Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 3.0 V6 LX - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Nije tebi Pikac lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitaj se malo koliko kosta sad papirologija za prebacivanje motora. Cuo sam da su nesto menjali i da je sad 50-ak hiljada cela zayebancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je atest..Kad se ubacuje slabiji ili jaci motor nego sto je fabrika propisala za tu karoseriju..Dakle ako ubacis motor drugog proizvodjaca takodje, koji nije bio namenjen za tu karoseriju..Sto se ove Kappe tice, ne bi trebalo da bude te zayebancije jer je to fabricki motor u njoj samo sto ga ovaj upisao kao 2.0 zbog registracije..Razmisljam ako je kupim i ako je stvarno dobra da bude greota za rasturanje, sedece jedno 2 godine dok napuni 20 a onda ce registracija da bude znatno manja..ILI ovo posle nove godine ako budu menjali, mozda se desi da je odmah registrujem i da se vozim a JTD-a da rasturim..Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi u pravu. Koliko znam ne moze uopste da se ubacuje motor koji nije isao u taj auto. Poznanik je izbacio iz 156-ice 1.8 i ubacio 2.0 i oko 50000 je morao da plati papirologiju iako su oba motora isla u taj auto. Pritom su motori vizuelno identicni, sem po broju tesko da bi neko mogao da provali koji od ta dvacje u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On to nista nije trebao ni da radi onda nego da resi "brojeve" mada...
Ovaj auto je FABRICKI 3.0 Motor nije ni vadjen..Sad kako oni to tamo smatraju videcu tek.Ako se isposavi da mora da se placaju te zayebancije, odustajem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ocarinjen na 2.0 to je gotovo, ranije je to islo lako i carinili su cak i bmw sedmice u koje nije isao 2.0 fabricki. Ti imas oba motora ' za ne daj boze'. Ako ti je to glavni problem uzimanja auta, uzimaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi samo voleo da mogu auto kasnije samo da bacim..Papiroloski gledano..Svi papiri su tu, nije to problem..Sve u ljermontovoj upisano,zavedeno i overeno..Auto je inace nov kupljen ovde, ovaj mu je treci vlasnik i kod njega je 7 godina..2 godine se ne vozi jer kako kaze, ima sluzbeni 24/7 i ne treba mu Kappa. 
Rekao mi je da ako hocu da vratim 3.0 on ce mi izaci u susret da se svi papiri i "pregledi" rese dok se auto ne doveze ovde posto su ga izgleda smarali zbog toga..Drugo, niko nece da vozi 3.0 posto je ovo Srbija..Najvise bih voleo da ova drzava nije tolko smrdljiva pa da porez bude normalan s'obzirom na potrosnju goriva..Al ne, udri po dzep.


Da dodam, motor je naknadno ubacen u saobracajnu pre 7-8 god po recima vlasnika iskljucivo zbog mamje rag. Svi papiri motora su izvadjenni u ljermontovoj na osnovu porekla auta kao sto je bio fabrički. Tako da on kaze da to moze da se vrati lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova tema dve strane unazad, izbacio sam par slika samo dok Mare ne otvori temu. to je momak koji je kupio auto od tog sto si njemu prodao. skoro bas pricamo nesto i skontamo da je tvoja kappa bila. folije su skinute al je zato sve ostalo prevrnuto-zamenjeno-unapredjeno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od kupovine ovog primerka iz jednog razloga...Po novom zakonu iako je motor 3.0 vec fabricki unutra, mora da se dodatno atestira taj motor da bi se sa 2.0 vratio na 3.0 ..Nemam nameru da se sa tim bakcem tako da je steta velika za taj auto sto je to uopste radjeno..Nije los primerak, ima sitna ulaganja i sve je to moglo lepo da se odradi za sitne pare ali jbg...Idemo dalje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cu si sredim dizela. I tako mi uzimaju dozvolu sad u Januar pa ce ide na farbanje i servisi. A za delovi sad treba uzmem istog takvog karavana Jtd tako da cu da imam i za sebe i za prodaju. A 3.0 ce doci u kupe verziji jedino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...