Jump to content
FAS Goran
despotbg

Fiat 500L 1.4 16v - obrtaji u leru

Recommended Posts

Cao, kupio sam novog 500la pre par dana. Presao sam 400km i primetio nesto cudno. Naime kada sam u leru na ravnici prilikom pustanja kvacila gas se podigne za 300obr negde pri vrhu pustanja. Mogao bi i da odrzavam te obrtaje na toj tacki pustanja... Kada upalim kola(hladna / vruca) tek to se ne javlja tek nekad u voznji ... Video snimak pokazuje obrtaje

 

https://www.dropbox.com/sc/bwigbf2krfk672o/AADiyfNh-CUeBIqy3ftbvc_Ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na EVO-u dize obrtaje i receno mi je da je za vozila sa S&S i hill asist sistemom to ok. Ne hill holder nego assist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može to na L-u da se ugasi?

Ako može neka proba kolega sa ugašenim.

Ne razumem se. Ja imam stariji sistem na Stilu - noga holder :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto barem ne kod Fiata, na Bravu holder je drzao kocnicu jos sekund ili vise sta znam a asist sam doda gas kako auto ne bi krenuo u nazad ili se ne bi ugasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U paketu opreme za 500l Pop Star pise da iamm HIll holder ne assist, i ja sam mislio da je to isto

Nema da se ugasi... To bi prvo probao. Sumnjao sam da je bas ovo:

Ma ok je to. Ja to videh i na Volvou V/S 60


Pomaže onima koji kreću bez gasa da se ne ugasi motor.

Hvala

Edited by despotbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciao i čestitke na kupovini. Ponašanje koje si opisao je sasvim normalno za novije automobile. Ako pročitaš uputstvo videćeš da piše da auto kreće iz mesta bez dodavanja gasa. Tj. auto sam dozira gas na osnovu raznih parametara bez upliva vozača. Ako ti kao vozač dodaješ gas pri kretanju, povećavaš bespotrebno potrošnju goriva.

Probaj da kreneš bez gasa i videćeš da se neće ugasiti. Takođe ako pustiš papučicu gasa u recimo drugoj brzini, kada broj obrtaja padne ispod određene vrednosti, auto će sam dodati gas koliko je potrebno da se ne bi ugasio. Ovo zapravo važi i za prvu brzinu, i za treću. Verovatno i za sve ostale, pa i rikverc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj auto sam dodaje gas u leru od jula 2013 god... U voznji krecem sa gasom dok po dvoristu uglavom idem i do druge bez gasa, presaltam u drugu, pustim ga da krene a onda preko toga lagano dodajem gas... isto tako kada isparkiravam u rikverc u 99% slucajeva je bez gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je normalno da  krece bez pritisaknja gasa , medjutim ja sa kvacilom imam drugi problem prilikom prtiskana kvacila dok je u prvoj ili drugoj  prilikom odvajana cuje se udarac! Ovo je izrazeno pogotovo na uzbrdicama i pri manjem broju obrtaja 2500-3000. Dok sam vozio punto ovakvi udarci se nisu desavali. Da li neko ima slicna iskustva? Pokusacu sutra ujutru da snimim sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2015 at 2:57 PM, despotbg said:

Cao, kupio sam novog 500la pre par dana. Presao sam 400km i primetio nesto cudno. Naime kada sam u leru na ravnici prilikom pustanja kvacila gas se podigne za 300obr negde pri vrhu pustanja. Mogao bi i da odrzavam te obrtaje na toj tacki pustanja... Kada upalim kola(hladna / vruca) tek to se ne javlja tek nekad u voznji ... Video snimak pokazuje obrtaje

 

https://www.dropbox.com/sc/bwigbf2krfk672o/AADiyfNh-CUeBIqy3ftbvc_Ma

 

isto i kod mene i uzasno me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, lapobb said:

 

isto i kod mene i uzasno me nervira.

 

Vozači stare škole :) Ovaj sistem (autonomno dodavanje gasa pri kretanju) se pakuje i u novije Korejce, Japance itd. Još pre Fiata viđao sam ovo kod Hyundai-ja, Kia-e, Toyota-e... Ne znam za Nemce ali svakako ga nije Italijan izmislio.

 

Meni je prvih par meseci smetalo kad dodaje gas a menjač nije u brzini. Tada je jasno da nemam nameru da krenem i bezveze dodaje gas i diže tenziju. Ali navikne se čovek posle nekog vremena.   

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Deda Jung slazem se .

 

kod  "volvo 240 GLT" nisam primetio ( duuugo sam ga vozio ).

mada kod "hyundai akcent GLS" 2000 godishte, vozio sam ga do 2016 april nisam neshto primetio taj ler gas.

 

i shto je interesantno kod "fiat 500L" taj ler gas , primetio sam pre 2-3 dana na predjenih 4000km. !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...