Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Fiat Nuova Bravo - podešavanje visine zadnjeg lonca (previše je nisko)

Recommended Posts

Imam problem sa auspuhom jer je dosta spusten

 

37e136894bcdb1ab4b77acbc2f88331983253090  aa99c06e8e0a1bde82efb6091e3a3ed5feab3dc9   

 

zamenio sam vec 2 gumena nosaca auspuha     

 

image.jpg   

 

...ali uvek isti problem se desi, pukne traka koja drzi gumeni nosac i izduvi se malo spuste. Primetio sam i kad stavim novi nosac da bi izduvi trebali biti barem 3-4cm vise . Pokusao sam da stavim umesto te trake plasticne vezice koje zategnem da auspuh dodje malo vise ali ubrzo puknu. Da li svima sa bravom sport i duplim izduvima tako stoji ili se nesto kod mene iskrivilo?

Mislio sam da stavim metalnu selnu

 

selna_metalna_40_60mm_12x_3449633.jpg

 

...vodeci racuna da ipak ima prostora za amortizaciju ali da bude oko 3cm visi od stanja kad je nosac nov .

 

Pitam se da li cu napraviti problem sa tim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes nista metalno jer ce ti prenositi vibracije u kabini a i brzo ce i puci. Jedino da odes kod nekoga sto sredjuje te auspuhe i da ti iskrivi - ispravi nosace da bi ga podigo malo, ako ima mesta uopste. Mada ako je bravo sport vec, izbaci mu auspuh i stavi cevku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalnu selnu bih stavio na mesto trake ( pogledaj sliku nosaca sto sam okacio) koja redovno pukne i onda se guma jos vise oklembesi. Ali kao sto sam rekao i kad je nov nosac sa tom trakom , nekako izduvi nisu dovoljno podignuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da svima visi tako, bas sam sad pogledao i na gugelu. A selnu sigurno mozes staviti tako, samo potrazi neku kvalitetniju jer ce u suprotnom verovatno da proslajfuje pod opterecenjem i da se popusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savijes nosace, i meni Bata savio, nervirao me veliki zazor izmedju auspuha i branika, sad stoji na 1cm od branika. Mnogo bolje izgleda. :)

Taman kad odes, cviknes lepo i katalizator, ne treba ti to. :) I lepo ti onda auspuh majstor podesi visinu i pre nego sto zavrne cevku izmedju izravna ga za svaki slucaj, moze se desiti da se zakrivi krivljenjem nosaca..

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si resio problem trajno ? I meni se cini da cevi  malo vise... Verovatno cu uskoro menjati zadnji lonac, pa sam razmisljao da ga skroz skinem i ostavim samo cevi. Jel radio to neko, da nece da bude mnogo bucno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem sa onim najsirim vezicama , mislim da sam dve stavio. Podigao auspuh sa dizalicom maximalno koliko ona guma/nosac dozvoljava i onda stegao sa tim vezicama. Po mom ukusu treba to jos malo gore ali je mnogo bolje nego sto je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve više mislim da cu da ga skinem, trenutno je auto kod majstora ali kad ga dobijem nazad svraticu kod pirketa verovatno da vidim sta ce mi on reci

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2015-10-20 at 9:26 AM, CrackFox said:

Imam problem sa auspuhom jer je dosta spusten

 

37e136894bcdb1ab4b77acbc2f88331983253090  aa99c06e8e0a1bde82efb6091e3a3ed5feab3dc9   

 

zamenio sam vec 2 gumena nosaca auspuha     

 

image.jpg   

 

...ali uvek isti problem se desi, pukne traka koja drzi gumeni nosac i izduvi se malo spuste. Primetio sam i kad stavim novi nosac da bi izduvi trebali biti barem 3-4cm vise . Pokusao sam da stavim umesto te trake plasticne vezice koje zategnem da auspuh dodje malo vise ali ubrzo puknu. Da li svima sa bravom sport i duplim izduvima tako stoji ili se nesto kod mene iskrivilo?

Mislio sam da stavim metalnu selnu

 

selna_metalna_40_60mm_12x_3449633.jpg

 

...vodeci racuna da ipak ima prostora za amortizaciju ali da bude oko 3cm visi od stanja kad je nosac nov .

 

Pitam se da li cu napraviti problem sa tim ?

Stavi selnu i ja stavio, nema nikakvih problema garantujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...