Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Pozdrav,

Velika većina dijagnostičkih uređaja sa BT komunikacijom pravi probleme sa raznim kombinacijama računala a posebice u jeftinim interfejsima koji koštaju manje nego sam BT stick,

I dalje je najpouzdanija USB verzija i svi ozbiljniji interfejsi imaju obe opcije.

Isprobao sam fes 3.4.2 i radi sa novim krekom ali odma i problemi!!!

Procackao sam malo i video da moze i da menja kilometrazu ali samo navise kao sto i pise u obavestenju sa desne strane ali cinilo mi se da ce ipak na 999999km morati da okrene na nuli i malo sam se zeznuo sad mi na satu stoje samo crtice a u fesu vidi da je preko 1 000 000 i nema nazad ako neko zna kako i cime bio bih zahvalan.Hvala

Pozdrav,

Još da si napisao koje je vozilo možda bi ti netko i odgovorio,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa pucanjem veze na dijagnostici. ELM327 prepravljen dip switchem

Nakon svakih par minuta ili kad hocu da promijenim neki parametar (obrisem gresku) izbaci me na glavnu stranicu FES-a. Nekad se mogu ponovo konektovati al nekad moram da restartujem FES. Jel ovo do programa ili do dijagnostike?

FES je 3.4.2 krekovan

Banetv nikako ne mogu da se konektujem sa ovim VagCom-om sto si mi prepravio, uvijek mi ispisuje poruku "Connection timed out, please check your cable or serial port". Probao sam sa drugim drajverima, mijenjao brzinu, latenciju sve ali nikako nece da se poveze ni na Engine ni na Airbag. Jesi li ti testirao kabal na tvom autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Da, testirao sam airbag na Puntu i radi. Probaj na drugim kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imao sam identican problem zbog loseg kreka na 3.3 verziji! Sa 3.4.2 imam isto problema pa sam je batalio! Koristim proverenu 3.3 verziju i nemam problema! Dakle mislim da je do programa.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Velika većina dijagnostičkih uređaja sa BT komunikacijom pravi probleme sa raznim kombinacijama računala a posebice u jeftinim interfejsima koji koštaju manje nego sam BT stick,

I dalje je najpouzdanija USB verzija i svi ozbiljniji interfejsi imaju obe opcije.

Isprobao sam fes 3.4.2 i radi sa novim krekom ali odma i problemi!!!

Procackao sam malo i video da moze i da menja kilometrazu ali samo navise kao sto i pise u obavestenju sa desne strane ali cinilo mi se da ce ipak na 999999km morati da okrene na nuli i malo sam se zeznuo sad mi na satu stoje samo crtice a u fesu vidi da je preko 1 000 000 i nema nazad ako neko zna kako i cime bio bih zahvalan.Hvala

Pozdrav,

Još da si napisao koje je vozilo možda bi ti netko i odgovorio,

Upitanju je fiat stilo 1.9 jtd 2002 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

moze li neko da mi kaze da limogu da upotrebim normalan ELM327 interfejs kao na primer ovaj + fiatecuscan za LANCIA(u) YPSILON 1.4 8V 2007 da bih imao pristup na AIRBAG?

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otegla se ova tema na 55 stranica. Ne moze se sve procitati. Na kraju, koja je pouzdana varijanta fes+crack, da radi bez problema? Neki link? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Evo "dodatak" za 3.4.2 kod mene radi :thumbup:

https://www.rapidshare.com/files/2897495336/Loader_for_FiatEcuScan_3.4.2.exe

install fiatecuscan 3.4.2 original

download this loader and copy in fiatecuscan folder.

run fiatecuscan from this loader (for w7 run as administrator) and all work at 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam temu ali umorio sam se mnoooogo strana ima nego da pitam uprosceno malo :) sta meni sve treba da bi se igrao kuci tj.da se prikacim na komp auta da bi skidao greske, gledao live parametre i ostalo. sta mi treba od opreme? i koliko to para i gde to ima? za lanciu kappu. hvala unapred :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprošćeno:

Odeš ovde: http://fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

Pronađeš svoj auto pa pogledaš koje se sve oznake pojavljuju za tvoj auto, a onda se vratiš na vrh stranice i pogledaš sa desne strane šta koja oznaka znači.

Gde ima? Po oglasima raznim po netu gde god hoćeš, a biće uskoro i u pogodnostima za članove, a cena zavisi od toga šta ti je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo svih oznaka: Bosch Motronic M2.10.3 Injection (2.0, 2.4 20V) |INFO|DTC|PRM|ACT| KLOBDKey 3-Pin

Bosch ABS 5.3 |INFO|DTC|PRM|ACT| KLOBDKey 3-Pin

TRW MY97 Airbag (2F-2P) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-Pin

TRW MY97 Airbag (2F-2P-2L-S) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-Pin

TRW MY97 Airbag (2F-2P-S) |INFO|DTC|PRM| KLOBDKey 3-Pin bez ljutnje ali ja ovo ne kapiram sta meni treba tacno tj, sta da trazim??? :book: Svuda pise KL, OBD key,3 pinski... :)

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban ti je VagCom 409.1 KKL (to je plava KL oznaka) i Fiat adapter sa 3pina na OBD (crvena 3pin oznaka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://fault-code.com/FIAT-ALFA-LANCIA-dijagnostika/fiatecuscan-set_1.html  

Jel vrsi ovo sve funkcije na Lanci? Jel se isplati jer citam nesto o nekoj trajnoj licenci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoju Lanciu ti ne treba sve to, već samo ova dva kabla koja sam ti rekao. Sama licenca je 50€. Sačekaj dan-dva, biće ovde na forumu sve to samo dosta povoljnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi druze. samo koliko sam shvatio u ovom paketu imam i trajnu licencu, jel da?? pise nesto 50e uracunato u cenu pa zato pitam jel nije mnogo.

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne razumem šta me pitaš :D U tom paketu imaš kablove (sve one nabrojane, a tebi trebaju samo dva od njih) 90€ + licenca 50€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne razumem šta me pitaš :D U tom paketu imaš kablove (sve one nabrojane, a tebi trebaju samo dva od njih) 90€ + licenca 50€.

pa to sam te pitao znaci ide i licenca uz sve ono.:) nista cekamo to jeftinije resenje odmah kupujem. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOLEGE I DRUGARI,

-DOK OVO PIŠEM, OVU TEMU JE POSETILO 99 874 POSETILACA !!!!!

JOŠ MALO PA 100 000 ! TO JE PRAVA RETKOST I U EVROPSKIM RAZMERAMA. POSETITE SVE VEĆE FORUME PA ĆETE VIDETI ŠTA SMO POSTIGLI.

ZADOVOLJAN SAM ŠTO JE SKROMAN POČETAK DOŽIVEO TAKO VELIKI ODJEK. MNOGO VOZAČA JE IMALO KORISTI A I MNOGO SMO ZAJEDNO NAUČILI.

NASTAVIMO U OVOM STILU ALI BUDIMO PRAKTIČNIJI DA SE TEMA NE RASPLINE NEPOTREBNO.

-MOŽDA ČAK I NEKAKO OBELEŽIMO TAKO VELIKI JUBILEJ?

HVALA NA SARADNJI I VAMA I ADMINISTRATORU.

BANE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...