Jump to content
FAS Goran
NeleT

Fiat 500L 1.4 95ks

Recommended Posts

Dođe vreme da se i ja konačno predstavim.

Juče sam U AK Kole preuzeo automobil.

Kao što ime teme kaže auto je  Fiat 500L,1.4 sa 95 KS. POP STAR /Level UP

Auto je kupljen kroz akciju" novo je kul" tako što  sam menjao "starog" punta 2010 god. koji je procenjen na 2700 e i dobio popust od 2500 e.

Doplatio sam crvenu pastelnu boju i Level UP paklet (parking senzori,svetla za maglu, alu felne  i produžena garancija)

Obzirom da sam prešao nekih 60 km od juče tako da ne mogu da napišem nista opširnije osim da je od punta mnogo ugobniji, mekši, da je dosta prostran i da traži određeno privikavanje.

 

Sve u svemu jako  zadovoljan kupovinom.

 

Za sad toliko, pozdrav.

 

fiat500l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlju da te sluzi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, novo je novo nemoj jos da ga gazis,polako kad predje 2 do 3 hiljade onda pun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam,bices zadovoljan. Ja kada sam u junu kupovao taj auto hteo sam takve felne ali nisu mogli da ih poruce jer fabrka ih nije stavljala,kako mi rekose bila je oranicena serija pa sam morao sa standarnim felnama da  ga uzmem koje dolaze uz Lounge. Inace felne mi se mnogo svidjaju bas mu lepo stoje/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, i ja sam hteo ove felne ali sam dobio standardne Lounge felne. Kako sam ja tad zapamtio, uz Lounge nisu mogle ove, kao fabrika ih ne stavlja.

Čestitam na kupovini! I da, traži malo privikavanja ali ništa strašno, brzo se čovek svikne na bolje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od mene sve cestitke, iste felne i ja u LevelUP paketu :D najlepse mi bile od svih 16".

Malo ti da liza Punta, ali dobar si popust dobio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na čestitkama.

Jako sam zadovoljan kupovinom. Slazem  se da mu ove felne jeko lepo stoje. Valjda cu se privici na gas i kvacilo jer ima malo cimanja kod prebacivanja iz 1. u 2. brzinu ( a koliko vidim i drugi  su imali taj "problem")

Opsirnije utiske mogu napisati tek kad budem presao bar 1000 km, do tada... ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam i srecno i dobro dosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam primetio to cimanje iz prve u drugu,ali u 4toj na oko 2000 obrtaja nekad se cuje nesto da struze,i onako malo vibriraju papucice . Cim malo dodas ili oduzmes prestane,mada vidim da su se i drugi zalili na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu se da vise gasa nema cimanja, sad ni ja vise nemam....samo navici voziti 500La

A jel u 4oj na 2000 si na oko 40kmh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NeleT cestitam, nekte lepo sluzi :-) imam jedno pitanje koji ti je bio punto 1.2 ili 1.3 dizel? pitam zbog procene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam,bices zadovoljan. Ja kada sam u junu kupovao taj auto hteo sam takve felne ali nisu mogli da ih poruce jer fabrka ih nije stavljala,kako mi rekose bila je oranicena serija pa sam morao sa standarnim felnama da ga uzmem koje dolaze uz Lounge. Inace felne mi se mnogo svidjaju bas mu lepo stoje/

Nešto tu neko nekoga mutio...

Mi smo u junu (oko 20. i nekog juna) takođe uzeli 500L i naručili sa tim felnama (5A6). Ali POP STAR model sa 1. paketom u kome ide 205/55 R16. Čekali smo nepuni mesec na auto. U julu je isporučen, negde oko sredine meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu se da vise gasa nema cimanja, sad ni ja vise nemam....samo navici voziti 500La

A jel u 4oj na 2000 si na oko 40kmh?

 

U 4toj na 2000 obr je 50 km/h.  Cim drzim gas konstantno jedno vreme se cuje struganje i to sto sam opisao pa odjednom prestane,cim pustim ili dodam gas prestaje. Ali ne desava se to uvek.Svakako kad budem isao na servis pitacu ih u vezi toga. 

@Rile  Ja imam 25 god,do sada sam vozio golfa dizela,punta classic mjet,ovo mi je prvi put u zivotu da vozim benzinca,svestan sam da su mali obrtaji ali nemam osecaja da se muci ,a i cim naletim na brdo oborim jedn brzinu nize  i to je to.A i da se ne lazemo potrosnja je jako bitna :) 

@ steva  Slagao sam te,auto sam porucio cini mi se 18.maja,a stigao je 10 juna. Znam da je bilo kola u salonu sa tim felnama i kad sam rekao da hocu takve iste on je rekao da je sve ok i onda sam birao enterijer. Popodne kad sam dosao kuci pozvao me je prodavac da mi kaze da kad salje porudzbinu u FAS nema tih felni u opcijama,verovatno fabrika nije imala na stanju tad.

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu se da vise gasa nema cimanja, sad ni ja vise nemam....samo navici voziti 500La

A jel u 4oj na 2000 si na oko 40kmh?

U 4toj na 2000 obr je 50 km/h. Cim drzim gas konstantno jedno vreme se cuje struganje i to sto sam opisao pa odjednom prestane,cim pustim ili dodam gas prestaje. Ali ne desava se to uvek.Svakako kad budem isao na servis pitacu ih u vezi toga.

@Rile Ja imam 25 god,do sada sam vozio golfa dizela,punta classic mjet,ovo mi je prvi put u zivotu da vozim benzinca,svestan sam da su mali obrtaji ali nemam osecaja da se muci ,a i cim naletim na brdo oborim jedn brzinu nize i to je to.A i da se ne lazemo potrosnja je jako bitna :)

@ steva Slagao sam te,auto sam porucio cini mi se 18.maja,a stigao je 10 juna. Znam da je bilo kola u salonu sa tim felnama i kad sam rekao da hocu takve iste on je rekao da je sve ok i onda sam birao enterijer. Popodne kad sam dosao kuci pozvao me je prodavac da mi kaze da kad salje porudzbinu u FAS nema tih felni u opcijama,verovatno fabrika nije imala na stanju tad.

Ma O.K., samo kažem.

Inače to "struganje" i ja povremeno čujem, ali iskreno nisam "uFatio" nikad pravilo, tačno kada i na kojoj brzini se čuje. Isto, kada dodam gas, "struganje" nestane i ne vrati se odmah i ne brzo. Struganje se lepo razaznaje, čak ga je i moja žena čula i pitala me šta se to čuje.

Probaću ga onda i ja na 50 i u V. Da vidim baš da li je isto i kod mene na istim parametrima struganje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to bas novo,koliko sam video na jednom mestu da su ljudi vec pricali o tome i iz onih serija od 2013 kad je poceo da se pravi. Ali me cudi da nisu sad u ovoj drugoj seriji to ispravili. Jer ne znam koliko su ljudi upoznati ali od maja je pocela da se proizvodi druga,unapredjena verzija 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...