Jump to content
FAS Goran
DeJan_Bgd

Lancia Lybra - grejač zadnjeg stakla se upalio sam od sebe

Recommended Posts

Pozdrav svima! Upalula mi se lampica grejača zadnjeg stakla pre par dana sama od sebe, da je ugasim ne može, čuje se caktanje releja iza osigurača....... nema problema.......nabavim za svaki slučaj I prednji I zadnji relej zamenim ali isto, dugme sija stalno I nov relej iza osigurača cakće kad pritisnem dugme......tad I grejač dobija struju impulsno. Skinuo sam osigurač za svaki slučaj dok ne rešim problem. Da li je neko imao sličan problem ili zna šta se zbilo?  Uzdravlje!!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod električara, raskupusao konzolu, kaže otišla štampana ploča, kupio drugu polovnu, opet isto, kaže majstor da će da pogleda kompletnu šemu pa sutra da dođem.....sad je problem što I klima neće da radi.....katastrofa.....rečemi drugar da je kod njega na Marei taj problem bio u komjuteru klime, hladni lemovi, reći ću to majstoru pa videćemo šta če biti....javiću, poz.!


Ma bre....sve je u majstoru.....ne može univerzalni majstor da ti odmah reši problem...prvo moraš dobro da najeb.. pa tek onda rešiš problem. Ja se uvek zajebem umesto da potražim majstore koji rade samo Lancie ili već šta voziš odem kod univerzalnih......da znaš kako sam se tek mučio sa klimom eeeeeh, 5 puta bio kod nekih likova dok nisam otišao na pravo mesto, I ovo sa dugmetom mi ne miriše na dobro......javiću šta je bilo.


A da kojim slučajem ti nisi već rešio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rešio problem sa dugmetom. Vozim tako već godinu dana,navikao sam se da dugme sija stalno. Kada uključim grejać ćuje se kuckanje iz releja,što mi je znak da radi. Ja to dirao nebi. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da I meni kucka I tako daje struju na grejač, impulsno, ne verujem da bi odmaglilo ili odledilo staklo,....videćemo šta će biti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam drugu konzolu od klimatizacije pošto mi rekoše da je na mojoj ploča u kvaru, a nije, I naravno I na drugoj ista priča, elem, majstor je odustao kaže ne može da reši problem. Svratio sam usput kod još tri majstora, dvojica su čačkali releje, osigurače I mlatili glinericama irekli da ne znaju a treći me je pažljivo saslušao I samo potapšao po ramenu uz reči- puno sreće pri popravci ti želim! Dugme grejača stalno sija, kad ga pritisnem relej cakće I tako struja stiže na grejač, impulsno. Ne znam da li je to dovoljno da odmagli ili odledi a I nisam siguran da je I bezbedno, odustajem, ne diram vise ništa dok me neko ne uputi  kod pravog majstora. Ako neko zna pravog javite......poz.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde Marko cekam te da pomazes prakticno a ja cu teorijski :)

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

 

Sa M70 (klime) signal (upaljen grejac ili funkcija max defrost)  ulazi na M40  pin 17 I odatle ide masa na relej B9 koji pali grejac

 

Ti imas svetlo na klimi  da si upalio grejac jer M40 daje povratni signal sa ovog pina 11 na M70

 

Pozdravi majstora puno I nabavi mu seme a zatim I unimer ( uz svo postovanje majke glinerice :)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prvo napisah sve za onu centralu ispod sedišta suvozača pa tek ondah provalih da si napisao M40

Zato i obrisah sve i uputih na onu temu sa podizačima jer sam tamo slikovno pokazao gde se nalazi i kako se skida

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,  ipak je narandzasta u pitanju sa 3 konektora.

Zelena je za zadnje prozore M82 cini mi se;)

 

Vidi se na onom linku sto si dao gde je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem puno, sve jasno ko dan samo da nađem električara sa unimerom!!!! Sheme ču kopirati uz tvoje objašnjenje. Usput da te pitam da ne znaš kome majstoru u Bgd za ovo da se obratim? Pozz.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video si Markovo iskustvo na kraju je zamenio elektroniku.

 

Navrati neki dan da zamenimo elektroniku pa u shoping onda.

 

Ta elektronika je polovna 10-20 e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da I meni kucka I tako daje struju na grejač, impulsno, ne verujem da bi odmaglilo ili odledilo staklo,....videćemo šta će biti 

odledi, provereno prošle zime.pozd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...