Jump to content
FAS Goran
joshibeast

Iz kog puta ste položili vožnju? (dogodovštine sa polaganja)

Recommended Posts

Ja ne bih da se hvalim, ali takođe bez sudara. Jedno češanje sam imao kada sam po ledu vozio letnje ćelave gume. Ali i tada ništa nije bilo strašno.

Samo sam skinuo sneg ovom ispred :)

Valjda će tako i biti jer pazim koliko mogu, a i bio bih u problemu da ostanem bez dozvole.

 

Inače, kad smo se dotakli kilometraže ja ne mogu da tvrdim da za ovih 5-6 godina vožnje imam više od 100 000km vozačkog staža.

Sa Jugom sam prešao oko 15000.

Astra recimo 20 000.

Stilo 40 0000 (jedino je ovo 100% tačno jer samo Stila ja vozim, ostalo je okvirno).

Rent-a-car 5000km.

 

Znači moja optimistična pretpostavka je oko 80 000km, a od toga je poslednjih godinu dana bilo preko 20 0000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ništa od čukanja nisam imao dok Stila nisam kupio.

Onda za godinu dana 3x.

Sve blaga čukanja bez veće štete i policije.

Čak me je i šleper udario na Zrenjanincu :)

Samo sam jednom bio ja kriv kada sam poljubio Škodu u dupe na raskrnici ali tu nije bilo nikakve štete.

Razmenili smo samo podatke jer je auto službeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pojam koliko sam prešao al sam zato imao nezgodu  :laughing:

 

I to gde sam ja bio kriv,srećom bio sam u autu,natsradala Astra i bandera,meni nije bilo ništa sem što sam bio uguvan.Prvi maj onako pripit nestanu cigare krenem ja po cigare,a u sleu kod druga znam put često idmeo u tu vikendicu,al jbg rakija učinila svoje i zaboravim na jednu rupu,kako sam zaleteo astru negde oko 80 pravac zaboravim na rupu,video sam je već kad je bilo kasno,smotam naglo u levo da je izbegnem i uhvati me trava na levoj ivici,krene da baca astru na sve strane dva puta sam je vraćao kontrom,al treći put  udaram u obalu Astra se podiže i sledeće čega se sećam je Astra na krovu :laughing:  Ništa me nije udarilo u glavu ili da sam bio toliko pijan jednostavno kad je udario desni točak u obalu,Astra se podigla sećam se da sam par sekundi bukvalno lebdeo (bestežinsko stanje bukvalno  :laughing: ) I sećam se da je još nešto lupilo,posle se ispstavilo da sam poklopio staru drvenu banderu.Od astre ostao samo auspuh čitav  :laughing: čak ni Air bag-ovi nsu iskočili,aktivirali se jesu al nisu iskočili,pukle obloge i na volanu i instrument tabli,al nije iamo snagu da ih probije,verovatno od stajanja atsra bila 2002.

 

I jednom sam mogao da ubijem taksistu koji radio polukružno na sred puta,a ja u Ivecu u blagom pretovaru  :laughing: oči mi iskočile dok sam ukočio,al je stao  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davne 1991. smo polagali u okviru saobraćajne škole i to za B.Ovima se digo i rešili da prave polaganje bez žandara kao to može . I naravno ništa od toga nije upalilo. Bar smo dobili PSP i odvozali za B. 

Posle smo vozili C u potpuno novoj Turbo Zeti. To čudo brže od putničkog. Sećam se pretičem neki BMW a cajger zakucava 120. Instruktor kad je video šta pretičem i sa koliko odlepio.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Tu smo ipak polagali sa žandarima i uspešno završili taj deo priče. To nam kao priznali za diplomski a ipak polagali testove. Vožnju preskočili jer je krenula kriza sa gorivom.

Posle se od ortaka keva smuvala sa instruktorom i samo nas dvojica polagali za E i sa B, C i E otišli u JNA. On na tenak u Banja Luku a ja u bratsko Kičevo. Tu nas smeste u neki elitni vod profesionalaca svi sa C i E. Ništa nismo radili. uživanje.

Kasnije rešim da položim za bus (od koga sam bežao) i to završim za šest dana. U petak uplatim, subota vožnja , utorak testovi i četvrtak vožna. Nikad brže.  :scooter:  Još i  liku radim testove i sa budalom se raspravljam. Nema blage veze sa zakonom pa me ubeđuje da nije tačno. I obojica položimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko položi iz prve loš je vozač

 

ko-polozi-iz-prve-los-je-vozac.jpg

 
Ljudi koji su zaduženi za našu bezbednost u saobraćaju oslanjaju se na razna istraživanja koja bi mogla biti od pomoći u otkrivanju uzroka za veliki broj nezgoda na putevima. Poslednje u nizu kao glavne osumnjičene ima vozače koji su svoje dozvole dobili iz prve. Prvo polaganje za dobijanje dozvole za vožnju obavljeno je 1935. i tada je oko 63% polagača dozvolu dobijalo nakon jednog pokušaja. Danas je ta brojka nešto niža i iznosi 47 procenata. Ako je verovati opsežnom istraživanju vozači koji su vožnju položili iz prve zapravo su lošiji vozači od onih kojima je do dozvole trebalo par pokušaja. Oni su dosta češće kažnjavani zbog vožnje u pijanom stanju, češće izazivaju nesreće a glavni uzrok za to je previše samopouzdanja koje dobiju polaganjem iz prve. To ih kasnije košta kada dođu u susret sa nepoznatom situacijom i uđu u nju sa previše samopouzdanja.
Ako je verovati istraživanju najbolji su vozači koji su vožnju položili iz trećeg pokušaja. Oni svoju vožnju opisuju kao ''opreznu i bezbednu'' a kažu da su najviše naučili iz svojih grešaka. Da li se slažete sa rezultatima istraživanja?
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ovako. Za C testovi max iz prve, voznja iz druge. Nagazio sam ivicnjak pri skretanju iako je bila guzva i bilo je nemoguce da se normalno ukljucim, zakacio sam malo ivicnjak zadnjim tockom i pao sam. Ok. Drugi put sve ok.

Za E, polozio iz prve, tj.kao pao sam pa sam im rekao da cu da ih bijem sve i ostao da ih cekam. Otisli sa sledecim kandidatom, u medjuvremenu me zove zena gazde od auto skole i kao trazi te nesto on. Rekoh , brz brige, naci ce me, cekam ih. Dolaze oni, kandidat izlazi iz vozila a mene zovu da dodjem i na moje oci precrtaju Neuspesno i zaokruze Uspesno! Pustili neku nebuloznu pricu ali stvarno bi krv pala jer su hteli bez ikakvog razloga da me obore - izvacare! Ja sam veliki borac za ptavdu i istinu i svasta bi bilo.

Posle toga, polaganje za D. Testovi max, voznja iz prve. Interesantno je da je cela grupa tog dana polozila voznju, bukvalno niko nije pao a dosta nas je bilo. Ugasio se i autobus, pa smo ga ja i drugar prespajali kolima da upali, pa nece, pa ga slepali kolima da upali. I svi polozimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasilnik,grubijan,batinas,manijak!!! :ouch:

Sta reci,koju poruku poslati...

Eto sta je malogradjanin,sve na misice vata.Sto nisi lepo razgovarao,kulturno i fino? :secret:  

Objasnio da voda i 220 ne idu zajedno nikada,cak ni kada se kupaju...

:rofl: :rofl: :rofl:

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva tema.. :D :D Sto se tice tesova,ne smem da napisem javno iz kog sam puta polozio,posto sam polagao sad po novom zakonu,jos malo i istice probna,konacno da ne gledam na sat vise.. :D  :ph34r: 
Sto se tice voznje,polozeno iz 3 puta.. :D Bilo je tu svasta,i svakakvih  :police: .. Najjace mi je drugo polaganje na raskrsnici kod aviona u topoli,ko je prolazio zna o cemu pricam.. :)
Isao sam iz pravca Beograda i trebao da skrenem desno za grad(naravno moje prvenstvo) i kada sam poceo da skrecem lik iz pravca Kragujevca,kojim stoji STOP on covek pun gas i presece mi putanju a ja nagazim na kocnicu.. :D Kaze pandur,zasto si stao,pa ti imas prvenstvo,trebao si da ga iscimas bar malo da mu das do znanja.. Instruktor samo sleze ramenima.. :D To mi je prva greska bila,druga kad sam trebao da skrenem levo prema auto skoli nisam propustio onog iz pravca Ar,nego sam stisnuo gascinu na C3 i presekao coveku putanju bukvalno :D Mnogo sam nervozan bio,jos je tu poceo da se dere na mene,itd.. I posle toga,3 put,opet isti pandur sa 2 polaganja,sve polako i mirno izvozim,i tu je bio kraj mojim mukama.. :D Polaganje me kostalo skoro 100 000.. :D 
Ali uvek cu pamtiti reci instruktora i Ljube koji drzi auto skolu,da u francuskoj stoji spomenik koji je podignut za coveka koji je postovao prvenstvo prolaza.. ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam testove polozio iz prve, poligon isto, a gradsku voznju sam pao jer na instruktorovo "nisi pratio zamisljenu isprekidanu liniju na raskrsnici", ja sam odgovorio da je ja drugacije zamisljam od njega.

Na drugom polaganju, sednem u auto krenem, posle 20sec pita, ovog puta drugi instruktor, "jesi ti prvi put pao zbog neke gluposti?", ja mu kazem, on kaze samo izadji, polozio si, samo vikni sledecem da dodje da se ne vracamo na poligon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan topola

Ako kazes da si voznju iz treceg, a za testove ne smes ni da kazes iz kog si puta polozio, znaci da je negde 10i, 11i put? :laughing:

Moj drugar je iz sedmog puta testove, nisam jos uvek cuo vise od toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahah nije toliko bas strasno :D iz 6 puta testove.. :) Poceo sam sa 80 bodova, pa je onda bilo 83,85,87,89,95.. :) Sve sitnice neke i gluposti.. 2000+ pitanja,znas i sam kako je.. :D
Nisam gresio nikad ali na ni jednom znakove,raskrsnice,tj pravila saobracaja,nego njihove gluposti sto su ubacili,kazne,itd.. Svasta je bilo
I jos jedna stvar,polagao sam na proslom letnjem raspustu,i dosta mi bilo i skole i svega,i ceo raspust sam to vukao tek polozio u 1 nedelji septembra kad sam krenuo u skolu.. :D
Morao sam da se opustim na raspustu,zurke,itd.. :D  :fun:  :band: 
Rekord u ovoj auto skoli kod mene je 16-ti put.. :) Covek je polozio dan kad i ja.. :) Bio je uporan,nije odustajao.. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Položili ste vozački ''iz prve''?

 

Pa, ako jeste, svaka čast. Ali, možda se ipak ne bi trebalo tako zadovoljno da se smejuljite...

 

dokumenta%20srbija.jpg

 

Nedavno sprovedena analiza pokazala je da osobe koje su natprosečno inteligentne vrlo retko vozački ispit polože ''iz prve''. Psiholozi smatraju da je najverovatniji uzrok tome to što inteligentniji ljudi previše razmišljaju i teoretišu o zadatku koji je pred njima, dok se osobe prosečne inteligencije fokusiraju na praktično rešenje ''problema'', što je zapravo ono što je suština vožnje. Vozači koji imaju niži stepen obrazovanja najčšeće su vozački ispit položili prvi put kad su to pokušali. Osim toga, veća je verovatnoća da vozačku iz prve dobiju kreativni ljudi nego oni kojima dobro idu recimo matematika, odnosno prirodne nauke. ''Osobe koje nemaju visok stepen formalnog obrazovanja više se oslanjaju na konkretne sposobnosti neophodne za polaganje vozačkog ispita, kao što su koordinacija očiju i ruku i kontrola motora, i zato su veće šanse da taj ispit polože iz prvog puta'', kaže za ''Dejli mejl'' psiholog Li Hadlington koji je vodio ovo istraživanje. Statistika kaže da šest od 10 ispitanika nižeg obrazovanja vozački položi iz prvog pokušaja, dok je taj procenat nešto niži kod visoko obrazovanih (50 odsto). A interesantno je da je vozačku iz prve dobilo samo 39 odsto vrlo uspešnih ljudi, vlasnika velikih svetski poznatih korporacija.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 50 godina ukinuto polaganje vozačkog u Prokuplju

 

Ilustracija: Thinkstock

 

Kako navode, lokalna samouprava ni nakon niza upozorenja i produženog roka nije uskladila saobraćajnu signalizaciju u gradu sa zakonom usvojenim još 2012. godine. Samim tim što je za trenutno oko 400 polaznika koji su prošli obuku i položili teorijski test onemogućeno da izvedu kompletnu obuku do dobijanja vozačke dozvole, mnoge škole su u panici i preti im zatvaranje, iako su prethodnih godina dosta novca uložili kako bi poslovanje uskladili sa zakonom. ''Sve uslove koje je država tražila od nas mi smo ispunili, a većina je podigla i kredite kako bi obezbedila sve to. Kada je lokalna samouprava trebala nešto da uradi, nastao je problem. Ovo je sramota ne samo za grad, već i čitav Toplički okrug, jer je Prokuplje bilo mesto gde se polagao vozački za kandidate i iz ostalih opština, Kuršumlije, Blaca i Žitorađe'', kaže Zoran Simić, jedan od vlasnika auto-škole. On najavljuje da će, ukoliko lokalna samouprava problem ne reši u najskorijem roku, vlasnici svih osam auto-škola koje su registrovane u Topličkom okrugu započeti štrajk. Podseća i da je ovo prvi put da se nakon 50 godina vožnja ne može polagati u Prokuplju, te da je lokalna samouprava bila dužna da reši problem kako se ovo ne bi desilo. Vlasnici auto-škola smatraju da sve i da već danas počne rešavanje problema, to neće moći da se završi u narednih nekoliko meseci, a kako dolazi zima, realno rešenja neće biti ni pre proleća. ''Kako ćemo mi da radimo, da isplaćujemo plate, da plaćamo dažbine državi, pa i toj lokalnoj samoupravi ako nam nije omogućeno da radimo? Šta da kažemo kandidatima koji su prošli kompletnu obuku i stigli do završnog ispita, odnosno vožnje? Koliko da čekaju, čemu da se nadaju'', navode vlasnici auto-škola. 

 

Južne vesti saznaju da je elaborat, koji je jedna privatna Agencija uradila, predat lokalnoj samoupravi još sredinom godine, kako bi oni odradili određene nedostatke oko horizontalne i vertikalne signalizacije, osposobili još jedan semafor i time obezbedili uslove, ali i povećali bezbednost u gradu. Ipak, do danas je sve to ostalo ''mrtvo slovo na papiru''. Predsednik opštine Prokuplje Aleksandar Simonović kaže da je upoznat sa problemom, te da su sredstva za ovu namenu opredeljena poslednjim rebalansom budžeta, ali je novinare ''Južnih vesti'' uputio na njegovog zamenika i predsednika Saveta za bezbednost saobraćaja Miroljuba Paunovića. Paunović je bio nedostupan za komentar, a kako saznajemo, on se nalazi na službenom putu u Sloveniji. Inače, poslednja sednica Saveta za bezbednost saobraćaja održana je u drugoj polovini avgusta, gde je, između ostalog, rečeno da su iz opštinskog budžeta za rad Saveta predviđena sredstva u iznosu od 9.2 miliona dinara. ''Vozačke ispite kandidati iz sve četiri opštine polažu u Prokuplju. Zbog toga je na sednici odlučeno da se pristupi donošenju neophodnih planskih dokumenata, kako bi se polaganje ispita nastavilo u Prokuplju'', rekao je tada Paunović. 

Na istoj sednici on je tvrdio da će se dokumenta i njihova implementacija uraditi u planiranom roku, međutim od tada se ništa nije uradilo na rešavanju problema koji je sada eskalirao.

 

preuzeto sa - b92.net

 

===========

 

@MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva al samo taj jedan radi, ali on bukvalno uvek radi :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

17-godišnji Kalle Rovanpera krenuo u auto školu - instruktoru nije svejedno

 

kalle.jpg

 

On nema vozačku dozvolu, a ume da vozi. I to kako!

On je Kalle Rovanpera i ima samo 17 godina, ali njegovim venama ne teče krv, već benzin. Sin nekadašnjeg učesnika u FIA Svetskom reli šampionatu zadivio je svet umećem reli vožnje. Iako je veoma mlad, nije mu strana vožnja takmičarskih automobila specifikacije WRC koji imaju preko 300 konjskih snaga. Nedostaje mu samo vozačka dozvola. Pre nekoliko dana Kalle je proslavio svoj 17. rođendan, a Red Bull je ovim povodom objavio zanimljiv video na kojem vidimo kako bi mogao izgledati praktični deo testa u autoškoli za mladu WRC nadu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemac vozio 56 godina bez vozačke dozvole

 

56 godina

 

Manje saobraćajne nesreće na prometnim gradskim raskrsnicama skoro da su svakodnevica za ekipe saobraćajne policije. Međutim, jedna takva nesreća u severoistočnom nemačkom gradu Nehajmu, zaprepastila je policajce. Nakon sudara dva vozila u centru grada policija je izašla na teren, a nesreću bez povređenih i veće materijalne štete prouzrokovali su 34-godišnja žena i 74-godišnji muškarac. Vozač je već 56 godina koristio vozilo u Nemačkoj, a da nikada nije položio vozački ispit i imao dozvolu. Policija je saopštila da je vozač kazao da je podneo zahtev za polaganje vozačkog ispita pre odlaska u vojsku pre skoro šest decenija. Časove obuke nije nastavio nakon završetka vojnog roka.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

B C E dva puta polozio iz prve,treci put nisam hteo.....Septembar 91.po onom zakonu moglo C i E odjednom, B dobio.Vozio matorog dajca. 92. otisao u vojsku u Belu Crkvu (tamo i ostao ceo vojni rok) morao sve opet da polazem da bih dobio ves vozaca.Opet matori dajc opet duplo kvacilo.Ocesao se za vojno D uverenje. 2001. doslo vreme da se produzi dozvola i "ljubazna" salterusa me upita :"Izvinite gospodine ali otkud vama ova dozvola?".default_wub.pngTu naravno povucem mulj al aj da skratim pricu izgubili su moj dosije iz auto skole....reseno posle par dana a ja sam vec bio spreman da cepam onu krpenu dozvlolu pred salterom.dark_rant.gifLupili pecate o produzenju vozacke na zadnjoj strani da bi me nakon nekog vremena masirali u Subotici da mi je istekla dozvoladark_police.gif......2011 produzio dozvolu bez problema.Ponosni sam vlasnik plastike sa 10 kategorija a da nisam bas jako siguran sta je sta...ali ponosan dark_smoke.gif

Edited by puntara

Share this post


Link to post
Share on other sites

testovi iz 3 puta -- prvi put okinuo za 1 bod , 2 put propast pa seo nabubao sve i 3 put prosao bez i jedne greske. 

 

voznju iz prvog puta , polaganje na jugu 45 mislim - daleke 90 - te , i od tada samo 2 kazne za prekoracenje brzine (za 27 god. radnog staza) , jedna u prepolju ka C.G. (preko 20 km) pre 5-6 god. noc oko 1 - pola 2 , a druga u Ustanickoj maltene ispred moje zgrade - (preko 15 km) pre jedno 10 god. u sred bela dana oko 15h .......... :wallbash:, sacuvaj me boze.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...