Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Zaštita poklopaca alu felni od krađe + dodatno fiksiranje

Recommended Posts

Jutros krenuo na posao i polako prilazim parkingu , gledam i kad se nisam tad šlogirao nikad neću. Nema poklopaca. Ponovo.  :2guns:  :realmad:  :rant:

Stomak mi se okreće , počinje od besnim , samo znoj izbija. Kako prilazim provaljujem da to nije moj Stilo.  Olakšanje.  :hrhr:

Je.bem ti auto kad ih ima kolko oćeš. Mora da nađem nešto unikatnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti zategnem bore na čelu imaćeš lepša podsećanja.

 

Ništa mi nije prolazilo ni u jednom momentu , totalno pomračenje.

Posle me onako orošenog produva ona košava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing

Evo, upravo sam prebacio sve slike iz teme sa PostImage na FLCS server.

Pa sacni da li ti nesto vrsi posao ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno mi se smese neke 17'stice od Bravo Sporta koje idem u ponedeljak da pogledam, sa svim poklopcima, pa sam posetio temu zahvaljujuci kolegi andreji. 

E sad, razlika felni kod Stila i kod Bravo sport je, koliko vidim, Bravo-ve nemaju 'rupe' za laksu montazu tocka na glavcinu. Moje celicne, tj njegove fabricke 16'tice imaju te rupe izbusene, dok kod aluminijumskih te rupe nisu probusene do kraja. 

 

Kako bi savetovali da se eventualno zastite poklopci? Varijanta sa spoljnim poklopcem na centralnu rupu deluje prihvatljivo, dok bi izbegao bilo kakvo dodatno busenje felne i fizicke modifikacije koje bi to zahtevale. 

 

Slike felne od Bravo Sport

Screenshot_20210102_194340_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210102_194349_com.android.chrome.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.0033a3fa0627eb9727d60bcaa7d7d11c.png

Probušiš jednu rupu na nekom od ova 4 mesta i primeniš rešenje sa libre. Meni žao bilo da što nisam probušuo svoje jer sam ostao bez poklopca

Drugačije možda dvokomponentnim lepkom :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Busenje felne bi izbegao, nekako ne volem...iako verujem da bi to bilo najsigurnije resenje (sraf-matica), a dvokomponentnim mislim da cu skinuti i sam tocak dok dodjem do srafova kad zatrebaju :( Dvostrana samolepljiva....nah...popustice sigurno. 

Videcu sta ce biti od ideja, a posto ih svakako necu odmah montirati, imacu vremena da ih sagledam, razmislim i testiram... U krajnjem slucaju, bice montirani originalni samo za show-off :lol: a napravicu neke zamenske da vrse posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dvokomponentni sam se šalio, naravno. 

Evo ti zamenski da vrše posao

 Poklopac dozne f78 » Poljoseme

 

mislim, nećeš felnu sjebati ako je izbušiš. i neko naredni će ti biti zahvalan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam pomislio da je plafonjera :blink: a ondak skontao da je poklopac od bureta za kupus :lol: Tako nesto sam mislio, ofc malo sredjeno da nekako ide uz felne a da se moze jednostavno nabaviti i napraviti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo bure za kupus, poklopac od dozne :) jbg električar prvo mi palo na pamet 

e bez šale, ne znam koliko je dostupno 3d štampanje i uzmeš sa alija one blanko poklopce koji odgovaraju Fiatu tipa ovako nesto

image.thumb.png.1100aa43ab92f98eda94131de01342d9.png

i nalepis poklopac na to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/2/2021 at 7:51 PM, ISV_01 said:

... Kako bi savetovali da se eventualno zastite poklopci? ...

 

Ma opusti se, ne mogu lopovi da ukradu koliko ti možeš da kupiš   :lol:

 

 

 

On 1/2/2021 at 8:33 PM, ISV_01 said:

...

Dvostrana samolepljiva....nah...popustice sigurno. 

...

 

Neće, 2x sigurno. 

 

Čak će ti i ozbiljan problem napraviti kad treba da skineš točak... Mada nisam siguran da sam razumeo kako bi ti koristio dvostrano lepljivu traku  :whistle:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 ja sam to davno sa kolegom Markom rešio sa hartmut tiplama. Kod mene su fabričke alu felne sa unutrašnje strane felne kao i kod tebe sa ovim udubljenjem između 4 šrafa. 

 

Aj sad da probam deo po deo da objasnim kroz slike. 

 

1. Tipla za gips hartmut

 

tipla-hartmut-3276.thumb.jpg.2c3b8e763c4668fb5982501bca4da513.jpg

 

1141251145_images(4).thumb.jpeg.e7dab09bc04c0c0c71e0da3b381378c6.jpeg

 

2. Šraf. Ja sam stavio inbus glavu, dužinu šrafa ćeš morati da izmeriš ali gledaj da uzmeš duži pa ćeš lako bonsekom ili brusilicom da skratiš na dužinu koja tebi odgovara.

 

3. U to udubljenje unutar felne isečeš onaj metalni deo od tiple da lepo nalegne i bude čvrsta kad ga naguraš u tu šupljinu. 

 

IMG_20220126_212333.thumb.jpg.c329f26b114226b29f03141661ab054d.jpg

 

4. Poklopac je dovoljno samo na jednom mestu da izbušiš, sa dve mislim da je previše. Iz blizine ako se baš zagledaš vidi se šraf ali čim se udaljiš od auta skoro se i ne primeti veruj mi jer se siva boja glave šrafa stopi sa bojom poklopca. 

 

IMG_20220126_212440.thumb.jpg.2bfbb5235002636e5538e99818ef10ef.jpg

 

 

Jedino što bi za ovu soluciju kod  tebe definitivno moralo da se izbuši barem jedna rupa na felni. 

 

Evo kako felna izgleda kod mene i kako se uklapa šraf na poklopcu. 

 

Screenshot_20220126_213527_com.android.chrome.thumb.jpg.5643362c80fa8431653703c790219c3b.jpg

Screenshot_20220126_213540_com.android.chrome.thumb.jpg.a1777190978ada5fdd6afc9c632f579f.jpg

 

DSC_2510.JPG.024f7958f164ed673e48789fb1983df9.thumb.jpeg.7c48b268492c1ad2d145d3292c852c83.jpeg

 

Screenshot_20220126_214415.thumb.jpg.847c12c289169d250f683d202ed75a9c.jpg

Ne znam koliko si razumeo ovo što sam pisao ali ako ti nije hitno možemo se naći na nekom redovnom okupljanju pa da ti objasnim na licu mesta ili piši u PM ako treba pojašnjenje. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Axic said:

Ne znam koliko si razumeo ovo što sam pisao

Ja recimo nista nisam razumeo, ali nebitno, jedno pitanje od strane totalnog laika za ovu problematiku.

Ako se ovakav dodatak ugradjuje na Alfu - treba li posle ovog tvog izuma da se odradi Hunter ili optika trapa :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

Kod Bravo sport felni, to nije moguce. One imaju samo 4 rupe za srafove sto idu na glavcinu i to je to, nikakve druge nema da bi ovakav poduhvat bio moguc. A busiti felnu radi wupe, to kod mene netje biti. 

 

Sve u svemu dobar tutorial :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Ja recimo nista nisam razumeo, ali nebitno, jedno pitanje od strane totalnog laika za ovu problematiku.

Ako se ovakav dodatak ugradjuje na Alfu - treba li posle ovog tvog izuma da se odradi Hunter ili optika trapa :D ?

To se podrazumeva, svaki šraf sa dodatnih 16 grama težine bi imao ozbiljnih posledica po trap Alfe. :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Nem pojma sta je toliko zanimljivo u busenju rupa u felni, al kad fabrika to nije uradila ja sigurno necu da se pravim pametniji.

Imam 2 para fals poklopaca sa Alija i oridjidji pa po potrebi stavim koji mi trebaju. Zahebancija citavih 2 minuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...