Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Poređenje telefona - pomoć pri kupovini

Recommended Posts

Koristim Android vec godinama, trenutno Motorolu Moto G sa suvim Androidom, bas zbog toga o cemu pricate

Win phone je meni licno mnogo bolje resenje za interfejs i za brzinu rada, to sto meni treba sve 3 platforme imaju vrlo zadovoljavajuce.

 

Odavno sam naucio da mi je telefon samo telefon a fotoaparat fotoaparat, kompjuter kompjuter, na telefonu nista vredno ne drzim, pogotovo ne podatke i share-ovanja

(kad ti maznu telefon, naucis se)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim touchID za to :)

Ali slažem se sa svim iznesenim. Za neko recimo normalno korišćenje će ti sve 3 platforme jednako raditi. Slažem se i da će ti WP biti i najbolja ako nisi previše zahtevan.

 

iOS je tu neka sredina. Može da radi brzo i ima solidnih aplikacija, ali korisnik ima daleko manje slobode nego na Androidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Slažem se i da će ti WP biti i najbolja ako nisi previše zahtevan.

 

Sta znaci ne biti zahtevan, kuckati SMS, gledati fejs i ponekad koristiti za razgovore?

 

Da ne budem skroman, ja sam bas zahtevan i privatno i zbog posla, i od kad koristim win phone, odmorio sam se. Brz, tecan, stabilan (posle 2 update-a, a cekam i 10ku). Kamera dobra, bas dobra (zeiss optika ku*ac, palac, marketing) cesto skljocnem nesto iako vucem sa sobom dslr.

 

Igore, je l' drugar probao Sharefolder Explorer? Jbg, mora da se plati 200din, al sljaka za svaku paru.

 

Ne kazem da je bolji wp, samo kazem da nije losiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi Huawei g7. Ja sam do pre 15 dana nosio Nexus 5,radio je super do izlaska lolipopa.Ubio sam se dok sam nasao da nova verzija Vibera mi zeza kameru koju tipa ne upalis 3 dana ona ne radi i morasa da restartujes fon.Instaliram staru verziju Vibera i radi sve ok ali 3g net isto tako pocne da zeza nece da se nakaci i pet restart da kasnije ga nisam ni gasio.Malko posle isteka garancije crkne vibracija odnesem u servis,kazu nije motoric nego nesto ili na ploci ili neki flet kablovi,popravka od 20-40e.Popizdim i prodam im ga u takvom stanju i vise LG kao marku ne gledam uopste razlog:tablet LG od 500$ donesen iz kanade prestao wifi da radi,Nexus 4 koji sam imao je poceo sam da se svaki drugi dan gasi, 2 komada Lg p990 nikako radila jedan proveo na popravci dosta puta,od LG vise ne uzimam ni toalet papir da brisem  ..... :laughing: .Uzeo sad sad BlackBerry Q10 telefon leti a jos sam mu ubacio i Google market i skidam ap kao na android,velicina fona mi je super u dzepu ga ne osecam a baterija dan izdrzi dobrog akanja inace za poruke i razgovore 2 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sta znaci ne biti zahtevan, kuckati SMS, gledati fejs i ponekad koristiti za razgovore?

 

za te stvari imas iPhone  :thumbup:

 

 

Ne bih se nikako složio. iOS je prilično ozbiljan software i daleko stabilniji od Androida i optimizovaniji. Pretpostavljam da nisi nešto ozbiljnije koristio Iphone kada ovako kažeš?

@Mel mislim da je batalio pretragu aplikacija, sada koristi ponovo neki HTC :)

Inače, ja sam probao WInPhone kada je bio tek u začetku i bio je totalni fijasko po pitanju "neuobičajenih" aplikacija. Nije bilo dobrog OBD2 programa, programi sa SSH konekcijom su bili klot i štucali i tako dalje.

Verovatno je sada bolja situacija, ali kada sam ja isprobavao telefon sve što je neuobičajeno je bilo jako retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gagy.GM bas me cudi lose iskustvo za Nexus 5-om.U mom bliskom okruzenju nekoliko ljudi ga koristi i svi su zadovoljni.

Cak ga i sad razmatram kao kupovinu..

 

Koliko si ti tvoj platio kao nov i za koliko si ga sad prodao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika .Mislim da moze jos malo bolje , ali ja nisam bas neki strucnjak za foto a i nisam imao puno vremena ali to je otprilike to.

Opet zavisi sve od boja na slici, ugla , daljine sa koje se slika i jos puno toga.

 

DSC_0003.jpg  DSC_0005.jpg
 
DSC_0011.jpg  DSC_0016.jpg
 
DSC_0018.jpg  DSC_0019.jpg
 
DSC_0022.jpg  DSC_0025.jpg  DSC_0029.jpg
 
Slika 1 Samo svetlo televizora 
Slika 2 Slabo svetlo u kuhinji
Slika 3 Dve sijalice od 100 w
Slika 4 Potpuni mrak 
Slika 5 05 20 h svitanje
I zadnja je onako najbolje ispala

Hvala drugari...ipak jos uvek ne znam, da danas trebam da uzimam, koji bih uzeo. I ovi ostali sto smo spominjali su stvarno mnogo dobri, sada sam bacio pogled i na sony, extra deluje iako nikad nisam imao sony fon...
Videcemo, sacekacu jos malo, pa cemo videti sta ce na kraju presuditi.

Mozda maaaalo ipak vise trenutno ako je samo izmedju ona dva bih uzeo huawei...

Sta bi jel pala odluka .

S obzirom da ti je kamera najbitnija , a ovako svi ti mogu reci ovo ili ono ali ono sto je za nekoga dobro za drugog je nedovoljno i tako .
Sve zavisi koliko ko ocekuje od tel i kamere u ovom slucaju.

Odes lepo u telenor , vip nebitno tamo gde planiras da uzmes telefon .

Uzmes 2 tel ukljucis kamere ,okrenes prema nekoj od radnica ili musterija po mogucstvu sa boljim dekolteom i gledas iskljucivo u telefone .

Brzo i lako ces videti na kom je bolja kamera .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre će šamar da dobije :D
A dosta zavisi i do ekrana. Na IPS ekranu male dijagonale sve do 00 izgleda, a druga je priča kada se prebaci na full hd.

 

 

Inače jedan moj kolega se kune u Nexus 5. Najviše zbog toga što mu je svaki novi Android bio dostupan za download max 2 nedelje nakon pojavljivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako pre sat vremena proveravao cameru na M4 u Vipu :D

 

I odlucio koji tel uskoro uzimam.Ostaje samo da vidim koja varijanta mi je najpovoljnija.

 

M4 ok kamera.Ali nije ono sto zelim.Telefon je zaista dobar izbor u tom cenovnom rangu i ima preporuku od mene.

 

Ono sto me je odusevilo je LG G3.Kamera ujeda.Slikao sam kroz izlog radnje trg u smiraj dana i veoma oblacnim uslovima.Znaci izlog ogroman sve sljasti od osvetljena u radnji i bez obzira na sve to ono sto je uhvatio u spoljasnjoj sredini je bolje od onoga sto moje oko vidi u takvim uslovima :D

 

Kamera ultra brza i sa odlicnim fokusom i stabilizacijom...Skljocnuo sam 20-ak slika sve u zatvorenom i sve su bile odlicne.

 


 


@ Punto mk2 JTD LE hvala za slike :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gagy.GM bas me cudi lose iskustvo za Nexus 5-om.U mom bliskom okruzenju nekoliko ljudi ga koristi i svi su zadovoljni.

Cak ga i sad razmatram kao kupovinu..

 

Koliko si ti tvoj platio kao nov i za koliko si ga sad prodao?

placen 260e a prodat za 140e a mislim da su sad polovni izmedju 180-190e , pa mislim da mene i brata ta Lg marka nesto nece ono gore navedeno je bilo pola njegovo.osim toga radio je ok imalo je po malo bagova ali u sustini je dobar fon i ne bih ga prodao da nije vrisnula vibracija.Ona je jedini razlog prodaje 

Lg g3 je super fon imaju ga 3 kolege i zadovoljni su, kamera je super i baterija drzi dan opusteno,meni kod njega samo smeta velicina.sledeci fon kad budem uzimao ce da bude Xperia Z3compact ili Blackbeery klasik

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 moja drugara imaju G3 i obojici u roku od mesec dana pukne ekran i to toliko da telefon ne može da se koristi. Jedan platio 30e sa Aliexpressa, a drugi 140 da bi mu ostala garancija.

Nakon toga čitam na forumu i da je Buci na G3 pukao ekran.

 

E sad da li je loša sreća ili loš ekran ne znam :)

 

A Blackberry je ozbiljan telefon, samo druga filozofija totalno.

Kažu da ga ozbiljni kriminalci obožavaju jer BB talk razgovori se čuvaju na serveru u Velikoj Britaniji i za prisluškivanje ili listing trebaju ozbiljni nalozi i procedure :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na G2 puko. :(

Izvini za off, al aj pitaj tog drugara kako mu radi taj sa aliexpresa i da li je zadovoljan, ima li bagova ili jok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mozda maaaalo ipak vise trenutno ako je samo izmedju ona dva bih uzeo huawei...

Sta bi jel pala odluka .

S obzirom da ti je kamera najbitnija , a ovako svi ti mogu reci ovo ili ono ali ono sto je za nekoga dobro za drugog je nedovoljno i tako .

Sve zavisi koliko ko ocekuje od tel i kamere u ovom slucaju.

Odes lepo u telenor , vip nebitno tamo gde planiras da uzmes telefon .

Uzmes 2 tel ukljucis kamere ,okrenes prema nekoj od radnica ili musterija po mogucstvu sa boljim dekolteom i gledas iskljucivo u telefone .

Brzo i lako ces videti na kom je bolja kamera .

 

Greska. Kamera mi je najNEbitnija, meni i ova od 5mpix na core radi posao, samo tako. Imam odlicnu torbicu za mog nikona i zato ga bukvalno svuda nosam. Telefonom slikam bas kada neku glupost hocu da uslikam...

Nisam jos nista odlucio, i tako ima jos 20-ak dana dok mi ne istekne racun. Ali recimo sta se desilo...pricam samo o mojoj varijanti racuna...samsung taj prime je bio 6 rata po malo vise od 2000 dinara. E sada je 6 puta po 3500, ali nije grand prime, vec je grand prime VE (value edition) o_O eto, sta reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće ekran da pukne iz čista mira. Kako su pomenuti došli do pucanja, tako bi puko i svaki drugi. 90% Samsunga koje sam viđao u rukama korisnika imali su "paukovu mrežu" na ekranu...

 

Milutine, to sa cenama kod operatera ume da bude vrlo zahebano. Ja sam negde u maju, čekajući Alcatel Idol 3, izgubio strpljenje i uzeo u Telenoru LG Spirit 4G za 8.990 na 6 rata. Dva dana kasnije stavili su ga na akciju za 3.990 na 6 rata :(

 

Sad vidim da je 9.990!

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na G2 puko. :(

Izvini za off, al aj pitaj tog drugara kako mu radi taj sa aliexpresa i da li je zadovoljan, ima li bagova ili jok?

 

Kaže da sve radi kako treba, kao da nije nikada ni menjan. Ali stavio je neko zaštitno staklo preko i to malo zeza, ali opet sasvim pristojno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jos dosta do isteka ugovora u Telenoru, ali merkam M4, nekako mi je ok telefon. Sada imam kineza i veoma sam zadovoljan, Alcatel IdolX, kada sam ga uzeo bio je pa duplo jeftiniji od prvog sledeceg sa istom specifikacijom! Full HD displej od 5 inca, 2Gb ram-a, kamera je za moje potrebe odlicna, 13Mpix. Rutovao sam ga, poskidao viskove, promenio launcer i stvarno sam zadovoljan.

 

Posle HTCa OneX, ovaj je bio veliko razocarenje po pitanju custom romova, ali i to me proslo, radi i ovako i u principu sledeci telefon mozda necu ni da rutujem.

 

Ja se vec tri puta zeznuo, uzmem telefon i sledeci mesec oni prave presek stanja i spuste cene, sledeci put cu malo sacekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardna fora. Ako imaš problem sa performansama ubaci jači hardware umesto da središ performanse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...