Jump to content
FAS Goran
vlada.uk

Fiat 500L - akumulator

Recommended Posts

12 hours ago, kreator said:

A ko garantuje da taj skuplji nije čameo u nekom magacinu duze vreme?

Oznaka ugravirana u plastici kucista. Lepo proveris i pazaris svez, najbolje kod ovlascenog uvoznika koji to ne drzi na lageru (npr. Andreja doo, za Exide). Koji god da sam uzeo kod njih bio je par meseci star i jeftiniji nego po prodavnicama, u BG su na bivsoj lakat krivini na novosadskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kod tog Andrea doo jeftinije kad se ode lično,ovako online nedeluje nešto najpovoljnije. Uporedio sam Beogumu,Kemoimpex,Lav auto 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2019 at 11:19 PM, dach@ said:

Šta radiš sa tim akumulatorima.... Jel bilo drugi put neki simptoma 

prvi uzeli u Radulovicu..pod garancijom.

Drugi dao u prodavnici za ...nesto oko 800-900din ja mislim da sam dobio nize za kupovinu novog

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni riknuo akumulator posle 5 godina i sad sam u skripcu,riknuo mi je u garazi(sreca u nesreci) ne znam dali smem da ga skinem zbog kompijutera i ne znam ni kako. 500l 1.4 benzinac 

Moze neki savet? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče računara slobodno možeš da skineš, samo će se resetovati kilometraža, sat...
Moj je isto benzinac 1.4 (bez fabričkog multimedijalnog uređaja), skidao sam akumulator zbog punjenja, a posle sam ga i menjao bez problema. Pri sledećem paljenju će samo prikazati grešku za aku. pa je briše opet kada sledeći put upališ auto..
Za skidanje pozovi prvog prijatelja koji je držao šrafciger u ruci...

Ako sam dobro razumeo, kod drugih automobila kada se skida akumulatora ustvari je najveći problem kod za multimediju...



Sent from my SGP621 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se prijavim,sa crknutim akumulatorom. Moj dobro i trajao,auto sam kupio 17.aprila.2013...presao 35.000km...1,4benz. Koliko vidim najvise na forumu :) . Ali nek mi neko kaze,jel ovi grci imaju neko negativno naelektrisanje ili sta. Pa gde bas da crkne u Grckoj. I meni isto kao i vecini,bez ikakvih,ali ikakvih znakova. Nit sta treptalo,nit sta zezalo. Sve extra. Dodjem jutros u Pereu ispod Soluna,parkiram kola (zadnji put gasena na grckoj granici), posle pola sata da upalim,samo popalio sve lampice i krenuo da zavergla i sve pogasio i kraj. Sad posle nekog vremena,pali lampice ali ne sve,radio hoce ali sa kasnjenjem,a sirena i svetla ni u ludilu...verglanje da ne pominjem,samo cakcu releji neki. Sutra ujutru umesto na plazu,pesaka polako da nadjem neku prodavnicu eventualno mehanicarsku radnju....u sustini trajao nemam reci....al de bas sad,sto ne crce u srbiji juce j....m....

Share this post


Link to post
Share on other sites

em ti traje 6god em se bunis sto nije ovde crko :angry:

bas si malo presao za 6god...zato ti i izdrzao toliko. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz,moguce da je toliko trajao zbog male kilometraze. Ma bunim se sto bih kuci to lakse resio,ovde mi malo komplikaza,tipa gde,kako,sta...a interesantno da je prilicno nama crkao bas u grckoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na akumulator pogubno uticu velike vrucine, kao i ekstremni minusi. Cini mi se da sam davno citao da su testirali, cak mozda gore vrucina nego hladnoca.

Tako da verovatno nije slucajnost sto se desava tamo, ekstremno toplo, auto cesto po ceo dan na suncu...

Za 5500km godisnje i jace 6 godina, po meni i vise nego dobro. Recimo Exide Premium (do skoro verovatno najbolje sto je moglo da se kupi kod nas) su mi izdrzavali po 6-7 god, cak i da je jos moglo da "gura".

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste sve....uglavnom kupljen nov (ennexy) 60Ah 480A 70€ ,malo je gabaritno veci pa sam za sad skinuo onu plastiku ispod. Auto upalio odmah i samo je ispalio greska airbag,i cim sam krenuo malo napred ugasio je i vise ne pojavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno...

17 decembra 2016 kupljen.

Posle 42 meseca, tj. 2 meseca posle isteka garancije crko Exide premium. Kupljen nov isti takav. Pa neka izdrži opet 40 meseci.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da bre..samo sto duzu garanciju uzimas i nek crkne tada...a ne ovi sa 2god garancije

i ja uzeo sa 42....samo sto sada posle 24 ne znam gde mi garancija :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500l 1.3mjtd 2014. presao 190000 crkao akumulator odnosno jos pali ali otezano.

pitanje ako neko zna da li za zamenu mora ici na proceduru odrzavanja napona ili mogu

da se skinu kleme i ostavi elektronika bez napona (struje) bez posledica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod zamene akumulatora na 500L sa 1,6 MJ od 105 ks (2015.) da li postoji neka posebna procedura ( koju treba sprovesti pre nego se otkače kleme pre skidanja ili koju treba sprovesti nakon što se spoje kleme na nov akumulator) ? 

Mislim, menjao sam i ranije sam akumulatore na kolima koja sam ranije imao (suzuki, pežo ... ), ali, ne znam da li fiat ima neki svoj poseban "zajeb" ? Ili je to isto kao i na svakom običnom vozilu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

 

Dva posta iznad isto pitanje...i odgovor ispod

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam ja to "iznad" pre nego sam upitao to što sam upitao. I znam zašto sam upitao. Jer, kod nekih kola ne smeš da otkačiš klemu najmanje dva minuta nakon što isključiš kontakt, niti smeš da daš kontakt odmah nakon što si stavio klemu.

Zato sam pitao da li Fiat za 1,6 MJ ima neku "posebnu proceduru" u vezi sa odvajanjem kleme i njenim kasnijim stavljanjem pri zameni akumulatora.

Da je Fiat 500L tako "jednostavan", imao bi i veoma banalan sistem reseta servisnog intervala. A nema ga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve posebne procedure ali ipak pre skidanja klema sačekaj minut dva...  

Nakon vraćanja klema nema potrebe ništa čekati. 

Nije Fiat ništa komplikovaniji od ostalih auta tih godišta a reset servisa je čisto da i ovlašćeni servisi nešto zarade. 

Jer nema fizičkog tastera ili sl za reset. 

Koliko znam nema opcije za zamenu akumulatora u dijagnostici tako da ona nije potrebna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, imam pitanje. Kupio sam 500l pre nekoliko nedelja, volim povremeno da odnesem akumulator kuci da ga dopunim. E sad, nisam proveravao da li imam bravu za kljuc na nekim vratima pa ne znam kako bih zakljucao, a posle otkljucao auto bez akumulatora.

 

A druga stvar da li ce nesto smetati za radio ili bilo koji uredjaj skidanje pa vracanje akumulatora?

Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas bravu za kljuc na vozackim vratima samo.

Radio, izgubis sve stanice koje si memorisao.

Mada to sto ti volis ja ne bi precesto radio. Ako ti ne puni auto akumulator onda pogledaj da nije do auta.

Nisu to stari auti sa dinamom pa mora da dopunjujes sam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...