Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Poređenje telefona - pomoć pri kupovini

Recommended Posts

Dvoumim se oko ove dve sprave i ya jedno 15-ak dana bih uzimao, šta vi kažete koji? Oba su 4G

1. Huawei Ascend G7

 

Huawei_Ascend_G7_1_1.jpg
 

Ekran: 720 x 1280 piksela, 5.5 inča

Kamera: 13 mpix
Procesor: 1.2 GHz Quad core, 2 GB RAM
Memorija: 16GB
Baterija: 3000 mAh

2. Samsung grand prime VE

 

182015103037_AM_635_samsung_galaxy_grand

 

Ekran: 540 x 960 piksela, 5 inča

Kamera: 8 mpix

Procesor: 1.2GHz Quad-core 64 bit 1 GB RAM

Memorija: 8GB

Baterija: 2600 mAh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi uzimao preko paketa ili za keš?

Huawei između ova dva definitivno.

Samsung je dobar ali je izvikan.
Imao sam do sada dva Huawei smartphone-a i oba su me dobro

služila, bez kvarova.

Ako uzimaš za keš baci pogled na ovaj koji ja prodajem,

u istoj je klasi ali je jači od oba ova i jeftiniji:
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/69188-p-lenovo-p70/
(može cena još malo dole ispod 25k)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo preko racuna, nisam kupio telefon za kes ima jedno 6 godina :)

Samsung slazem se da jeste izvikan, ali evo core sto sada imam mi je jedno 5 samsung po redu i stvarno od d600 na ovamo jako sam zadovoljan, i ovaj core odlicno radi (sem baterije) ali ide kod zene, namucila se sa trendom... po meni ipak ima samsung svoje zasto...

Ali onda ipak pogledam po specifikacijama bar, hauwei za slicnu cenu daje poprilicno vise, skoro po svakoj stavki je jaci. Samo nisam siguran da li i huawei kao i prime ima 64-bitni procesor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na papiru Huawei je bolji zbog vece Ram memorije. Ja tako gledam, po meni, tako moze duze da traje, tj.da se koristi, mada se ja i ne razumem u to :D Ja da moram da biram uzmedju ta dva eto uzeo bi Huawei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si u MTS-u Milutine pogledaj ovaj Lenovo što ja prodajem.

Na moj paket (Mix M) me je izašao 18000.
Osam jezgara, 2GB rama, ISP ekran i baterija od čak 4000mAh.

Možeš pališ Punta na nju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh...da, fino deluje. Ali Telenor je u pitanju, i ne bih menjao, svi su mi na telenoru, i dosta mi znaci da kada potrosim onih pocetnih 200 minuta za sve mreze ostaje mi 5000 za telenor, a stvarno skoro svi su mi "na mrezi"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo deluje specifikacija od Huawei-a, ali bih ja pre isao na nesto drugo...

Npr, taj Lenovo je bas dobar.

Ne moze nekako S4 da se ugura u budzet? Vip ga daje relativno povoljno.

Tek sad vidim da kazes da si na Telenoru...

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti znace besplatni minuti? Za ovakve telefone moras da imas "veliki" paket da bi ti rata bila prihvatljiva, tako da te ne razumem za to sa malim minutima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo 200 minuta ka svim mrezama. Kada to potrosim 5000 minuta ka telenor korisnicima...ja bukvalno preko racuna dobijem pitanje i da li bude 200 dinara...

I onda mi nije frka da 6 meseci dam po 3000-4000 hiljade za sam fon kada ostalih 18 meseci placam po 1000 ili malo vise dinara...tako ja to...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aih, povecam racun za 500 dinara x 24 meseca, a telefon mi onih 6 meseci bude jeftiniji...ma ni 500 dinara.
Ne isplati mi se, a veci racun mi ne treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravi samo računicu koliko bi te koštalo da uzmeš telefon za keš, a na paket da uzmeš popust 50-65% koliko već daju... nema veze ako nemaš možda toliki keš odjednom za telefon, samo napravi računicu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da da...hocu. Jedino sto mislim da telenor trenutno daje 20% na pretplatu ukoliko ne uzmem fon. A to je na moj paket - smesno...
Ali videcu svakako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj nesto novo.Vidi lumiu 640 .

Posle win phona,uvek win phone.

Godinu dana sam koristio lumiu 1320,sad cekam 640 xl.

Jedini problem sa win phonom je manjak aplikacija,ali od win 10,tj za koji mesec i android aplikacije ce se moci instalirati na win phone.

I drugi problem je sto posle godinu dana radi isto kao i prvog dana. :smoke:

I treci problem je sto ga ne punim svako vece i nema vise svadje oko punjaca :laughing:

Majku mu,nece ni da baguje :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da da...hocu. Jedino sto mislim da telenor trenutno daje 20% na pretplatu ukoliko ne uzmem fon. A to je na moj paket - smesno...

Ali videcu svakako ;)

Daju 50% ako im zapretiš da menjaš operatera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dace ti 50% ako ne uzmes tel uz "pretnju" da prelazis kod drugog operatera.

Uzeo bih Huawei. Mrzim samsung jer prvih 2-3meseca je vrh a posle vec pocinje zivce da mi kida, i ako ja sve sto je moguce prebacim na karticu, cistim cache i ostale gluposti. Ma neka hvala.

Sestra mi bese ima p6(zaboravio oznaki, kasnije cu da ti javim tacnu). Ali znam da ima 2gb rama. U odnosu na s3 i s4 koji je koristila ona kaze da je ubica. Nema da koci, da baguje, kao sto samsung zna. Ima bolju kameru, jer joj zbog posla treba...

Trenutno joj tel ima preko 1000kontakta, preko 8000slika i ne znam koliko clipova, i neke glupave aplikacije, pored "standardnih" fb, viber, WA, instagram, messenger, insta message i nema bagova. Ima jaku bateriju i zadovoljna je bas bas. Bacila je pik na p8 trenutno i ne zali sto je Huawei a ne Samsung ili Ip jer jelte bitno je da budes vidjen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj nesto novo.Vidi lumiu 640 .

Posle win phona,uvek win phone.

Godinu dana sam koristio lumiu 1320,sad cekam 640 xl.

Jedini problem sa win phonom je manjak aplikacija,ali od win 10,tj za koji mesec i android aplikacije ce se moci instalirati na win phone.

I drugi problem je sto posle godinu dana radi isto kao i prvog dana. :smoke:

I treci problem je sto ga ne punim svako vece i nema vise svadje oko punjaca :laughing:

Majku mu,nece ni da baguje :unworthy:

Kakvi to...

Kod mene je drugacije, Jednom Windows phone, nikad vise Windows phone...

Meni je Samsung malo dosadio, sada bih uzeo Huawei neki, svi redom pricaju da su baterije odlicne...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi se neko uopste dvoumio izmedju 1G Rama i 2G Rama? :) Zasto bi neko pored HD rezolucije ekrana gledao tel sa nekom snj rezolucijom? :)
Nije sto koristim Huawei slicnih specifikacija i nije sto sam se zarekao da vise necu koristiti Sljamsung,ali ocigledno je koji od ova 2 telefona je bolji ;)

 

Samo da ti odmah kazem da je kamera najslabijiji deo telefona i da ovih 13 Mpix nema veze sa zivotom,realno je oko 7 Mpix..

Losija nego sto pise na papiru ali svakako upotrebljiva,narocito po danu i na otvorenom.


edit:imam tel identicnih specifikacija,za koji dan ce biti skoro god dana.Svaka preporuka sa moje strane.odlican uredjaj za smesne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U trenutnoj situaciji bih uvek izabrao pre Huawey ili nekog drugog Kineza nego brand name Android.

 

Razlog za to je ovo što rekoše Buca i Marko. Sa svojim skinovima, custom temama i ostalim gluopstima naprave lep izgled, ali odoše performanse u onu stvar.

 

Pure touchwitz koji Samsung ima je jedna od žeščih gluposti koje sam imao na telefonima. Za divno čudno HTC-ov Sense me toliko i nije nervirao.

 

E sada ono što se meni ni malo ne dopada kod ova dva telefona je što oba izlaze sa Androidom 4. Danas retko koji Android telefon dobije više od jednog zvaničnog update-a tako da može lako da se desi da ostaneš zaglavljen na Lollipop-u koji će po svemu sudeći brzo da smaknu jer su našli par rupa tako da verzije samo iskaču.

 

U svakom slučaju od ova dva bih uzeo Huawey mada bih ipak još malo pretražio da li ima bolja ponuda.

 

Inače, meni je Telenor uz dosta ubeđivanja dao Prensei i Surfuj Extra paket sa 25% popusta i Iphone 5s za nešto ispod 40 000 dinara i to na 6 rata. U tom trenutku je moja računica bila da bi me sam uređaj koštao ~60 0000din, a na rate i do 70 0000 što znači da plaćam 500 minuta, 500 poruka i 2gb(do kraja godine, posle 1gb) 500 dinara mesečno ako oduzmem cenu telefona na rate.

 

A Lumie ne bih nikako gledao pošto u zadnjih mesec dana samo iskaču vesti kako Microsoft diže ruke od njih tako da i neće baš ohrabriti programere da prave sijaset aplikacija za Windows Phone.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

More bre i telefoni a i mi sa njima smo azdisali. Nema bre bolje nego kad bilo ono vreme sa 3110-3210-3310-3510-t28-t20-6510-8210-8310.

Tad nam bile interesantne animirane slicice i sto sam komponujes melodiju! Idi begaj. Ovo sad pise 5mpix a nema ni 2mpix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da Mlutin ima DSLR ako sam dobro video verujem da mu bilo koja kamera na telefonu neće valjati.

 

A po meni kamera na telefonu služi da slikaš nešto što te mrzi da zapišeš ili čisto ako ti treba nešto na brzinu. Za sve ostalo je daleko bolji fotoaparat od 150e nego bilo koji telefon u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...