Jump to content
FAS Goran
vlada.uk

Fiat 500L - akumulator

Recommended Posts

Mislim da imamo rekord. Da se pohvalim posle 9,5 godina i oko 53000+ km zamenio sam fabricki Exide sa istim takvim sa 40 meseci garancije. Mislim da je presudno to što je auto u garaži na temperaturi (leti i zimi) od oko 16-19 stepeni C. Mala kilometraza i mali broj pokretanja i cuvanje na pristojnim temperaturama ga je sacuvalo. Mislim da bi trajao i duže ali ćerka je novi vozač i dok je naučila da kreće pokretala ga je u jednom danu sigurno 20-30 puta dok nije ukapirala kvačilo pa ga je i to dodatno dotuklo. Nisam ga nikad dopunjavao osim kad ga je ćerka ispraznila. Primetio sam da crkava tako što su se signalne lampice gasile ali je auto uspevao da se pokrene jer pali što se kaže na pola zuba. Tada sam pokušao da ga dopunim na punjač, nije vredelo. Ostaje žal za rekordom od 10 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, skydiver021 said:

zamenio sam fabricki Exide sa istim takvim sa 40 meseci garancije.

Verovatno ni blizu isti takav kvalitetom. Te stare "X-tra +" i "Premium" serije Exide-a su i kod mene i matorog gurale po 6-7 god bez problema, doduse na 1.9 i 2.0 dizelima. I to iz aftermarketa, kupovano kod Andreja d.o.o.

A ove nove Premium serije, tj. sada Carbon Boost, vec gomilu puta cujem od ljudi da su riknjavali vrlo brzo po isteku iz garancije od 3 godine i kusur.

I to kupovano kod ovlascenog uzvoznika, svez datum na kucistu, ljudi iskusni vozaci (cuvaju bateriju), em kosta lepo... Ocigledno nista nije ni blizu garancija nekog kvaliteta kao ranije, bar ono sto se ovde prodaje. Nije ni cudo sto onda ljudi sve vise pazare sto jeftinije, a sa najduzom garancijom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Andreje doo gde sam kupio bukvalno ide viša cena duža garancija pa ti računaj šta ti se isplati :) Mogao sam da biram 24 / 36 ili 40 meseci. Proizvođači su ovladali tehnologijom starenja proizvoda da mogu tačno da odrede rok trajanja u mesec dana tačnosti pri nekom prosečnom korišćenju, neverovatno ali tako je, zato ima dosta slučajeva da akumulator crkava u 25 mesecu korišćenja a ima garanciju na 24 meseca.

Na koliko ovi daju garanciju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...