Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Volkswagen i Audi u SAD varali na testu emisije zagađenja / Dieselgate

Recommended Posts

Ja sam mislio da je i više pala. No prije rata sada već bivšeg CEO-a sa Piechom je bila i 250 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto jje   fiat drzi pola americke auto industrije    a  sad amerikanci naravno da idu na to da  urnisu nemce jer nemci imaju naj veci udeo u svetu posle tojote  politika jasna    da bi  dobili tvoji radnici posao moraju  neciji da ostanu bez istoga .  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.vox.com/2015/9/23/9383663/vw-emissions-scandal-photo

 

cxcv500045.jpg

 

Istrazivaci sa West Virginia univeziteta su ovu skalameriju stavili u gepek vozila, izmerili emisiju u realnoj voznji na putu i tako otkrili prevaru.


A izgleda da su varali i kod kuce. http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=09&dd=24&nav_id=1043410

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv500045.jpg

 

Mislim da bi Marko ovaj uređaj trajno zagadio.

Inače akcije VW za danas oko 112 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, ma nemoj. A Vule, šta je sa njim :D Jel hoćete da me stavite u kavez, da dignete ogradu oko mene ko mađari :p

Zdravo mi se xxxxx za emisiju izduvnih gasova, toliko je sve to licemerno i patetično da mi je muka više.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja ne dimi već purnja. Srećom si kratkovid pa ne vidiš dimnu zavesu.

A Vuleta jure ove službe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da Topolčeva dimi, jer nema snage. A kao takva, ne može ni da prdne, što bi rekao narod  :D

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mislim da bi Marko ovaj uređaj trajno zagadio.

Koji Marko? Topolac?
Sto odma mene prozivaas? Moja Lybra ne dimi! :)

 

Pa ti vadiš katalizatore i kod sebe i kod komšija svaki drugi dan pa reko zbog tora! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, i mene interesuje kakva je to politika, ovamo ih tovare sa izbeglicama a sada su ih napali na njihovoj najjačoj teritoriji, autoindustriji i to ne bilo kojoj nego na VW koncernu :). Mislim, preživeće ovo Nemačka, ionako je prepuna para i ima ogroman suficit a Ameri su rešili da se okoriste :)

 

Treci svetski rat uveliko traje, ovaj put ne sa oružjem, bombama i avionima nego pametnije ...

 

Napokon da netko i to shvaća. Treći Svetski Rat traje već od 2006., najkasnije, ako ne i od pre. I vodi se svime, samo ne oružjem. Saveznika nema, svatko svakog jebe.

 

A da li će BiH preživeti sunovrat akcija VW-a :D

 

Naravno da hoće, pa kod njih će završiti dobar deo ovih VWa što ne valjaju. :laughing:

 

I nisu jedini izgleda....

BMW TRUJE EVROPU I LAŽE: Laki terenac X3 ima emisiju 11 puta veću od dozvoljene! http://www.kurir.rs/bmw-truje-evropu-i-laze-laki-terenac-x3-ima-emisiju-11-puta-vecu-od-dozvoljene-clanak-1948389

 

Glavni problem VWa je softver, ne emisija. Softver prepoznaje kad je na testu i tad je unutar norme, dok ostali taj softver nemaju. Ovi u realnim uslovima imaju 40x veću emisiju čak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali i ostali prelaze emisije, pa nisu ugrađivali softver, na tome se temelji problem u SADu. Svesno su išli u prevaru, i to dvaput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...