Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 3.0 V6 LX - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Na e-bay kostaju i vise. Ja sam neke delove prodao u Austriji. Kad je neko ljubitelj ne gleda u novac.. A sto se tice retkoce sedista, extrrmno su retka da se nadju dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su su vrhunskom stanju vrede ako je malo losije stanje (naravno vozacevo sediste strada) 100-120e set. ja prodao 3 seta crnih koznih do sad i svaki je kostao toliko ali su bili "novi" a to je tesko da ne kazem nemoguce naci ocuvan fabricki kozni enterijer sa auta koji je star 17-20god. :-) ima nas zaludjenika jos, cek da vidite kappu od drugara samo da otvori temu. :-) crna koza je ne toliko retka ali opet se ne vidja svaki dan da je u dobrom stanju. a ova moja krem to samo na google se moze videti poneka slika tamo iz 94,95 kad je predstavljena i kod mene u autu :-) a ne smem da kazem za koliko sam mogao da ih prodam par puta nece mi niko verovati :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne verujemo, sve sto je retko kosta. Ko hoce da ima dobru kozu a ne pocepanu alkantaru, mora da plati.

Placaju zato sto ne postoji boljeg auta za te pare u toj klasi. Nema nove gadzete, televizore, merace potrosnje ali ima pouzdanost i udobnost koju retko koji auto moze da pruzi. Kappa je komercijalno dovoljno lose prosla da bi mi sada mogli vrhunski da se vozimo za male pare. To je najveca prednost ovog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pustite inostranstvo. Hocete da kazete da ovde ima ljudi koji bi kupovali i placali takve delove za Kapu? Mislim, toliko su retke , kod mene u gradu npr.ima samo dve, i to obe maximalno zapustene i neodrzavane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi u kakvom je stanju auto. U te lomove nece niko da ulaze. Ali imas extra ocuvane kappe sa nikakvim sedistima i neko jednostavno hoce da ih zameni jer ne mogu da se nadju dobra. Kad sam uzo 2.4 benz gomila ljudi me pitala za sedista. Odma sam ih prodao. Isto tako amortizere i opruge. Izvuko sam pare samo na to. Drugo prate ljudi koji ne voze taj auto a drugi koji ga ne voze i samim tim drugacija znanja i saznanja imamo o njima. Ja sam musterije nalazio napolju i prodavao delove. Te iste musterije nemaju gde da rasture kappu i ne smeju da je drze neregistrovanu i onda kupuju gde nadju. Slatke pare sam uzeo i jos mi traze pogotovo delove enterijera, farove, stopke itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti lični primer. Bolesno sam želeo kožna sedišta za Stila. Ubijao se tražeći i tako dalje.

 

Nađem jedna i čovek mrtav 'ladan traži 300e za njih. Samo sam se zahvalio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i da su Frau Elza... Taj ko plaća 500€ sedišta za auto vrednosti ~1000€, ozbiljno treba da se zapita neke stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg svako ima nesto sto voli i nije mu bitna lova toliko :) samo cu staviti par slicka dok se on ne nakani da otvori temu i napise nesto u autu :) kappa je vrh skoro kao moja :)
 
pre: 
 
IMG_20150926_123146.jpg
 
posle:
 
12171048_10206238441012417_704462040_o.j  12175916_10206238412891714_1599431681_o_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa merak nema cenu to su zaljubljenici u auto koji ulazu jer voze taj auto mnogo godina nije to nikakav novac ako covek nesto voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citaju.....i zabole ih.... Toliko ima laksih i jednostavnijih nacina da postignu ono sto im je cilj......realno-zabole ih

Jednom prilikom (2003-04.god) mi je cak jedan policajac objasnio kako iako ja njega prvi put vidim u zivotu (istina) on zna mene, ne zna ime i prezime, ali zna koji auto vozim (jugo) i kako sam ga vozio, zbog toga me je zapazio, malo se raspitao, kasnije provalio da sam zamenio auto, jednom me za Uskrs i zaustavio (secam se toga ali njega ne) jer sam leteo, i pustio me, a pritom sam popio jedno 3-4 piva a dokumenta ostala kuci......sreca te bilo oko 13-14h

A kako on kaze, sreca pa je znao oca devojke sa kojom sam tad bio....

Elem, htedoh reci, objasnio mi je da oni znaju mnogo vise nego sto narod misli da znaju, ali ne reaguju za ovakve stvari sve dok se ne desi ono kljucno-neko te prijavi! E tog trenutka oni moraju da provere tvrdnju i to je to. Tako su isto oduzeli auto bas ocu te devojke-vozio kadetta iz 70ineke al neki motor ubacen. Tako se vozio godinama, ali su mnogi znali za tu "tajnu" pa i policija ali-zabole ih!

Onda je jedan "odlican prijatelj" resio da treba da to prijavi. I? Cao! Ode auto...

Zato, pre bih se plasio da ovo ne cita neki "drugar" ili komsa nego policija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo,nisi trebao da pises da je Kappa u pitanju,vec neki Porsche Cayenne.Takvi se voze neregistrovani,sa celavim gumama...i nikom nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad je veliko selo sa trotoari ;)

Sve se brzo zna i zna se pooodosta ali dok te drugar ne prijavi zabole ih, jednostavno snaso si se tako i teraj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet zvao coveka, kaze mozes odmah sad ako oces da odemo i da vratimo fabricki motor u saobracajnu, to je sve do kupca..On se SNASO sto kaze Buca i tera tako..Sad dal cu ja nesto menjam ili necu to je moje..Najvaznije je da su OBA MOTORA LEGALNA, da poseduju papire, carinsku dokumentaciju itd..Svi papiri su izvadjeni i overeni u Ljermontovoj i sve moze da se proveri..Iznapinjao sam coveka zestoko (bolje telefonski nego kad odem tamo pa da ispadne ovo ili ono)

Mogu da uzmem auto, sacekam posle nove godine da srede porez i lepo je registrujem kao 3.0 bez glavobolje..Najvaznije je da sve moze da bude fabricki i papiroloski ispravno..
Terao sam i registrovano i neregistrovano mesecima..Stranci i to dva komada po celo leto..Imao sam Samuraja bez krova na stranim tablicama, svi znali da je stranac i komsije i milicija, ja sam turio tablice od tranzita i vozi..Posle dosta godina tako sam i Kappu benzinku terao..Sve je to stvar sredine u kojoj se nalazis i kako te ljudi gledaju..Ako se previse kurcis i izigravas mangupa, svako ce te odruka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...