Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Pomoć drugarima, članovima...

Recommended Posts

Pozdrav...
Jutros videh na nekoj grupi na face...da se prikupljaju neke pare za pomoć deugaru,članu i ljubitelju fiat grupacije.
E sad...ja ne znam da li imamo ovakvu temu na forumu,ali ako nemamo,moj predlog je da ista postoji...
Neka je admini prebace na odgovarajuće mesto.
Elem...ovde bi se dogovarali oko pomoći našim deugarima...gde bi se eventualno ostavljali brojevi žiro računa na koje bi se uplacivale pare. Uslucaju neke nezgode...novčana pomoć ili što se kaže,vetar u ledja, svima bi dobro došla.
Nama generalno ništa ne znači 100-200-500 din,a nekome u tom trenutku mnogo.
Da se ogradim odma,meni ne treba,ja moj auto nisam uradio i neću ga raditi do proleća,već je zahladnelo
Šta mislite o tome?
Možda će me neki osudjivati ali se nadam da nisam pogrešio sa idejom.
Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo par otvaranih tema za pomoc, i imali smo i akcije gde smo skupljali pare tokom poplava 2014. godine (i na samom okupljanju), ali jednu temu nismo imali.

Evo je sada tu, pa ce i svake sledece otvorene teme biti prebacene ovde.

Neka teme, ima i za i protiv, ali aj pa videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam...ja sam za. Sto se kaze...ima nas dosta...pa sto da ne. Svaka pomoć dobro dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je u grupi na face,za lika sto imao udes na Pancevackom mostu steta auta 100%.

Nije losa ideja....nebi bilo lose da se Nesa raspita kakva je procedura preko Cluba da se otvori broj na koji bi slali SMS to je dosta lakse i verujem da bi mnogo mnogo vise ljudi tako ucestvovalo i pomoglo jer mnoge mrzi da idu do banke i da uplacuju 100-200dinara,a ovako bi svako pustio SMS koji je 100dinara.

Ima i mnogo dece koja nemaju sta da jedu i obuku a ide zima,pa bi mogli ako Nesa hoce da vidi kakva je procedura oko formiranja tog broja da na primer krenu uplate od 1-31-og u mesecu tu ima i listing ko je uplacivao i kada se skupi novac da se skupimo kao predstavnici i clanovi Cluba odemo i kupimo toj deci potrebne stvari i odnesemo naravno moze i neka televizija da bude ukljucena....ne mora svakog meseca.Eto to je moj predlog...moze kad neko necdaj boze ima neku nesrecu ili ovako za pomoc deci da bude skupljana pomoc,a ne nekom treba zimske gume,nekom za veliki servis i ostale gluposti!Znaci samo ozbiljne stvari....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za...

Svakako da može. Nesa je tu pa neka odluči.

Ali nikako,ja prvi neću davati pare za gume,kazne...servise i slično.

I mislim da bi trebali svima pomagati,bez izuzetaka... A ne da se bira na osnovu druzbe...tj.ko je sa kim koliko dobar.

Ali naravno opet da ima neki parametar,tipa da ne bude da se uclanio u klub jer je neko čuo da tu može da se uzme pomoć za popravku auta. Već da član bude neko duže vreme...ali opet. Neka Nesa i Ostali glavni i odgovorni odluče o tome i iznesu svoje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi servisi i gume, pomoc se prikuplja kada je neko zaista ugrozen i potrebna mu je pomoc. I svakako ta sredstva od pomoci se moraju pravdati a ne fazon skupljano je iz tog i tog razloga a novac utrosen na nesto deseto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za i uvek pomognem kada mogu.

SMS broj odmah odpada jer su provizije prevelike a sa druge strane ne bi broj bio stalno aktivan.

Ipak veliki je posao organizovati tako nešto. Nas nema puno i bojim se da ne možemo da skupimo značajnu količinu novca.

Drugi problem su načini nastanka havarije.

500 dinara bih pre dao bolesnoj deci nego nekome ko je pijan napravio neku havariju na autu (ne aludiram na kolegu koga ste ovde pomenuli pošto sam načuo da je glasina i novinarska patka da je bio pijan).

Inače mi se već međusobno pomažemo. Prenose se delovi, traže za kolege, preporučuju se majstori, poklanjaju delovi i egr pločice i slično. Svako koliko može i hoće.

Sa te strane sam jako zadovoljan klubom i kolegama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pomoć koja ide na pravu adresu, i u prave ruke uvek za. Ko ima mogućnost online plaćanja, to je par min. posla. Pozdravljam i podržavam ideju, koliko god da se skupi nekome će značiti dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesto pomazem i pomagacu uvek kad je neko u nevolji ali vise nikada necu uplatiti ni jedan jedini dinar na neki racun jer se uvek neko "ovajdi" na tome. Imao sam prilike da vidim kuda sve taj novac odlazi i na sta su sve ljudi spremni kada osete da mogu nesto da dobiju "za DZ". Pomoc pruzam iskljucivo licno ljudima kojima je potrebna i to po mojoj proceni. Na facebook-u postoje kojekakve grupe koje kao prikupljaju novac za bolesnu decu itd. a ustvari uzimaju novac za sebe. Onaj ko je zaista u problemu nece sigurno zatraziti novac preko takvih grupa i prositi. Jednom recju, manite se toga. Ako zaista hocete da pomognete nekome osvrnite se oko sebe, pomozite onom kome je pomoc potrebna ali ne novcano jer poklanjanjem novca samo pravite problem a ne pomazete nikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...