Jump to content
FAS Goran
francuz69

Renault Twingo 3 TCe 90

Recommended Posts

Čudan dok se ne provoza i malo ne navikne na njega. Vozim službeni 90tCe, po gradu je neprevaziđen a ni na autoputu nije loš.

Ovaj moj je bez RLink-a i zadnje kamere a toliko je lak za manevrisanje i parkiranje. Za svakodnevnu gradsku upotrebu i za "zujanje" kuća-posao: sjajan autić.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, zanimljivo za Multiplu Abarth. Ne znam samo koji je to cipovan 1.6 motor od 116 ks unutra. Mogli su i malo vise da se potrude oko enterijera, nekako mi ova sedista odskacu.

Forrest, jel taj sluzbeni mozda beli sa crvenim detlajima bez bocnih nalepnica? Ako jeste, mislim da te cesto vidjam po gradu, cak sam te izgleda video pre neki dan u kraju u Kumodraskoj.

Nego, evo par zanimljivih klipova sa YT vezanih za novi Twingo. Prvi je zezanje Fifth Gear tima kad su ga imali na testu. Obzirom koliko znaju da ocrne automobile na njihovom testu, Twingo i nije lose prosao:

 

 

Sledeci je takodje zezanje na temu drifta:

 

 

I kako realno to izgleda:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini i hrabrosti. Ja bih ipak izabrao konvencionalna rjesenja tipa Panda, Up, i10... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao. Panda mi je super ali samo u verziji 100HP sto kod nas ne moze da se kupi novo. Ako bi nekako i moglo kostalo bi ko svetog Petra kajgana.

Up je nekako... nee znam sta da kazem. Razmisljao sam o njemu ali...

I10 je ok i samo to, ok. Sve na njemu odise jeftinocom. Da se razumemo i10 mnogi ljudi vide kao bolji auto od Twinga i kao najjaceg rivala u a segmentu ali ako si ga provozao, onda ce ti biti potpuno jasno sta sam hteo da kazem. Dobar je on, pouzdan, lepo se vozi, dobra oprema, ali me jednostavno ne radi ni malo.

 

A da ne pominjem da je Twingo TCe za Up i I10 (cak i sa jacim motorima) , metak. Po performansama i voznosti mu nisu ni blizu

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam juce isti ovakav Twingo,beli sa crvenim detaljima,bio sam veoma iznenadjen njegovom velicinom,u pozitivnom smislu.Bio je visi od svih auta koji su stajali na parkingu pored njega.

Danas ga opet vidim i jos vise se iznenadim,uzivo je to mnogo veci auto nego sto se na slikama da zakljuciti.

 

Cak sam se vratio da ga jos bolje osmotrim i uverim se da je to zaista Twingo :D

 

Definitivno nema veze sa starijim modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se malo, cestitke na kupovini i zelim ti puno okretnih kilometara :). Nisam ispratio ali jesi li napisao cenu za auto koliko si platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, jako dobra kupnja.

 

Up je smeće, poluproizvod, ne bi ga ni pogledao nakon što sam par minuta čitao koje mane ima. Živi užas. Od volana koji samo skreće odjednom na levo, unutrašnjosti koja je očajna, cena previsoka, sedišta su mu kao da sediš na podu skoro... meni je dosta loš auto, jednom sam se vozio u njemu, samo 37000 km je imao. Jako loše, s obzirom da nije rent-a-car i čovek kaže da se pokajao. Još mi je nabrojao neke greške, od šoka ne znam šta bi rekao.

 

Što se ostalih tiče, i10 je upravo to što si rekao, ok auto, kompromis svega, a nigde najbolji. Jedino Panda mu je konkurencija, ali sve si rekao... pa nema onog motora koji bi praktički svi hteli. Ta politika firmi oko motora za određena tržišta mi je smešna i žalosna.

 

Sretno s autom, baš ću da pratim temu, a možda me jednom i provozaš. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam. Nema ga vise i njega su tapnuli. Shmrtz...

Nego, znam da je mozda preuranjeno al sam se malo igrao u Photoshopu pa rekoh da vidim sta vi mislite. Rekoh vec da su u supi Speedline Maracana 15-ice uzete od Baneta pre par meseci koje treba da sredim za Twingaca. Sad me muchi da li da idu u belu ili crnu. U svakom slucaju ce rub ici u crvenu. Ovako na slici bela mozda deluje lepse ali sa prakticne strane bela felna je samoubistvo zbog stroke. Cak sam mislio da farbam u belu a preko da ide crni plastidip pa kad mi dosadi samo svucem.  Sta vi mislite, u koju boju da ide?

 

Bela:

 

twingo_napred_speedline2.jpg

 

Crna:

 

twingo_napred_speedline3.jpg 

 

I jos jedno pitanje. Speedline su sirine 6.5 a na prednje tockove ide 165/65 15. Da li je neko stavljao 165/65 na 6.5 felnu? Znam da ce da ide u blagi stretch ali mi je bitno da se auto normalno vozi. Vidjao sam i 155 gume na 7.5 felni ali to je bash bash previshe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da bi mu dobro stajala. U principu meni su najlepse na njemu one fabricke 16 crne sa 4 dupla kraka, ali te felne kostaju mnogo. Kao prvo, moras da uzmes dynamic opremu koja je soma skuplja a kao drugo jos sport paket koji je jos 8 glava preko tako da je mnogo kume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre u Jagodini videh jedan crveni. Deluje simpaticno i vece i proslog modela a i deluje mi da ima prostora. U zdravlje da stigne sto pre ;)

Bele, definitivno.

A sad do gume zavisi koliko ce strech da izgleda. Ja na 7j teram 175 i guma je u odnosu na falc spolja, kako nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantan auto, interesantan prelaz iz Crome u ovo malo čudo. Ali, sve si rekao. :)
U zdravlje, sigurno jedva čekaš da stigne.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas ide za crneee,ove bele na slici mi nekako izgledaju kao ratkapne,ja sam nedavno presao sa fabrickih svetlo sivih na crne i mnoooogo su lakse za odrzavanje, pogotovo po ovakvom vremenu,bele bi bile ciste samo do prve voznje,dok mi je npr. auto bele boje i svi su me plasili kako je katastrofa za odrzavanje ali nije toliko strasno,mnogo lakse nego kad je auto taman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...