Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 3.0 V6 LX - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Posto nikad nisam imao prilike da probam i da vozim Kappu 3.0 v6 moram malo bolje da se raspitam oko nje :)
 

Gledacu da sto vie opisem situaciju pa bih voleo da mi kolege sa foruma pomognu u odluci - Kupiti OVU Kappu 3.0 ili ne?

Radi se o sledecem : 
1. Crna, jako lepa na oko u fabrickom stanju sa full opremom. Crna koza u izvanrednom stanju, restyle model sa naslonom za ruku u vidu kasete, kozni volan restyle takodje i rucica menjaca koja je citava (nije kozna)

2. Motor 3.0 v6 fabricki ali ono sto je interesantno oko njega je da je kupljen 2.0 motor sa domacim papirima i uveden u saobracajnu kao 2.0
Vlasnik kaze da se tako vozi vec godinama zbog manje registracije i da poseduje sve papire koje daje na uvid ukoliko dodje do kontrole sasije i motora tipa, zaustavi  ga policija, i uz pitanje zasto motor nije kao u saobracajnoj, vi izvadite papire od 3.0 i kazete da je on ubacen jer je 2.0 crkao i to je to, vazno je da su papiri tu (da je ocarinjen itd). Voleo bih malo vise da prodiskutujemo na ovu temu :)
3.Vlasniku je pre par godina crkao menjac (manuelni) pa je kupio celu Kappu 3.0 i sve sto nije valjalo, zamenio..Ima ceo motor u delovima (glava,dizne,bobine itd) kao i mehanicke delove poput amortizera,trapa,limarije i to takodje sve daje uz auto.Posto je 3.0 inace skuplji za odrzavanje nije lose imati sve te delove, pogotovo amortizere i opruge koje nisu standardne (elektronske)

4.Ima sekvent plin koji nije zaveden u saobracajnu i potrosnja mu varira od 15 do 20 litra po gradu zavisi od nacina voznje i vremenskih uslova (leto/zima)..Mislim da je bio iskren.
 

Pokusacu da se setim jos necega, uglavnom ovo bi bio super auto za uzivanje s'obzirom da je 3.0 i da nije za svakodnevnu upotrebu :) Vise za neku vikend voznju, skupove itd..Nije lose imati ovako nesto s'obzirom da je to verzija sa izuzetno dobrim motorom koji dosta dosta kilometara moze da istera..

Sta savetujete,sta preporucujete, svaki vid reci je dobrodosao samo nemoj da pCujete :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uzimaj auto koji nema čiste papire i koji ne možeš da registruješ.

Šta će ti 3.0? Bolje uzmi i sredi taj dizel i uživaj.

Koliko ga ceni vlasnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlazem ti da ti glavobolja ne treba. Sredi taj 2,4jtd i uzivaj :)

Znam nego sam oduvek volo' da imam taj 3.0 :D

 

Ne uzimaj auto koji nema čiste papire i koji ne možeš da registruješ.

Šta će ti 3.0? Bolje uzmi i sredi taj dizel i uživaj.

Koliko ga ceni vlasnik?

Moze da se registruje.Sasija je nasa kao i motor u njoj samo je drugi zaveden u saobracajnu..Najvaznije je da je taj 3.0 koji je fabricki u njoj zaprvo na nasim "tablama" ..Hocu reci, 2.0 je ubacen samo zbog manje registracije..A svi papiri su po reci vlasnika, tu...Obe Kappe ceni 1000e i nije fixna cena..Ta 3.0 je u fullu i moze da mi koristi za delove/prodaju posto sam dosta fine pare zaradio od 2.4 kojeg sam zadnjeg rasturio..Ima odlicna kozna sedista pa sam razmisljao ako je uzmem i ne budem registrovao, rasturim sve to u delove i uzmem sta meni treba, ostalo prodam.Do sledece godine Jula meseca, JTD mi je registrovan tako da cu svakako njega da vozim umesto ovog..Ne planiram prodaju JTD-a ni u ludilu :D

 

Ti si baš mazohista

Hahahah volim da me boli kad su kola u pitanju :D 

Sala, niko ne voli da ga boli ali kad nesto voli a ljubav boli i sad ti skontaj sta sam reko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazohizam nije tako losa stvar, ja sam za taj 3.0 :) Ne znam kakav je motor, znam samo da je od alfe nije filat-lancia kao ovi drugi, pa ces mozda vise informacija dobiti na arcs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitacu i tamo posto sam vec pitao za GTV kad sam hteo da uzimam al on ce malo da saceka..Tacnije meni je u planu da zadrzim onaj BOLJI..

Dakle, dva automobila pa koji se vise isplati i sa kojim budem bio zadovoljniji.

 

Mojoj Kappi sada treba jedno farbanje i stelovanje svih elemenata a to ce da kosta, posto sam prebacivao dosta sa 2.4 na karavana sto se tice limarije..Ovako je stegnuta dosta ali me je jako razocaralo sto sam otkrio da je auto udaran i to bas..Lose ispeglan i morace da se cupa sasija..Takve intervencije na autu me razocaraju u smislu da to uopste nije to to vise...Znao sam da je bila udarena ali bas toliko..Sve to naravno MOZE da se sredi ali sve ce to da kosta a s'obzirom da dobijam bukvalno jos jednu Kappu 3.0 u delovima, stvar i nece biti toliko skupa..Samo moram da nadjem nekoga iz BG ko je voljan da izdvoji vreme oko gledanja Kappe, tacnije nekoga ko zna taj 3.0..Jedina stvar oko koje moram detaljno da se informisem je legalnost tog auta i da li ti panduri nesto mogu ako vide da je 3.0 i kad im pokazes papire od njega..
A tehnicki i ostalo se zavrsava za 20e a auto ne treba ni da teram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da panduri ne vide da je motor 3.0?

 

Znas li kolika je to motorcina, 6 cilidara ima.

 

I jos ono 3.0 mu pise na par mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da vratiš ti u saobraćajnu 3.0 motor i sve okej.

Teška je muvačina tu bila kada je uspeo da upiše 2.0 a da unutra ostane 3.0.

1000e za dve Kappe. Ako je ta u dobrom stanju onda je cena nerealno niska. Pogledaj u oglasima koliko koštaju prosečni primerci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cuje se i vidi. I kako da je registrujes? Koji tehnicki ce sa te pusti? Imas palire i motor od 2.0, pa sta? Jel pod haubom i zaveden u saobracajnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik mi je rekao otvoreno da je samo kupio motor i izmuvao da se upise u saobracajnu i da je sve "legalno" ..Dakle ako pandur bas navali da otvoris haubu sto je jako redak slucaj kod mene i jako retko me zaustavljaju pogotovo u Aleksincu..
Fora je najveca da ja vec poznajem par ljudi koji Sierru 2.8 v6 voze kao 2.0 DOHC i niko ih nista ne dira u smislu "Evo ti papiri od ubacenog motora jer je 2.0 crko" i to se sve desava dok je auto registrovan..Najvaznije je da auto bude registrovan tj. da imas coveka koji sve to moze da ti zavrsi da prodjes registraciju..Ukoliko to vise ne bude moglo da se radi i budem bio provaljen u smislu "E dosta si se vozio na 2.0 vec 2 registracije", onda zavedem taj 3.0 i to odmah nakon sledece registracije :D Tek sledece godine me ceka oporezivanje za 3.0 a on ce biti znatno manji jer ce auto tada biti star 20 godina..Sve to trebam da "muvam" do 2018 kad napuni 20 god..Nece mi biti problem da platim punu registraciju ali bas 100.000 dinara nemam nameru da dajem.
Sto se tice oznaka na kolima, to se lako skine i stavi se 2.0

Imas 2.0 v6 turbo motore pa im niko ne otvara haubu da vide dal nije mozda veca kubikaza..Sve je to do pandura koji te zaustavi a posto ovde Kappu vozim samo ja, niko me nikad nista nije pitao niti proveravao.Zato mislim da mogu da izmuvam da se vozim makar naredne 2 godine sa takvim autom a onda da ga "legalizujem"..Najvaznije je da su papiri oba motora TU i da su legalni tj. da mogu svakog momenta da se uvedu u saobracajnu onako kakav auto zaista jeste.

Mislim da necu biti ni prvi ni poslednji koji ovo radi :D


Jedino da vratiš ti u saobraćajnu 3.0 motor i sve okej.
Teška je muvačina tu bila kada je uspeo da upiše 2.0 a da unutra ostane 3.0.
1000e za dve Kappe. Ako je ta u dobrom stanju onda je cena nerealno niska. Pogledaj u oglasima koliko koštaju prosečni primerci.

Jeste..slazem se..Napisah vec..1000e za obe je mala cena zbog same "legalnosti" i sto je kubikaza ogromna..Ima jedna za 1200e u odlicnom stanju, sve fabricki i prodaje se za te pare vec 4 godine..Niko to nece da kupi kod nas..Zato taj plod beremo mi, petrolhedi :D


I cuje se i vidi. I kako da je registrujes? Koji tehnicki ce sa te pusti? Imas palire i motor od 2.0, pa sta? Jel pod haubom i zaveden u saobracajnu?

Kazem ti, 20e i vozi..Jedino sto moras da kazes je da si motor promenio nakon registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo ti si magnet za budale, a i volis da im pravis drustvo :D

Pa covece ne mozes tehnicki da prodjes, prijavice te prvi komsija i oduzece ti auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda nek ide u delovi :D Ili nek ceka jos 2 godine kad registracija bude 46.000 ..Jedino tako
Ma ko ce me prijavi bre Mico, vozio sam 2.4 2 nedelje sa tablama od JTDa , mislis da me neko prijavio :D Jos mi milicija blenduje posto mi far nije radio :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su mi pisali kad sam JTD vozio..Jos nije bio registrovan tj. nisam imao ni tablice ni nista..A inace ti sto su me zaustavili su isli kod kolege koji zivi u mom komsiluku..Na zalost komsija nista nije mogo da uradi jer je sve otislo u zapisnik koji ne moze da se "iscepa" a ja nisam ni znao gde su oni isli..To je epilog te price..
Inace svaki auto bez tablica je upadljiv...Jedino NIKO NE SME DA ZNA da se auto vodi na 2.0 i to je sve..Ako je 3.0 i ako svi vide da je 3.0, onda treba da znaju da za 3.0 i placam (sto se tice komsija).A sto se pandura tice, za njih je vazno da imas tablice, nalepnicu i da si ispravan..Inace kako sam vec rekao, ne diraju me uopste cak je jednom interventna u 2 ujutro dok sam se vozio sa drugarima po gradu, prisla da vidi auto (ona stara 2.0 ofarbana sa 18 felnama)

Sto se tice lokalaca tu nemam brige..Jedno da me neko ne napne sa strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno ja sam si budala i riskant za sebe, nego sam samo hteo da proverim pricu oko "papira" :)
Posto se sluze tom praksom " 2.0 crko al ubacio sam 3.0 pa cu ga zavedem na registraciju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze da prodje tehnicki onda teraj tako

Al javi gde je taj tehnicki da idemo i mi sa folijama, xenonima, gewindama

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze inace ne bih razmisljao o ovome..
Na zalost to je covek kom je moj otac nesto nekad pomogao i on meni zavrsava te stvari..Kod njega sam zavrsavao i metan i registrovao auto sa drugim motorom..Tj kad je menjan motor na staroj mojoj mi Kappi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o tome :) Moj komsija hteo da "prodje atest" posto mu gas nije bio atestiran a zaveden u saobracajnu i covek mi tad otvoreno reko kad sam ga pitao "Za Pajine moze" (mislio na mene i mog buraza)..
Da nemam tu semu, ne bi mogo ni 2.0 tad da registrujem sa drugim brojevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, bez obzira što može da se registruje mislim da je suludo upuštati se u nešto što kad tad može i hoće da ti napravi problem, pitanje je samo vremena.

Bolje ako si već rad da potrošiš 1000e onda ih uloži u taj svoj auto i napravi ga da bude tip-top.

Moje skromno mišljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim misljenje i najlogicnije je..Ja zaprvo trazim auto da rasturam u delove..Koji je u full opremi..Nisam ni znao da je ovaj 3.0 dok nisam pozvao vlasnika..Ovaj ima vrh kozu unutra, komplet restyling (sto  meni treba) a sve sto mi ne treba da prodam..To je zapvo i bila prva misao..Dobijam jos dosta delova uz njega i receno mi je da poteram kombi ako hocu sve da ih utovarim..
To je bila prva ideja..E onda sam dosao na ideju da bih MOZDA mogao i da je vozim..Jos nisam siguran..
Mislio sam da AKO je uzmem za delove naravno, da je ostavim neko vreme da vidim da li ce se ona isplatiti da je ne rasturim..Ne bih 1000e ulagao u JTD iz mojih razloga vec zelim da kupujem automobile koji ce mi sluziti kao donori tj. delovi za dzabe i ostalo sto mi ne treba da prodam..Vec sam sa benzinkom odlicno prosao pa bih i sa ovom mozda izvukao nesto i za sebe i da povratim pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije fora u 1000e vec sto ta kappa stvarno ima opremu koja je retka i samo sedista vrede 400-500 sa tapacirima i instalacijom. ja bi je uzeo jos smo se paja i ja dog. da ih kupimo zajedno ali ja nemam kesa za to sad a i imam vec jednu za delove sto sam skoro kupio. uzimaj toako imas kes jer dobijas dve za 1000e al ta druga mu dodje gratis jer ova sama vredi toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...