Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Poređenje telefona - pomoć pri kupovini

Recommended Posts

Nisam planirao da menjam fon ali sad si me debelo zainteresovao :)

 

Ocrnise kameru ovoj Xperiji :(

Nista onda,skupljam pare i dalje za One+1 ili One+2 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ti ovo nije razlog da odustaneš od telefona.

 

Realno sve su iste kamere. Za razliku između One+2 i ovog telefona uzmeš neki polovan DSLR i slikaš do mile volje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ti ovo nije razlog da odustaneš od telefona.

 

Realno sve su iste kamere. Za razliku između One+2 i ovog telefona uzmeš neki polovan DSLR i slikaš do mile volje :)

 

Mrzim aparate :D

Smara me da ih nosim,da vucem objektive da se sad tu nesto cimam...

 

Kamera je jedini razlog zbog kog bih menjao sadasnji tel uz zadrzavanje ili upgrade postojecih performansi.mozda veci ekran,noviji OS ali kamera mi je stvarno tesko s. iako je 13Mpix.

 

@Macvanin super su slike po danu i na otvorenom,ali me zanima u zatvorenom prostoru i pri slabijem osvetljenju kao i brzina i stabilizacija kamere..

U ovakvim uslovima je i moja stara Nokia 3.15 Mpix Carl Zeiss pravila vrhunske slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li koliko telefona moze da se pohvali dobrom kamerom pri slabom osvetljenju?  Samo nekoliko telefona ima upotrebljivu kameru u tim uslovima.

Ako imas pare, kupi LG G4 :)

Posto si se vec uhvatio za kameru, kupi N808 PV za ~100e i imaces kameru koja je i dalje ubedljivo najbolja na telefonima.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si :)

Uglavnom album koji si pokazao ne sumnjivo pokazuje da je kamera na M4 bolja nego li na Huaweju

Drug ima Iphone 6 i kamera je zaista odlicna.Ali 600 eur za tel je izvan mog budzeta,da se fino izrazim :D

Evo nekih predloga:

Ja sam uzeo xperi-u m4 u subotu. Sto se mene tice kamera je sasvim ok.

Na ovom linku su sve slike po danu i na jakom svetlu, tako da ne znam jel ovo bas merodavno za ocenjivanje.Ukoliko vas zanima mogu napraviti par slika u različitim uslovima od totalnog mraka pa do nekih idealnih uslova, pa cu postaviti ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari...ipak jos uvek ne znam, da danas trebam da uzimam, koji bih uzeo. I ovi ostali sto smo spominjali su stvarno mnogo dobri, sada sam bacio pogled i na sony, extra deluje iako nikad nisam imao sony fon...
Videcemo, sacekacu jos malo, pa cemo videti sta ce na kraju presuditi.

Mozda maaaalo ipak vise trenutno ako je samo izmedju ona dva bih uzeo huawei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....Posle win phona,uvek win phone.....

Verovatno si pre toga koristio neki android sa 512mb-800mb RAM pa je bagovalo kad instaliras vise od 10 15 aplikacija. Cak i tada kada "zabaguje" nije do telefona nego do aplikacije u 99% slucajeva.

Probaj neki jaci android pa da vidis. Evo ja koristim par meseci note 4 i radi perfektno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung Grand Prime VE nema ekran ;) Ili ga bar tako ne bih nazvao :D

 

Ima neku TFT brljotinu niske rezolucije sa prednje strane tako da i ne trošiš vreme na razmišljanje između 2 predložena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, koji je tvoj model, i koja mu je cena sada?

 

G700,a za cene najbolje pogledaj po oglasima ..

 

 

Ukoliko vas zanima mogu napraviti par slika u različitim uslovima od totalnog mraka pa do nekih idealnih uslova, pa cu postaviti ovde.

 

 

Naravno,mene bas zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Lumie ne bih nikako gledao pošto u zadnjih mesec dana samo iskaču vesti kako Microsoft diže ruke od njih tako da i neće baš ohrabriti programere da prave sijaset aplikacija za Windows Phone.

 

izabrao bih je zmurecki i to pogotovo 735

Ako nam zivot zavisi od aplikacija i na osnovu toga izbor telefona, onda ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm.. aplikacije, 95% aplikacija su djubre, na svakom ekosistemu. Onih 5% korisnih postoji za svaki OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to gledam ovako: Bez mogućnosti proširenja broja aplikacija u uređaju imam opet stari D600 sa stock firmware-om što mi nikako ne odgovara.

 

A slažem se da za svaki OS ima većina aplikacija, ali opet se pomuči čovek tražeči.

Recimo kolega još nije našao dobru aplikaciju za pristup Windows Share fajlovima za Windows Phone. Prosto nemoguće.

 

Ja sam poludeo dok sam našao dobru OBD2 aplikaciju za iOS.

 

A za Android istih ima u izobilju.

 

Ja sam bio vrlo zainteresovan za WP, ali Microsoft me je odvratio svojim marketinškim glupostima - hoćemo da razvijamo / hoćemo da batalimo sve i u krug.

 

A verujte mi da to odvraća prgoramere koji hoće da uče novu tehnologiju.

 

@Dane Iphone 6 i 5s imaju istu kameru i po meni je recimo ok. Lepe su slike, ali zaista ništa specijalno.

Samsung WB-110  koji je plaćen 16 000dinara pravi toliko bolje slike da mi je žao kada nešto slikam telefonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko je koristio os koji nije Android i IOS ne bih se s vama mogao sloziti.

Koristio sam Badu na Samsungu skoro 3 godine.

 

Vodeci se istom logikom kao i vi i onda shvatio da sam debelo pogresio.

Postojao je market sa gomilom aplikacija,postojale su sve te bitne..ali fora je sto ni jedna nije radila kako treba.Update su bili sve redji i redji.OS je umro a sa njim i moj tel jer osim poziva,poruka i kamere nisam mogao nista drugo sa njim da radim.

I sam OS je bio od pocetka skrnav,debeli nedostaci nikad nisu ni ispravljeni.

Podrsak zajednice 0.Custom ROM-ova nigde.

Pri tom tel placen 200 e vrlo brzo je imao upotrebnu vrednost telefona od 15 eur.

 

Jednom sam verovao u tu pricu i opasno se za#bo,za ovaj zivot dovoljno. :)

 

Nije adekvatno poredjenje jer WP je ipak nesto drugo,ali koga zmija ujede i gustera se plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Jel koristio neko Firefox OS? E to je tek težak promašaj.

 

Apple recimo ima drugu logiku. Pustiće samo 10 aplikacija na market, ali tih 10 mora da razvaljuje kako radi i da budu savršene. Jednostavno sve što skinem radi bez greške (doduše sve što skinem traži i pare, ali to je druga priča :) ) dok za Android svako ko da 25$ može da razvija što unosi veliku verovatnoću za bagovima, memory leak-om i probleme sa performansama. A sam Android po sebi je ultra brz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android prvo proizvodjac telefona debelo u#ere sa svojim Ui-om i gomilom bloata,pa ga onda dokrajce sugave aplikacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato su Kinezi zakon. Oni urade harware, a očekujem u budućnosti da ti stigne i papirić sa linkom do Cyanogena i da sam instaliraš software :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tom proizvodjaci nisu ni malo zainteresovani da ispeglaju nedostatke ili da ponude ispravnu noviju verziju.

Ne retko se desava da posle i tog jednog jedinog update-a tel postane prilicno losiji nego sto je bio.


Pa resenje je ili neki Kinez ili Nexus,nema trece :D


Ako zelis da zadrzis garanciju,ako ne onda zna se-rutovanje odmah po kupovini :D

 

Evo npr ja sam odusevljen sto na G700 nemam fabricki instaliran Facebook i Twiter :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihova politika je jasna - prodali smo ti uređaj i više nemamo zarade od tebe.

 

Hoćeš da ti brže telefon radi - kupi novi.

 

Zato smo i došli u situaciju da se stavlja i po 4gb ram-a na Android uređaj, a meni na 256mb kod kuće ceo server na Linuxu radi i sada mene neko treba da ubedi da ti tako treba? :)

Zato i Iphone ima 1gb ram-a što mu je sasvim dovoljno.

Evo sada se priča da će Iphone 4s koji ima 512mb ram-a moći da podrži iOS9 kada izađe.

 

Nije zbog toga što su programeri Apple-a pametniji od Google-ovih, nego samo zato što oni prodaju i nakon prodaje telefona i cilj im je da te što duže zadrže, a dizajnom i opcijama pokušavaju da nateraju korisnike  da pređu na novije uređaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...