Jump to content
FAS Goran
mvb09

Fiat 500L - nepozvani gosti (pacovi, mačke i ostale životinje) koje pregrizu instalaciju

Recommended Posts

Jutros kad sam krenuo na posao sačekalo me neprijatno iznenađenje,plastika što drži tablice iskidana i prednja tablica na 2 metra od auta...autu nije ništa , bez ogrebotine...palim auto,on se ugasi...iz drugog pali normalno ali se posle 2 minuta na tabli oglašava da je hill holder unavailible I sija mi lampica ESC....u povratku sa posla mi se javlja lampica da je auto pregrejan i kazaljka mi zakucava , parkiram auto i vidim da je posuda za tečnost prazna a sa leve strane,dole vidim da je mokro,kao da je kapljalo ali mrak je pa auto ostavljam na parkingu...

 

Pod garancijom sam,imam kasko...

Da li da sipam tečnost (destilovanu ?) pa da teram kod majstora sutra ujutru ili da ih zovem da izadju (NS) je u pitanju ? I da li je moguće da mi je puklo neko crevo i da mi se taj senzor poremećen od udara i ako nema vidljivih oštećenja ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta bi mogao udarac od napred da uradi a da branik nije oštećen?

Mislim tu je hladnjak ali da bi njega probušio morao bi ozbiljan udes da imaš.

Stvarno čudno. Jedino ako ta dva događaja nisu u kauzalnom odnosu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je od pomoci ali moram da primetim da je plastika branika izuzetno flexibilna.Mi smo imali malo cukanje sa drugim autom pri brzini od 10 na sat,branik se ulubio,izgrebao i nosac onog manjeg svetla pukao. Dok smo se prepirali sa krivcem, branik se vratio u prvobitno stanje  :unworthy: Tako da je vrlo moguce da je bio " jaci "udarac koji nije ostavio vidljivog traga na braniku 

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cim je tablica 2 metra od auta u pitanju je neki udarac tj mehanicko ostecenje.

 

u povratku sa posla mi se javlja lampica da je auto pregrejan i kazaljka mi zakucava Pod garancijom sam,imam kasko...Da li da sipam tečnost (destilovanu ?) pa da teram kod majstora sutra ujutru ili da ih zovem da izadju (NS) je u pitanju ? I da li je moguće da mi je puklo neko crevo i da mi se taj senzor poremećen od udara i ako nema vidljivih oštećenja ??

 

Nikako nije dobro da motor pregreva.Ne znas koliko je ostecenje na hladnjaku pa tako moze u putu da iscuri ta vodu koju si dolio i da motor opet pregreje...

Posto imas kasko(a i da nemas),slep i u servis.Kasko sve pokriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tablicu ti ker otkinuo.

Meni je tako kazaljka zakucala u MAX i upalilo se upozorenje o prevelikoj temperaturi kada mi je akumulator bio na izdisaju(tj vec je izdahnuo ).-...tako nek ti aku provere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kasko ne pokriva kvarove nastale usled nestanka tečnosti iz sistema (ulje, rashladna tečnost). Takav mi je ugovor. Ovde bi meni jedino priznali štetu od mehaničkih oštećenja (udarac npr, ili ugriz životinje), ako ima takvih oštećenja.

Treba proveriti ugovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno da kasko ne pokriva kvarove, za to je garancija na autu. Nema sta da se proverava ugovor kaska.....ovo sto covek naveo cisto nije znao sta sve da napise.....mada vidim da nista i ne javlja  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko i naveo da javim :) Uglavnom , ispostavilo se da je curelo crevo iz hladnjaka , ali kad sam po danu bolje pogledao haubu,imao sam šta da vidim. Gomila instalacija izgrizena i iskidana , našao sam duge bele dlake na motoru a sa spoljne strane i na haubi vide se tanke ogrebotine.Crevo je bilo probijeno,izgrizeno sa donje strane. Tako da otprilike mogu da naslutim šta se izdogađalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je mislim drugi slučaj na forumu da su 500L-ovcima životinje grizle elektroinstalacije ili creva. Kolika je šteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psi jure macke, macke jure miseve, misevi jure .......

@mvb, toliko si brzio uleteo sa temom da sam ocekivao da sve bude do kraja objasnjeno i dokumentovano slikama, racunima.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...