Jump to content
FAS Goran
skile86

Košarka / EP, SP, OI, EuroLeague, ABA...

Recommended Posts

Vrlo moguce, ja zaista mislim da su liga, samim tim i sudije naklonjeni ekipama u playoffu koje gube da se ne bi desila metla :D 

 

Evo i u NBA nebrojano primera kako ekipe iznenada izgube. Apsolutno svi dobiju time - igraci bolju statistiku, liga novac, gubitcka ekipa nesto da slavi, a pobednicka vece uzbudjenje kada prodju.

 

Najskoriji primer je LA Lakers - Memphis gde Lebron iznenada zakaze u utakmici da ne bi bilo 4-1. Malo sutra :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ocekujem drasticnu kaznu za Jabuselea, najmanje do kraja sezone da ne igra (ako ne i celu sledecu), dok za npr musu, deka, hezonju ocekujem po 1 utakmicu max + novcana kazna. 
E sad, sa partizanove strane ocekujem bar 3 za Lesora i Pantera jer je Lesor gurnuo coveka a Panter je 'inicirao' sve ovo pokazujuci pesnicama ka Ljulju. Mozda i Ljulj jedna utakmica. 


Ipak je to Evroliga i mora pokazati ozbiljnost kao na slucaju Kampaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, darkman14 said:
Ipak je to Evroliga i mora pokazati ozbiljnost kao na slucaju Kampaco


Upravo to... al' ajd' da vidimo.

Sad sam gledao tuču Oly - Galatasaraj, to je bilo daleko ozbiljnije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda namerno izgubiti treću (al' da se ne vidi iz aviona), dobiti četvrtu bez Pantera i ići na F4 u punom sastavu. :thumbup: 

 

E, sad ono što se verovatno neće dogoditi, a mislim da bi bilo skroz ok :D a vrlo verovatno i neophodno kako bi se dobila četvrta bez Pantera - igrači Reala se moraju do tada izmoriti/fizički iscrpeti/uplašiti, kako bi izgubili četvrtu.

 

- kad slete na BEG držati ih u autobusu jedno 3 sata da sede i ne mrdaju dok Policija ne stvori bezbednosne uslove da krenu put hotela, jer jbg-a kao neki huligani su ih čekali duž trase. Trasa do hotela da onda bude najduža.
- reći im da zbog njihove bezbednosti Policija kaže da ne mogu u bilo koji hotel u gradu, već moraju da budu izdvojeni van grada npr. na Avali (ili gde god nema puno drugih gostiju osim njih). U tom hotelu da povremeno nestaje vode/interneta/struje (neodložni radovi na mreži, jbg-a), da ne mogu da skupe 3 normalna sata u kontinuitetu tokom tih dana, da im uvek nešto od ta tri nedostaje.
- hrana da im kasni i da nema mnogo izbora jer se sve u hotelu pokvarilo jer nije bilo struje, jbg-a dešava se.
- kad dođe autobus po njih da ih vozi na trening u malu salu Arene, nek' se pokvari (jbg-a dešava se) posle par kilometara vožnje, pa nek' pored puta (jer nije bezbedno da ostanu u pokvarenom busu pošto se eto pojavio dim i smrad, tj. nije bilo kakav kvar već baš onaj koji zahteva da napuste autobus) čekaju sledeći da dođe po njih, i tako jedno sat vremena... tokom kojih će im iz svakog auta koji prođe (a, slučajno će ih baš prolaziti dosta) trubiti/psovati... nek' im se govno u stomaku uplaši od linča. Policija je imala samo dva čoveka iz vozila koje ih je pratilo, posle 15 minuta neka dođe još policije, posle još 20 minuta nek' kao nekoga privedu da ovi to vide i pomisle da je sve regularno.
- kad dođu u Arenu na trening, svaki put ih držati u busu ispred Arene barem sat vremena dok Policija ne stvori bezbednosne uslove da uđu u Arenu jer je otkrivena opasna grupa koja ih je čekala. Jbg-a, Policija radi svoj posao.
- na trećoj nema faulova nego ima tuče igrača Reala. Grubi faulovi jer se ide na loptu sa pesnicom, svaki put ispod reketa im davati koš+faul, ali faulirati tako da ih ruke/šake zabole, igrati odbranu kao rukometaši (gomila štipanja koja se nikada ne vide), verbalno ih provocirati od prvog minuta, od prvog slobodnog (kad stoje jedni pored drugih u reketu), non-stop bez prekida. Publika će raditi to isto. Čim uzvrate padati i tražiti tehničke. 

Da ne ređam sada još 50 stvari, poenta je jasna.
Cilj: da u četvrtak, pred početak četvrte utakmice, budu izudarani (od treće) tako da ih svaka koska boli, da budu umorni/neispavani/uplašeni...  - da ne budu sposobni da igraju punom snagom.

 

 

Euroleague je svojom odlukom pokazala da se isplati biti prljav. Treba se onda prilagoditi tome.

Al' šipak, Željko će hteti ''fair play'', izgubićemo obe, i onda u Madridu će oni sve ovo gore raditi kako bi otišli na F4. Super bi bilo ako može četvrta da se dobije bez korišćenja ''prednosti domaćeg terena'', al' bolje malo pojačati izvesnost te pobede u četvrtoj.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tesnije od ovoga ne može, pa taman da ih dobiju prekosutra i idealno za F4. :thumbup:  

Neće moći Tavares i prekosutra ovoliko da se razmahne i pogađa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bilo je nekog prepucavanja izmedju Itudisa i nekoga iz Olija kod time outa pre te trojke (mozda bas Gatsi).

Kako vreme prolazi, nekako mi Itudis deluje proslo, nije se unapredio... Jedva cekam Pabla Lasa u Bayernu da vidim kako ce to dovesti u red. 
Volim trenere koji koriste igrace koje imaju i koriste minijature (Duda mi je tu neprevazidjen). Covek da nacrta i ti da uradis tacno tako sve, neko ostane sam na ziceru i svi se gledaju kako. 
Kod Skariole isto vidim tako neke momente. 

Sa druge strane, vecina trenera forsira izolaciju i najjaci igrac/suter igra 1 na 3 ili 1 na 5 i onda sutne pa sta bude bude (Itudis bas tu Dorsija forsira). Svako bi voleo licnog Durenta. 

 

I kad se setim Tripkovica u Partizanu... Kako da bude citav?! 40 minuta u napadu trci izmedju blokova sa jedne na drugu stranu na 45 da sutne trojku, ne dobije loptu, sprint na drugu stranu. I tako celu tekmu. Sada nema takvog sutera u EL. A i odbrane su splasle. Ranije, kad ti neko strpa 2 trojke, trecu nece uspeti da sutne. Nek sutira 3 bacanja sa rukom koja bridi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg-a, kad promašiš jedno deset slobodnih...

 

- Exum, cela EL do sada za 3 poena ima šut 41.1% (39/95). Večeras je dao, koliko mi se čini, jednu od 6 ili 7 pokušaja.

- Lessort, cela EL do sada šutira slobodna 74.2% (118/159), a večeras je više promašio nego dao sa linije slobodnih. 

- Nunnally, cela EL do sada za 3 poena ima šut 40.5% (47/116), večeras nije dao nijednu koliko sam video.

- Leday, cela EL do sada za 3 poena ima šut 38% (30/79), al' je barem sve nadoknadio sa odličnom igrom za dva poena.

 

Pri čemu, Real igra odbranu (zonu) u trenucima kad se sve lomilo, a koja te poziva da šutiraš za tri...

Al' dobro, ima peta u Madridu: Punter IN - Deck OUT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

kljucan je napad pre ovog gde ce Caco brani ispod bloka na +4 za Oly... Nije mi drago sto je Real uzeo, ali su Ljulj, Caco, Rudi pokazali karakter i kako se bori i igra za klub. I nije mi drago da gledam zonu 2-3 30 minuta ali drugacije ne mogu da brane. Kao u rekreativnoj ligi...

 

Barselona i Monako su pokazali da nemaju sta da traze na F4. Sramna treca cetvrtina Monaka, zatim izjava Dzejmsa posle utakmice. Sa druge strane, Kalinic na klupi kada treba da igra. Jeste da je nas i da ne mogu biti objektivan, ali momak je, gde god igrao, bio kljucni igrac zavrsnice lige. Donese energiju i okrene momentum sa 2 poteza svojom zeljom. Nadam se da Saras, koga smatram za jako dobrog trenera, pakuje kofere i ide na odmor, Koju godinu za redom dream team Evrolige, najskuplji i na kraju... 

Zao mi je sto je postupano onako prema ruskim klubovima. Da je ostalo onako kao pre rata, pitanje je gde bi bila Barsa, Monako, Efes... 

 

 

 

 

 

 

 

I da dodam, jos jedno jutrasnje razocarenje...
https://www.youtube.com/watch?v=ey6STkr43Xghttps://www.danas.rs/sport/dejan-tomasevic-se-uclanio-u-sns/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto, ne bas da se proseta ali da osvaja lagano, kad ono... Saras me demantuje. 
Od svih Zeljkovih "ucenika" jedino je Pablo Laso blizu tog nivoa da bude kao Zeljko, ili da ga prestigne cak. 

Ocekivao sam vise od Sarasa, pogotovo posle onakve energije i igre sa Zalgirisom. U timu sa velikim imenima i pod pritiskom rezultata kao da se pogubio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slučaj da još nekog interesuje
image.thumb.png.c882f05330a69694e5cf620d26ad90dd.png

image.thumb.png.d321aa9e93b173108aa9448be14f503d.png,

image.thumb.png.44b596658809967b98fa611ab43962fb.png

 

https://www.fiba.basketball/world/u19/2023

 

 

Ja sam pre neki dan slučajno na instagramu video da je SP u19. Nisam primetio da je negde medijski propraćeno kao npr pre 10tak godina kada se svako SP/EP pratilo.

 

Zanimljivo mi da vidim ko će od ovih igrača doći do seniora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je utisak da su apsolutno sve reprezantacije neozbiljno shvatile ovo svetsko prvenstvo. Nasima je ovo prva zaista dobro odigrana utakmica.

Pre toga su imali problem sa gradjenjem u defanzivnom skoku - ima i sad, ali manje, pustali su previse trojki i raspucavali su se. Sada je sve smanjeno, ali za medalju mora jos bolje.

Da ne budem hejter, veliki uspeh, samo da nastavimo tako :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da 99% igramo protiv Kanade, moj utisak je da su vecina reprezentacija taoci njihovih NBA zvezda koje nemaju tu slobodu u ligi pa dodju da se zezaju sa reprezentacijom.

Pitanje je ko je samo veci privatnik izmedju Fontekija, Srudera i Doncica. Srecom Bogdan je prestao isto da radi pred utakmicu za Litvanijom, ali je protiv Italijana itekako isto terao.

 

Tako da ocekujem finale USA vs ko bude manje sebican u Srbija vs Kanada. Od Nemaca nemam neka ocekivanja sa Sruderom kome samom treba 3 lopte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su naši pametnije odigrali protiv Litvanije. Istakao bih Gudurića koji nije davio, driblao u nedogled, zaletao se na koš, a onda vraćao povratne, ni bacao vruće krompire saigračima (deo neuspešnih šuteva protiv Žabara je bio upravo zbog tih vrućih krompira). Bio je onakav kakav treba da bude, ne igra on džabe u Feneru! Brz u prodoru, gleda ka košu, ako mu ne ide, dobaci Avramoviću!

Petrušev je dobro odolevao krupnijem Valančunasu u drugom poluvremenu. Mada ga je Milutinov ubio u pojam. 

Strpljiva i pametna igra, kojom mislim da možemo i Kanadu da pobedimo, a posle, opet isto u finalu - strpljivo, bez jurcanja i ispucavanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gudurić je odigrao baš suprotno od onoga što je igrao u feneru. Itudis ga je gurnuo na 1 jer od Kalatesa nije bilo leba i onda došao tako u reprezentaciju, Kari u fazonu ima manjak 1 (Stefan Jović jedini pravi), ajd igraće gudura to je igrao i u Feneru. I to je mučenje i za njega i za ekipu. Nijednim driblingom ne napravi prednost, čak naprotiv. Čim je stavio Avramovića na 1 a Gudura na 2, proigralo se.

Moje mišljenje je da bi se Davidovac bolje snašao na 1 nego gudura. Preneseš i podeliš loptu, ionako igraju neki kružni napad sa protrčavanjem kroz sredinu.

 

Očekivao sam da sudije unakaze Milutinova u duelu sa Valančijunasom ali očigledno nije taktika Litvanaca bila da opterete našeg jedinog pravog centra. Više su se fokusirali na ekstra pas u ćošku i na Brazdeikisa koji je dominantan. Opet, Valančijunas nije mogao sačuvati Milutinova, ovaj ga sa 2 driblinga unese u reket. 

 

Opet, gledajući ovo prvenstvo, moram reći da nas nisu (još) iskasapile sudije koje nisu dorasle izazovu kao ranijih prvenstava. Ima tu do pozicije naših u FIBA, ULEB, EL... Tako je bilo i dok je Bora Stanković bio na čelu FIBA.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i kažem, do ove utakmice je driblao i driblao i driblao, pa davao loptu nekom drugom u poslednjih nekoliko sekundi. Posebno me iritiralo kad krene na koš, stigne maltene do obruča i onda se okrene i vrati nazad. Protiv Litvanije je bio odličan. 

I ja sam se plašio da će taktika Litvanaca biti da opterete Milutinova faulovima, ali srećom nisu, ali dobro su naši pomagali, gde je često igrač koji pomaže pravio faul umesto centra. 

Petrušev je odlično iskoristio minute u prvom i nastavio gde je Nikola stao u drugom. 

Dobrić, Davidovac, Marinković odlična defanziva.

Jedan od ključnih trenutaka za mene je bilo ono vraćanje lopte u koš pod faulom N. Jovića - fenomenalno, nisam siguran ali mislim da to nije ušlo, velike šanse su bile da se Litvanija odlepi.

Elem, protiv Kanade mora čvršće i prljavije da se igra. Strpljivo, bez "run and gun" košarke koju su probali Slovenci. 

Sudije su loše generalno, ali se ne treba smatrati sa njima. Nekako mislim da i FIBI odgovara finale Evropa protiv SAD (ne vidim kako Nemci mogu da ih prođu), pa se sve nadam da je moguće da i nas malo poguraju poput Slovenije 2017.:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...