Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Gospođa Lancia Lybra 1.9 JTD 2004.

Recommended Posts

Boga mi, jesmo se vozali veceras i sve sto mogu da kazem ovako javno je, gde su mi ranije bile oci, sunce ti poljubim kako JTD ide, prosto ujeda.

Rano je jos za neke prave utiske ali sam vise nego zadovoljan.

Ala ce moj dragi prijatelj i imenjak sada slatko da koristi ovo javno priznanje uz ono Axicevo, na temi "Benzin vs Dizel" :) .

Meni odavno ne pada na pamet da druge ubedjujem - sednes, provozas i vidis. Najsmesnije mi je kad JTD komentarisu oni koji se ocigledno nisu ni provozali u njemu.

A sigurno ga ne bih vozio 8 godina da ne valja. Pouzdan, robustan, potentan, racionalan potrosac, danas bagatela za odrzavanje... Ako se uzme ocuvan u startu, nema greske.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, istinu zboris. :) Jos samo da Buca predje u traktoriste i tema Benzin vs Dizel dobija 40 postova dnevno. :D

 

 

Ma Buca je vec gotov, predao se. To gotova stvar :D

 

Pridruzujem se i ja cestitkama za Gospodju, u zdravlju da te sluzi...i da se sluzite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Edit:
 
Moram kolegi @Marko-Topola, javno da se zahvalim na pomoci oko kupovine auta, na savetima, vremenu, razumevanju.
 
Takodje sam davio oko nekih primeraka Stila sledece kolege: @Joshibeast, @Asterix, @Ivan I.K, @Vicent...svima Vam se javno zahvaljujem.

 

 

Kako li sam zaboravio na kolege @MS PK i @dinja, nemam pojma a i njih sam cimao, t.j. dinju je iscimao Mica umesto mene.

 

Hvala i Vama kolege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih slika enterijera:
 
Lybra_04.jpg  Lybra_05.jpg  Lybra_09.jpg 
 
Lybra_06.jpg  Lybra_07.jpg

 

Lybra_08.jpg  Lybra_10.jpg
 
Slikano je telefonom pa su slike malo bljak.  :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal` sto sam ja ceo zivot terao benzince (sa plinom ili bez) ili je nesto drugo po sredi, ali ovo leti kako ide, najcudnije mi je to sto nema rada sa ruckom menjaca, niza brzina ovo-ono, samo stisnes gas i ode.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal` sto sam ja ceo zivot terao benzince (sa plinom ili bez) ili je nesto drugo po sredi, ali ovo leti kako ide, najcudnije mi je to sto nema rada sa ruckom menjaca, niza brzina ovo-ono, samo stisnes gas i ode.

Ručni rad je rezervisan za ove sa benzinjarama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad lepo ostalima objasni razliku, jbg, sve vremenom legne na svoje i nije sramota da se pokajes :D .

A priznajem da sam prvi MRZEO dizele, sve do 2005. kad je firma kupila nove Peugeot HDI.

Prvo sam iz zezanja provozao mali 206 sa 1.4 od 68 KS - ohoho kako se ovo lako vozi, malo trosi i fino ide za svoju snagu. A 407 2.0 od 140 KS me je dotukao :) . Onda je 2007. dosao i licni dizel, naravno JTD.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvatam konstataciju?

To je, igrom slucaja, bio moj prvi duzi kontakt sa Common-rail dizelima (duza putovanja, uporedjivanje karakteristika, performansi, potrosnje...). Odusevili su me na prvu loptu. Nisam ja kriv sto su bili novi :) .

Apropo konstatacije, jeste zaje*ano kad zapekne diht-guma za haubu, otvara se izmedju malih servisa jedino za dolivanje tecnosti za sajbu :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da si znao , baš juče jedva odlepi haubu da sipam tečnost za stakla. 

Ovo čudo ni to ne troši puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal` sto sam ja ceo zivot terao benzince (sa plinom ili bez) ili je nesto drugo po sredi, ali ovo leti kako ide, najcudnije mi je to sto nema rada sa ruckom menjaca, niza brzina ovo-ono, samo stisnes gas i ode.

E, ovo sto si napisao otprilike je i kod mene bilo kad sam seo u dizela sa common-rail motorom. :)

 

Ajmo nova tema pa da tamo pohvalimo Lybru jer mi sa slika deluje skroz korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...