Jump to content
FAS Goran
wlado

Fiat Stilo 1.6 - ne radi tempomat / kako se aktivira tempomat?

Recommended Posts

ok , primio sam to k znanju i cekam sad da tempomat ne radi pa da probam to sa prespajanjem pina 2 i 4 ... ko za onu stvar od jutros radi sve vreme...

 

svakako sam ga iskljucio na off i prespojio pinove i upali se , tako da sve je to ok ... e sad cekam da se desi da ne radi pa da tada prespojim te pinove i vidim sta se desava ...

 

 

za sta je kolega ivan u pravu ? da treba da citam temu od 32 strane , iz 2008 god u doba kad je tempomat bio 80,90 e i nista se o njegovom povezivanju nije znalo ...da citam na 16 strana kako se par likova mucilo da sprovede zice od akomulatora do volana ? da gledam neke seme i pravim se da nesto znam ? 

brate , ja sam med teh i muzicar .. nisam duduk ali me struja ne interesuje ... postavio sam pitanje , cekajuci odgovor konkretan , neki kao tvoj , "uradi to i to , ppogledaj to i to" , a ne sad da gledam ko tele u necije seme .. nismo svi elektricari jbg...

 

korisniji mi je tvoj savet presppoji pin 2 i 4 nego njegov link do teme ...

 

 

sto ste brte na kraj srca ?!?!  ;)

Edited by medinobend

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne pisem ti to bzv i nije rekla-kazala vec znam kako i sta treba.

Evo ga , desilo se , podjoh sad da zamenim gume i tempomat radi i akriviram je ... U jednom trenutku se gasi , stajem sa strane i vec pripremljenu zicu guram u pin 2 i 4 i - kurcic !! Ne radi. Tako da druze moj hvala ti do neba na odgovoru , verujem da ne pises napamet i nije rekla kazala , ali ovog puta promasaj .

Zna li jos ko od ovih koji bi da potrose min dva i kazu jos koje resanje moguce ?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ti ostaje da pogledas te prekidace na pedalama kvacila i kocnice sto je mala verovatnoca da je to u pitanju jer da prekidaci nisu ispravni tempomat nebi hteo samo da se aktivira na zeljenoj brzini al radila bi lampica na tabli da je ukljucen,tu je izgleda problem u toj fabrickoj instalaciji verovatno je negde prekid.

 

da je to moj auto ja bi tu instalaciju za tempomat razvukao drugu,a batalio tu fabricku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim rasplet dogadjaja.. ;)

Od zadnjeg javljanja tempomat radi ... Mislim da je problem bio u prekidacu kocnice a ne kvacila.. Naprskao i sad rinta ;)

Hvala svima na pomoci i savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi,

 

Da li moze neko da mi objasni kako se aktivira tempomat na stilo 1.6, za na kojoj brzini itd? Posto kad ubacim u petu i na brzini od 80 km/h i okrenem na on i pustim gas auto smanjuje brzinu, a pri tome mi na tabli pokazuje da je tempomat ukljucen odnosno cruise control on.

Unapred zahvalan

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Petrovic

 

Treba pored dugmeta on da aktiviras i taster+ na tempomatu. Inace radi na brzini vecoj od 30 km/h.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da drzis plusic 3-4 sekunde da on memorise tvoju trenutnu brzinu i onda pustis nogu sa gasa.
Ako pritisnes kocnicu tempomat se odmah gasi i preuzimas ponovo ti kontrolu nad brzinom, a ako hoces da se vratis na brzinu koju si upamtio onda pritisnes dugmence na rucici sa strane i on ce odmah da krene da ubrzava

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je dovoljna i 1 sec. zadrzavanja u plusu pa da prihvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam takodje problem sa tempomatom u pitanju je jtd model....sve prikazuje rucica tempa ispravna ali uopste ne reaguje..na dijagnostici mi prikazuje gresku pedala kocnice iako sam stavio nov prekidac moze neki savet u napred hvala... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovanje

stilo  2001 1.9.jtd 115 Dinamic 

vidim nda ima prekidac  za kvacilu ,ali ne znam da li ima ostavljenu instalaciju za tempomat. ne bih da cackam oko razvlacenja iste posto mi je nekada auto tj jugic goreo zbog prckanja pa istoj.

zna li se ima li  i kako mogu da proverim da znam da jurim rucicu.

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju proveri imas li konektor tempomata kod volana.

Imas detaljno sa slikom u ovom postu i generalno celoj temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skraceno ako imam taj konektor oko volana samo nabacim rucicu i dijagnostika pali ne moram da vucem nikakave zice od tog konektora kod akumulatora ? ima dosta postova ali. ovo je sazeto pitanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ako imas konektor samo povezes rucicu i trebalo bi da radi odmah.

Dijagnostika treba ako hoces da se aktivira lampica na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa tempomatom.

Imam konektor kod volana, imam konektor kod akumulatora obostrano ozicen, imam stalni napon na pinu 2 na konektoru kod volana (i kada pritisnem kocnicu ili kvacilo takodje je pod stalnim naponom - ne znam da li treba tako), ali tempomat ne radi. Skidao sam automat kocnice, ocistio ga, mada nije bilo potrebe. Kada ga vratim na mesto, kao da papucica blago pritiska osovinu kontakta i mislim da dolazi do kontakta u tom polozaju  (takodje, ne znam da li treba tako). Rucica tempomata provereno radi. Dajem slike u prilogu, pa ako neko vidi neku nepravilnost, molio bih da mi ukaze na nju ili njih.

Fiat Stilo 1.6.

Hvala

 

20200320_150937a.jpg 20200320_151104a.jpg 20200320_165429a.jpg 20200321_131437a.jpg

20200321_133452a.jpg 20200321_133503a.jpg 20200321_133404a.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat ne radi i dalje. Preko dijagnostike ne prikazuje problem. Evo slika, pa ako neko ima sugestiju. Da li ECU moze da bude problem? On mi prijavljuje neke greske, ali ni jedna ne upucuje na tempomat.

20200719_173903.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet da odgovorim sam sebi i da nekome ukazem na eventualno resenje. Tempomat je proradio posle resetovanja konfiguracije vozila pomocu MES-a.

 

IMG_20200706_160611.thumb.jpeg.a44f1ad73a4a10223d8108ad187a7983.jpeg

 

Edited by Ivan
Slika prebacena na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...