjih kočnica);

- Kontrola metlica brisača;
- Kontrola prednje svetlosne grupe i signalizacije;
- Kontrola trapa (prednjeg, zadnjeg);
- Kontrola upravljačkog sistema
- Vizuelni pregled vozila;
 
 U slučaju konstatovanja kvara, vlasnici vozila imaju 10% popusta na rad i 10% popusta na originalne rezervne delove ukoliko se odluče za otklanjanje detektovanog kvara.

 
Spisak svih ovlašćenih servisa je ovde:
http://www.fiatsrbija.rs/servisi-i-usluge/servisna-mreza.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio ja prosle god,a icicu i sad...

Akcija je za pohvalu,ali problem je sto majstori u servisu ne poklanjaju bas mnogo paznje autu,vec je vise ono radi reda...

Pohvaljujem jos i ovu stavku "kontrola trapa",cini mi se da je prosle god nije bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio ja prosle god,a icicu i sad...

Akcija je za pohvalu,ali problem je sto majstori u servisu ne poklanjaju bas mnogo paznje autu,vec je vise ono radi reda...

Pohvaljujem jos i ovu stavku "kontrola trapa",cini mi se da je prosle god nije bilo...

Bilo je i prosle za trap ja bio u Nišu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, PUNTO 1.2 ELX sa svom opremom, prešao 130K, održava se ekstra, garažiran, vozi ga supruga već 12 godina.

Bio sam u ovlascenom servisu u Kragujevcu (jednom od ovlascenih), kada je bila prosla akcija, uredno pozvao zakazao, odvezao se do Kragujevca (zivim u Kraljevu).

Prenosim svoje iskustvo:

-Uredno zakazan čekao sam od 8.30 do 12.30 to je ČETIRI SATA!

-Kada sam stigao na red, niko nije upoznat sa trajanjem akcije posle par telefonskih poziva JEDVA su me primili, iako sam zakazao besplatnu proveru!

-Primio me serviser, pitao me šta hoću i koji je problem sa autom , nikakve tačke provere i ostale gluposti nisu proveravane!
-Primetio je da bi trebalo da zamenim kablove na svećicama jer nisu kako treba, kablovi zamenjeni pre 3 meseca uzeti originalni u AP sportu. (plaćeni oko 5000 dinara), trebalo bi da zamenim kod njih za 8700 dinara.

-Prilikom skidanja kablova sa svećice pokidao mi je izolaciju, rebrasto crevo kroz koje idu kablovi ka diznama, izvukao kabal od svećice KROZ gumenu navlaku za svećicu,

-Predložio zamenu svećica za 960 DIN po komadu, nije me pitao kada su menjane svećice, a menjane su kada i kablovi uzete u AP sportu (Original Fiat Ricambi u sivo beloj kutiji)

-SVE OVO JE RADIO DOK JE AUTO BIO U RADU!!!

-TEK posle toga je zakačio diagnostiku, video da nema grešaka i da je sve OK.
-Pitao sam zbog čega auto loše "pali" kada je vruć, posle paljenja se oseti miris benzina, nije imao odgovor i po njemu je sve bilo OK iako je AUTO tako palio i ispred njega!
-Zamoilo sam ga da mi protumači "KNOCK" vrednosti na diznama NIJE ZNAO iako su vrednosti drastično različite od dizne do dizne!
-Zamolio sam ga da proveri vrednosti senzora za temperaturu (ispod računara), ustanovio je da isti ima loše vrednosti i da pokazuje temperaturu vazduha -46 i da zbog toga pravi jaku smešu i zbog toga loše pali,

to mi je bilo ok obrazloženje.

-Naručili smo senzor po broju šasije i motora cena sa zamenom (dva krstasta šrafa i buksna) cena 8200 dinara.

-Još uvek nije stigao senzor, nisam ga ni platio doduše.
 

Prilikom povratka kući uključila mi se lampica za akumulator, u Ravnom Gaju sam podigao haubu video da je spala klema sa PLUS stubića sa sve stubićem u klemi...OTKINUT STUBIĆ AKUMULATORA (originalan akumulator Fiat kupljen nov prošle godine mali akumulator baš za punta).

 

-NIKAKVE KOČNICE, ULJA, GUME, TRAPOVI, BRISAČI, ANTIFRIZI, KLIME, STRUJE NISU PROVERAVANE, samo su gledali kako da mi uzmu PARE, pošto SAM održavam svoj auto i imam alata otprilike kao u njihovom servisu punta ZNAM U PRSTE (mehaniku i zamenu uste), lamelu sam menjao,trapove, čistio sistem za gorivo,menjao kočnice itd.itd. otišao sam samo zbog FABRIČKE DIAGNOSTIKE KOJA MOŽE SVE DA OTVARA...U principu moja diagnostika od 80e (delphi DS150) radi sve to samo brže....

Pored totalne neozbiljnosti i nestručnosti napravili su mi štetu na automobilu i izložili troškovima:

-Akumulator 7000

-Benzin od-do 1000

-Doručak i ručak 1000

-Izgubljena dnevnica 3000

ukupno 12000 ili 100e
Toliko košta besplatan pregled u servisu i da se nisam odbranio od zamene kablova i svećica 12300din i da su imali senzor na stanju bila bi GLOBA 20500+12000 to je cirka...32700 dinara...
Hvala

 

E da...serviser je prekinuo "pregled" otišao na kafu, ja sam sedeo u servisu.
Na kraju sam mu dao 500 din da pojede pljeskavicu, oteo i ni HVALA nije rekao...

Provera licenci treba da se vrši svakih 6 meseci, radnici servisa MORAJU dase obučavaju i da isti budu mehaničari,a ne šusteri i drvoseče prema vol+zilima koje popravljaju, iza svega što sam napisao stojim imenom, prezimenom i materijalnom i krivičnom odgovornošću, Ime servisa sam namerno izostavio i isto mi je lično poznato. Za sve delove koje sam zamenio posedujem dokumentaciju (koji su ocenjeni kao neispravni), posedujem i stari akumulator, imam i svedoka koji će da potvrdi vreme čekanja.

Edited by Home

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...