Jump to content
FAS Goran
vlada.uk

Fiat 500L - akumulator

Recommended Posts

Da li za ovaj AKU koji si sada dobio imas neku garanciju? Ako ti kazu da nemas opet te zeznuli  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam razumeo, u prvih dve godine postoji garancija na akumulator.

Nakon isteka te dve godine, garancije na aku više nema.

 

Imamo opštu temu o akumulatorima:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31753-o-akumulatorima/

 

Ima doooosta iskustava da oni riknu tek malo nakon što im istekne fabrička garancija. Tako ih izgleda namerno prave.

Zato je najbolje uzeti sa više garancije. Ima sada dosta akumulatora u ponudi sa 3-4 godine garancije, i to bez onog uslova da posle prve dve godine moraš kao da ga ''servisiraš'' kod proizvođača akumulatora kako bi garancija važila i za preostali period, tj. suštinski da doplatiš produženje garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imah srece za 45dana sto mi crko....jos mi kaze ovaj sa slep sluzbe da se ne seca da li je nekom 500L crko do tada....ja mu kazem pa nema ni dve godine pune a on ce: znaci da se spremim od sada na dalje  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je čovek koji me šlepao rekao da je već vozio 5-6 500L-ova, sa istim problemom  :thumbdown:

A ako sam ga dobro shvatio, on ne radi stalno ovu fiatovu pomoć na putu, nego je sad uskočio da pomogne kolegi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom poznaniku je crkao originalni fabrički akumulator nakon 2.5 godine od kupovine 500L-a o.O

Da li je još neko imao problema sa akumulatorom iz fabričke ugradnje? Ja danas proverio voltmetrom, 12V daje kada motor ne radi, 13V pokazuje kada motor radi. To mi deluje nekako malo. Zar ne treba da bude po 0.5 do 0.8 volti više?

Ako je testirao svoj akumulator još neko, napišite voltaže, da znamo da li da odvajamo 8000 dinara za nov na vreme :/

Edited by neshaoct
spojeno by Zhorz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima negde vec napisano koliko nas je imalo problem sa akumulatorom na oko 2god

Ja sam imao srece 20dana pre isteka 2god pa mi zamenili za Dz.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio (reciklaža) fabrički Exide akumulator za Exide Premium, nešto većeg kapaciteta. Koji vam je napon punjenja na vašim 500L-ovima? Jel merio neko skoro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je bilo kad si merio? Kod mene je 13.92 V u leru i 13.99 V kad se da gas oko 2500 o/m dok u garanciji akumulatora piše da treba od bude od ravno 14 do 14.6 V o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam izmerio... Kod mene je 14.13v (mereno sa najboljim kineskim multimetrom) u leru, to je kada spusti obrtaje na 1000, 1-2min. posle paljenja auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako se to desilo:

udjem u auto ( krecem na posao..rano jutro).

auto ni da pisne.okrenem 5-6 puta kljuch ...lampice  (neke od njih), samo zatrepere ne duze od 2 sek.

:(

izadjem iz kola...ne verujem.

pokusham josh 2-3 puta...da ga "upalim" ( sa kljuchem ) ukljuchi se samo radio :blink:

 

dohvatim se telefona "fiat pomoc na putu"

kazem gde sam,dam broj shasije,br.tablica...kaze riba zvace vas.

(inache centrala je u bech-u).

 

zove me beograd za nepunih 15 min.

pita me majstor: shta je problem...koliko je auto preshao?

ja kazem nece da upali..500 km preshao.

on: pauza 3 sek.

kaze:  ne "siki-riki"...tu smo brzo.

 

za nepunih 45 min. vidim stize "shlep-sluzba" :(

izlazi majstor sa elektro-koferchetom...kaze: otvarj haubu.

 

ja u kolima,podignuta hauba....

posle 9 sek. kaze majstor: gospodine dodjite da vidite.

ja pridjem motoru ( mojih najduzih 1.6 m u zivotu. od sedishta do motora ).

majstor: evo pogledajte...klema ( na akumulatoru ) se otkachila..nisu je dobro zategli. 

 

ja nishta ne govorim, ne toliko ljut...koliko razocharan.

tako neshto na autu da se desi, koji je jedva preshao 500 km.

 

choveka da chastim...kaze: ma ni sluchajno.

majstor: uzivajte u autu i tu smo ako neshto zatreba.

 

mahnuo sam mu dok je odlazio shlep-vozilom ...

 

PS

sutra se javio AK i rekao shta je bilo.

na moj lichni zahtev bez problem pristali na ponovni " nulti servis "

ali ovaj put ja sam pored auta dok ga rade.

 

pozdrav svima!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Zhorz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj crkao pre mesec ipo dana, po najvecem pljusku i gradu  :wallbash: naravno oko 19h kad nijedan servis ne radi :crybaby: a ja 15km od kuce. Sutra dan kupio novi original oko 8k uz uveravanja da se to ne desava cesto i da sam ja prvi kome se to desilo... nisam ni znao da ova tema postoji. Inace presao sam 60k sto je za utehu pristojna km, s obzirom da je ovde nekima otisao i na 20k, isto nije davao nikakve znake slabosti, a bio sam i na redovnom servisu mesec dana pre incidenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Akumulator crkao u Bijeljini u Bosni posle 2 godine i 10 meseci. Tamo kupio neki OEM, 3 godine pisane garancije i to je to... Hvala bogu pa se sve desilo u gradu, na parkingu nekog Megamarketa. Deca su se zabavljala u igraonici, a ja i zena pili espreso dok je majstor zavrsio posao

Edited by Valjevac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...