Jump to content
FAS Goran
TRAVID

Lancia Lybra - pragovi

Recommended Posts

Polovno ne ide,novo ili sanacija istih....ne verujem da je to mnogo tako da oteraj kod limara da to sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodošao u klub....neverovao ili da i pocinkovana limarija truli. 
Ne bih da te plašim, ali čim se korozija pojavila na pragovima, toliko da se jasno vidi golim oko - ispod ko zna šta te čeka. 

Kod majstora sam otišao zbog manje korozije po rubovima, a završilo se tako što je bilo truleži na sve strane(odnosno, po celom patosu). Pragovi mogu da se kupe gotovi, dakle novi. Samo je potrebno iste zaštiti nekim antikorozivnim sredstvom. sanacija isith možda nije isplativa jer ko zna šta se krije ispod istih.

Popravka, zajedno sa pragovima - 500 e.

 

Baci pogled na moju temu.  :cheers:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38024-fiat-marea-19-jtd/page-17

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili kako popraviti iste?

 

Ne možeš da znaš dok se ne pogleda u kakvom su stanju.

Ako mogu da se srede, obično ide sa peskarenjem putem kojeg se skine rđa. Ali, ako su propali više od toga, onda je najbolje promeniti prag. Nov je zamenski, sa otpada je original. Cene su uporedive.

Najbolje da te limar posavetuje šta je bolje uraditi od te dve opcije u konkretnom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Tema je stara, ali da ne otvaram novu jer je u sustini isti problem.

Kod mene u Banjaluci ne mogu naci nove pragove. Da li mi ko moze preporuciti gdje se u BG mogu naci novi pragovi. Ili, ako ima ko na forumu da ih proda. Prevoz bi vec nekako sredio. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje novi pragovi (ili sajtne, kako ih ko zove) za Lybru. Generalno, u Srbiji nema zamenskih karoserijskih delova za Lybre. Veruj mi, znam zasigurno ker sam sa par drugara prevrnuo sve moguće dobavljače uzduž i popreko po Srbiji pokušavajući da nadjemo bilo šta novo, ali jedino što smo našli je jedan nov prednji branik, u prajmeru, i po ceni od skoro 200€... :(

 

Tako da jedine opcije koje imaš su ili da nadješ mnooogo dobrog majstora, limara, koji će umeti da napravi sve novo po uzorku na tvoje stare, ili da negde nadješ jako zdravu Lybru koja je za rasturanje pa da se sa nje iseku zdravi pragovi i prebace kod tebe. Može i to da se nadje, kod drugara je rasturena jedna uvezena iz Grčke, trunku korozije nije imala na sebi. Pragovi isečeni komplet, kao novi bili i prodati za 100€ oba, ako se dobro sećam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...