Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Poređenje telefona - pomoć pri kupovini

Recommended Posts

I ja sam na xiaomi redmi note 4 sa snapdragon procesor i ne mislim da menjam brend. telefon je za te pare super.

 

Moja strategija je da potpisem ugovor i uzmem popust 50% na pretplatu a telefon kupim preko KP 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto

Taj paket vise ne postoji

image.thumb.png.451f6e1eb0345b8da98e65e475c1454b.png

Mislio sam da uzmem total 5.

 

Situacija je sledeca:

1. MTS - 1200rsd 4GB

2. Telenor - 1500rsd 5GB + 3 x 10GB za sta izaberem

3. MTS - 1800rsd 7GB + neogranicen fejsbuk, instagram, twitter + 10gb za youtube i twitch

 

Mana MTS-a je sto taj dodatni internet daju tek kada potrosis ovaj "glavni" iz paketa, te onda imas brze samo ove stvarcice a surfovanje ostalim sadrzajem (tipa mape) je mizerno.

Tako da mislim da mi je top ovo u telenoru u sredini, eventualno ako mi ovi iz MTS-a ponude da ne odem ovaj paket od 1800 za 1200 :)  

 

edit: sad kad pogledam, mozda mi je ovaj Play 10 i bolja opcija od Total 5, ko jos trosi vise od 500min na razgovor :D

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako su mi ta dva telefona zapala za oko plus sto je u tom paketu za dz. Imam samsung j5 prosle godine kupljen, ali sam mislio malo da promenim. 700din je razlika, pa kontam da vredi uzeti telefon za tih 700 din mesecno vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, shomispc said:

 

: sad kad pogledam, mozda mi je  Play 10 i bolja opcija od Total 5, ko jos trosi vise od 500min na razgovor :D

To sam i ja mislio, pa sam ostao na total 5. 

Screenshot_20181113-155526.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih ja imao u glupom MTS-u uvid koliko pricam, lako bih odlucio :( Kontam da cu ipak total 5 jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

@Pluto

Taj paket vise ne postoji

image.thumb.png.451f6e1eb0345b8da98e65e475c1454b.png

Kako ne postoji kad i kod tebe i kod mene piše Play 10, pobrkao si nešto :D  Svakako sad je i mene djomla bacio u u razmišljanje jer ne znam koliko minuta potrošim mesečno.

Pogledao sam sad na starim računima, imaš sa druge strane sve u minut koliko si potrošio, prosek je 300, tako da meni ostaje ovaj Play 10 u igri.

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/12/2018 at 9:29 PM, delakroa said:

...zvali me iz telenora da mi produze ugovor...U pitanju su tesla 6.3 i xperia L1. 

Ako sam dobro razumeo, mesečna pretplata je nešto ispod 2.000 dinara, i ti ponuđeni modeli su onda za 1 dinar.

Mora li Telenor? :D Oni su uvek bili najskuplji, tj. najmanje povoljni kada je u pitanju uzimanje telefona uz pretplatu. Sada su malo manje alavi nego pre, ali i dalje su najgori po tom pitanju.

 

Npr. u VIP-u:

- Huawei Y6 2018 dual SIM

https://www.vipmobile.rs/privatni/mobilni_uredjaji/detalji?device=346

 

Mesečna pretplata: 1.699 dinara (paket NEO2)

Telefon: 24 rate po 100 dinara, ili odjednom 2.160 dinara.

Minuti i poruke ka svima neograničeno (neograničeni minuti i poruke važe u nacionalnom saobraćaju, kako prema bilo kom mobilnom operateru tako i prema bilo kom operateru fiksne telefonije. Ne važe u romingu i za usluge sa dodatom vrednošću), 2GB interneta. 

 

Huawei Y6 2018 dual SIM je bolji fon od oba pomenuta, mesečni iznos koji se plaća je uporediv, plus se dobijaju neograničeni minuti i poruke ka svima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna jako bitna stvar pri izboru telefona, interna memorija. Ako je moguće, gledati 32gb. 16ica očas posla bude malo.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, djomla said:

Pa majku mu, valjda imaju to?! Svakako mozes da menjas paket u bilo kom trenutku.

Sent from my 3310
 

Pa imaju na racunu, a racun naravno nemam pri ruci :D 

A paket ne mozes da promenis u bilo kom trenutku, mislim, možeš ali ako se odlucis za skuplji paket, ne možeš cenovno da ideš na dole ili da ostaneš na istom..

16 hours ago, Pluto said:

Kako ne postoji kad i kod tebe i kod mene piše Play 10, pobrkao si nešto :D  Svakako sad je i mene djomla bacio u u razmišljanje jer ne znam koliko minuta potrošim mesečno.

Pogledao sam sad na starim računima, imaš sa druge strane sve u minut koliko si potrošio, prosek je 300, tako da meni ostaje ovaj Play 10 u igri.

Istripovao sam se da je kod tebe Play 30 :D

Sta znam, ja imam momente da zovem sve žive kada se vozim u gužvi da bih ubio vreme, i onda na kraju ispadne da imam 20 min dnevno razgovora, a po Play 10 bih mogao da pričam samo 16 :D

 

 

edit: Što se tiče jeftinih telefona, sve što se tu daje za "dinar" ili malo preko toga je đubre.. Ako se gleda neka budžet varijanta, ide se na Xiaomi preko KP i pretplatu sa popustom..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da može i na jeftiniji, barem sam ja pre neki mesec presao na jeftiniji paket, samo sam platio razliku do kraja ugovorne obaveze.
A što se tiče tih dinar telefona i sl, to samo xiaomi. Zenina tetka je uzela neki za 100€ nista mu ne fali.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz placanje naravno da moze, ali ko bi razuman platio tu razliku za npr godinu ipo dana :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš da kažeš da sam ja nerazuman?
Meni je smešna bila razlika, tipa 700~800 dinara.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam ukupno platio, nisam bas toliko puk'o s'mozgom a i nisam toliki buržuj

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorola g6 play je odličan fon, u VIPu se dobija za paket od 1700din , neograničena priča iSMS, 2 GB neta, sa nekim popustima (zavisi od računa i banke).

Imam ga mesec dana i stvarno je dobar. Osnovni tel mi je LG g3-32gb, nema tu neke vidljive razlike.

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi XiaoMi je čudo! Imam RedMi note 5a i odličan je telefon, brz, ne baguje, kamera odlična!

Uzeo sam ga u VIP za dinar, uz Neo 2.

Sada nude note 6 sa bržim procesorom za dinar!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

prednosti i mane mog ćaomija redmi note 4:

 

solidan snapdragon, hardwerski dugmići capacitivni, 3gb rama za sad je uglavnom dovoljno za udobno koriščenje, baterija - zaboravim kad sam zadnji put sip... ovaj, punio, ispao mi letos - puklo staklo, 4$ zamena sa alija. Za 150e ne mislim oću li da ga izgrebem, izgubim, ispustim... Možda bi ga sad zamenio ali me najviše nervira što sledeći modeli imaju softwerske buttone na donjem panelu, to me baš nervira.

 

ružan mnogo ko cigla, voleo bih da ima malo manju dijagonalu, ali nema običan 4 nema tih karakteristika, power dugme mi je skoro otišlo, moram snažno da ga pritisnem (kontam da može da se popravi), kamera onako slaba, ali mi to i nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega moj je imao neki taj caomi sa skroz korektnom kamerom, izbacuje slike skoro kao moj S8 a kosta vise nego duplo manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi XiaoMi je čudo! Imam RedMi note 5a i odličan je telefon, brz, ne baguje, kamera odlična!

Uzeo sam ga u VIP za dinar, uz Neo 2.

Sada nude note 6 sa bržim procesorom za dinar!

Korisna informacija

Reci mi 3/32 je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna slika napravljena XiaoMijem

IMG_20180716_122218.jpg

 

Inače ko uzima fon u VIPu najbolje je da naruči preko neta! Dobija još GB mesečno. Telefone isporučuju popodne, tako da je super ako radite!

 

Inače čita se Šaomi! Pitao sam Kineze u robnoj kući!:ph34r:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se vec dicimo svojim slikama.....

20180806_150019.jpg

20180806_145934(0).jpg

 

Hvata mehurice za sve pare :D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...