Jump to content
FAS Goran
Vlaks

Fiat Stilo - volan od novog Brava?

Recommended Posts

Ala je vama dobro :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ruznije je izbledelo :P
inace kad sam kupovao volan (kod Pedje 2000din), pitam ga za ovaj noviji ablender, da mi covek 3 pune kutije ablendera i kaze trazi :D al nazalost nisam nasao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalite blic i slikajte pa cete videti da nije crno (na modelima pre restyle) :D

Kao sto je i sama tabla crnja na restyle modelima... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vam kazem nego srecno sa potragom, to o cemu pricate je igla u plastu sena jer su modeli sa kraja proizvodnje bili zestoko osiromaseni sa dodatnom opremom.

Licno bih montirao volan da radi kad sam ga vec kupio (i funkcionalan je i lepo izgleda, pogotovo nocu), a ovo su takve sitnice da bi retko ko i primetio. Pa ako naleti to sto trazim - naleti...

PS: Meni je cak i lepsa matirana nego sljasteca plastika, pre-restyle hrapavija mat tabla nego ova novija sjajna (manje i reflektuje suncevu svetlost na soferku), ali to je cisto licni ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam tako mislio, al kad sam gledao oglase kada sam kupovao ovog mog pre pola godine, verovao ili ne 40% karavana je bilo cak sa NAVIGACIJOM! tako da ima nade i za mene da nadjem ablender :D
inace drug koji vozi UPROAD-a (2007god) ima cak i grejace u koznim sedistima :wub:

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da kazem da je moj karavan 2004 godiste sa navigacijom ali sa obicnim volanom i svim mogucim konektorima za dodatnu opremu,pocevsi od ozicenja za mf volan ciji sam konektor samo spojio bez izvlacenja dodatnih zica , preko tempomata ,konektora za el.sedista ,parking senzore,kuku i el.bravu za vratanca rezeorvara a na sve to ima manuelni klimu.

Mislim da ti tih 40% ne znaci nista,ipak ti zelim srecu u traganju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da uopste nema, ali je Fiat gubio prosecno oko 2500 EUR na svakom primerku Stila i to se itekako osetilo pri kraju njegovog proizvodnog ciklusa. I u opremi, fabrickim pripremama, itd...

Panorama, navigacija, MF volan, grejaci u sedistima su pravi raritet u tim zadnjim serijama... Npr. uglavnom su sve navigacije po oglasima 01-02 godiste.

Zato ti i kazem da je mozda bolje da uzmes bilo koji lepo ocuvan MF ablender, montiras i picis, verujem da bi retko ko uopste i obratio paznju na nijansu jer je razlika minimalna. Sve je funkcionalno, a onda ako naleti bas taj noviji, udaris po sminci i zamenis, verujem da ti niko ne bi ni trazio neku doplatu.

Plasim se da ovako neces docekati da pazaris bas to sto hoces, a steta ne povezati sve kad vec imas volan. Mislim, bar bih ja tako uradio.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

al zasto su onda proizvodili Stila cak 8 godina ako su imali gubitke? o.0
kupicu ja lepo stariji ablender i spulnu, prepakovacu rucice i to je to :P kako cu to uraditi, jos ne znam :D 

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ablender ko ablender,ako vec juris odredjene boje ja bih to davno prepakovao i ne bi mi mf volan sluzio kao ukras.Čudi me da to odavno nisi uradio

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.4.2016. at 10:20 PM, Ivan said:

Sta da vam kazem nego srecno sa potragom, to o cemu pricate je igla u plastu sena jer su modeli sa kraja proizvodnje bili zestoko osiromaseni sa dodatnom opremom.

Licno bih montirao volan da radi kad sam ga vec kupio (i funkcionalan je i lepo izgleda, pogotovo nocu), a ovo su takve sitnice da bi retko ko i primetio. Pa ako naleti to sto trazim - naleti...

PS: Meni je cak i lepsa matirana nego sljasteca plastika, pre-restyle hrapavija mat tabla nego ova novija sjajna (manje i reflektuje suncevu svetlost na soferku), ali to je cisto licni ukus.



nadjena igla, al ne iz plasta sena :D
uzeo sam ablender sa starijeg modela, uzeo male nalepnice, prelepio bele oznake na rucicama, ofarbao u crno i evo kako je ispalo: 

 

13401085_10209092890977356_678221587_n.jpg
bolje od fabrike :lol:

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace drug koji vozi UPROAD-a (2007god) ima cak i grejace u koznim sedistima :wub:

 

 

ja imam grejace u koznim sedistima napred , podesavanje za lumbalni deo i sa strane tela u oba prednja sedista u karavanu 2002 godiste  -- sve elektro , tako da to nije nista novo ali je retko ............ ;)

znaci sve je fabricko --- nista nije dodavano ili menjano u enterijeru ......... :)

i MNOGO  mi se svidja volan od novog brava - gde ima to da se pazari i koja je cena ali za ovako ocuvan kao na slici na 1 strani.

i jos navigaciju da nabavim (jer sam moju prodao) bili su joj dugmici oguljeni -- neku pristojnu da nije baz izguljena skroz ......... i gotovo ........... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na oglasima nasao ali posebno obruc, posebno airbag. Sve ukupno mi izaslo oko 150 e. Mogu ti reci da vredi svaku paru, prezadovoljan sam kako izgleda!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo su te osisali :( .

Poredjenja radi, solidan MF volan za Stilo je u Indjiji 1500-2000 kinti u zavisnosti od stanja (i to bez clanskog popusta), airbag nesto preko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se dranja tice, takve su cene bile tada. Ne mozes da poredis cene od brava i od stila jer je bravo noviji model. A i sto bih menjao stilov volan za isti takav? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne bih dao vise od 50e za takav volan - sve komplet i to je mnogo ........... zato i ne menjam moj - neka ga .................. 150e je i za mene velika cifra za to ali imaju pravo da drpaju jer jos nema mnogo delova za novog brava i to je .................. ;)

 

navigacije po oglasima prodaju oguljene do bola za 130-140e , ja sam moju ocuvanu ali sa malim defektom na ekranu (sredicu i to) platio 5000 din. (ima u mojoj temi) -- tako da ko ima novca neka baca , ja nemam ............. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za navigacije si u pravu. Ja sam moju u vrhunskom stanju uzeo sa kavezom za 100 evra plus sam ofarbao onu plastiku i sad je kao nova... Tako da sad mogu i 200 evra da trazim kad uporedim sa onim oguljenim :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komande sam namestio. Ubacio sam komunikaciju sa stilovog MF volana i sve radi kako treba. Tako da i to moze!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav je od grande punta, mislim da li pasuje sve. Vizuelno je isti ko ovaj ali sigurno je dosta jeftiniji. 

Edited by Vlaks

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači kod skidanja volana na Stilu, imbusom se otpusti abag, otpoje se đekovi...gedorom se odvije matica...i kako dalje, ..treba li neki radapciger za skinuti volan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista, kad odvijes maticu samo povuci volan nagore i to je to. eventualno odspoj klemu neku, da dok skidas airbeg ne svirnes sirenom pa se preseces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stila 2001 dinamik pasuje li volan od grande puntao air bag i paduje li od crome restajling? Planiram da menjam pa da znam sta pasuje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...