Jump to content
FAS Goran
vlada.uk

Fiat 500L - akumulator

Recommended Posts

Pitanje: da li je levi ili desni +?
Ima da se kupi Exide premium 50ah, 40 meseci garancije 8100 dinara, ali gledam u katalogu postoji samo desni?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam posle pretproslog komentara hteo da okacim fotku Exide akumulatora. Pa par praznih mesta pa sledeci brand.

Izbacili su i novu seriju Premium Carbon Boost, za koji je u ponudi samo desni polaritet (koji je i potreban).

Isao bih bar na 61Ah ili 64Ah koje imaju u tom rangu (manji su 47 i 53 Ah), sa 600 odnosno 640A startne struje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen danas, Exide običan 60Ah, 8570 dinara. 36 meseci garancije...
Exide premium (40 meseci garancije) ima 53Ah, ista cena a ima istu startnu struju kao ovaj običan od 60Ah.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/16/2016 at 0:21 AM, Ivan said:

Taman sam posle pretproslog komentara hteo da okacim fotku Exide akumulatora. Pa par praznih mesta pa sledeci brand. ...

 

Bas i ne piju vodu ove lepe reci o Exide akumulatorima, ne znam da li si primetio ali padaju kao muve posle 2-3 god. upotrebe na novim automobilima... Na Fiat Pandi kockici imam vec skoro 8 godina Varta akumulator, mislim da je pri kraju ali radi... Nekoliko dana posle punjenja Exide cuda, on opet gubi znake zivota... Najverovatnije Bosch S5... Da li neko ima predlog za dobar pametni punjac akumulatora koji je ispod 150e?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/30/2017 at 1:40 PM, Sinnerman said:

ne znam da li si primetio ali padaju kao muve posle 2-3 god. upotrebe na novim automobilima

 

Opet staro pitanje - koji model iz njihove game i od koliko Ah?

"Xtra+" 75 Ah zamenjen 6 godina i mogao da "tera" jos, ali je mene smaralo padanje kazaljki pri verglanju na minusu. Na drugom vozilu isti takav izgurao vise od 8 godina.

Trenutno "Premium" 77Ah, usao u 4. godinu i radi kao satic. 

Problem je bio sa pojedinim novijim (nizim) "Excel" serijama, pisali smo u temi o akumulatorima i koji Exide modeli su za preporuku iz iskustva gomile ljudi.

I dalje stojim iza svoje tvrdnje za poredjenje "Premium" serije i adekvatne konkurencije, sve dok se ne iskvare ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog slučaja:

 

Meni se danas desilo. Vratio se s posla normalno. Parkirao auto na 20ak minuta. Seo u njega i ni da zavergla. Dve neke lampice se jesu upalile, uspeo sam da zatvorim prozore i to je to.

 

Pozvao sam Ciao Fiat. Napravili su radni nalog i prosledili dalje. Posle par minuta me je pozvao čovek iz službe koja organizuje pomoć na putu u Beogradu. U roku od pola sata je došao čovek sa tzv. booster-om. Rekao mi je da po ugovoru sa Fiatom, oni moraju da izađu na teren u roku od 40 minuta od prijave. Prikačio ga je na kleme i auto je upalio. Po proceduri, morao je da radi tako 10 minuta. Skinuli smo booster, probali da upalimo i ni da zavergla. Proverio je punjenje i to je bilo u redu. Dakle, definitivno je crk'o akumulator.

 

Pošto je to bilo nešto oko 19h, kasno je bilo da se organizuje šlepanje do servisa, odnosno moglo bi da se odšlepa i ostavi da prenoći, na šta nisam pristao, a i morao bih sam da se organizujem, za prevoz do kuće.

 

Sutra ujutru treba ponovo da prijavim problem preko Ciao Fiata da bi mi organizovali šlep auta do nekog servisa po mom izboru. Inače, pre desetak dana je urađen drugi redovan servis u Raduloviću gde bi trebalo da je urađena i kompletna provera auta. Ne razumem se da li je realno bilo moguće da se utvrdi da je akumulator pred izdisajem. Pitaću ujutru.

 

Na Đurđevdan će biti 2 godine od kako sam kupio auto (valjda je to sreća u nesreći, videću sutra), a prešao sam 25k. Stvarno je sramota da akumulator na novom autu IZDA posle 2 godine (+/- 2 nedelje), a ovo očigledno nije izolovan slučaj, već prilično česta pojava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na toj proveri auta pri servisu nije moglo da se utvrdi stanje akumulatora.Tebi je samo prespojio celiju i dovidjenja...

Postoje oni "smart punjaci" sa kojima se realno moze znatno produziti vek same baterije,ali niko od nas to ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završena je intervencija, pa samo da opišem.

 

Ujutru sam odmah pozvao servis Radulović i proverio da li imaju akumulator. Imali su i rezervisali su mi ga.

Onda sam pozvao Ciao Fiat, rekao im da preuzmu podatke od dan pre i da želim da se vozilo odšlepa u Radulović.

Proverio sam da li možda postoji opcija da mi možda donesu zamenski akumulator i da se sam dovezem do servisa, ali to nije po proceduri...

 

Posle toga su me kontaktirali direktno iz Radulovića i već za nekih pola sata su bili na lokaciji. Utovarili smo auto i odvezli se do servisa.

 

Akumulator mi je zamenjen u garanciji. Bilo je potrebno da se oni sami uvere da je u pitanju akumulator i da punjenje radi kako treba, odnosno da nije neki drugi kvar u pitanju.

 

Ono što je malo paradoksalno, garancija na ovaj novi je do isteka 2 godine od kupovine auta - znači još oko dve nedelje.

 

Pitao sam da li mogu da očekujem da mi opet za dve godine strada i ovaj novi, pošto su mi ugradili identičan, kao prethodni. Dobio sam odgovor da mu životni vek zavisi od eksploatacije i da s obzirom da nije očekivano da se dinamika eksploatacije promeni u naredne dve godine, očekivano je da ovaj novi traje slično. 

Razmišljam da ne čekam da mi i ovaj crkne iznenada, pa ću na proleće 2019. da kupim novi akumulator, pre nego što me ovaj izda, ali sa dužom garancijom od 2 godine.

 

Da li mogu da kupim i neki veći, jači? Ovaj postojeći je 50Ah i stvarno je minijaturan, a ima mesta za mnogo veći.

Edited by polanski

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/26/2017 at 10:01 PM, werp690 said:
Na toj proveri auta pri servisu nije moglo da se utvrdi stanje akumulatora.Tebi je samo prespojio celiju i dovidjenja...
Postoje oni "smart punjaci" sa kojima se realno moze znatno produziti vek same baterije,ali niko od nas to ne radi.

 

Kod mene Proatomic je radio 7 godina, odlican je, garancia cini mi se oko 3 god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, polanski said:

Da li mogu da kupim i neki veći, jači? Ovaj postojeći je 50Ah i stvarno je minijaturan, a ima mesta za mnogo veći.

 

Da. Pogledaj u uputstvu šta ti piše, koliko Ah je preporučeno za tvoj auto i slobodno kupi za nekoliko Ah većeg kapaciteta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene jos uvek stari Exide...

Posle drugog zimskog praznjenja a posto nisam nasao da kupim "najbolji na svetu-najpametniji" CTEK MXS 5.0 punjac i nisam hteo da pozajmljujem, improvizovao sam punjac od prastarog UPS-a i ostavio da se puni 24h. Izgleda da je ovaj moj UPS bolje puni nego punjac za auto a realno i jeste delimicno pametan... Posle punjenja Exide je izdrzao jos 20-30 dana ledene zime i jos uvek pali kao blesav.

Odlucio sam se definitivno za VARTA AGM 60Ah ali ce zamena da saceka jesen jer nema potrebe da ga smaram celo leto... Varta AGM ima garanciju 50 meseci ili 25 meseci ako se ugradjuje u automobile sa start-stop sistemom, to su mi mail-om potvrdili iz TorexCo distributer Varte. AGM Absorbent Glass Mat je nova tenologija izmedju konvencionalnih i gel akumulatora, prednost je sto moze da se puni sa mnogo jacom strujom nego "obican" akumulator i moze iz njega u trenutku da se izvuce dosta veca struja, nije toliko bitno za moj auto ali mi je lepa garancija i na fotografiji akumulator prelepo izgleda... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene još prva ugradnja  auto 3g star....imao sam Vartu u A klasi.w169 180 cdi..inace bio i Mercedesov znak na akumulatoru, stajao je ispod suvozacevih nogu, kad sam prosao auto star 8 g i dalje je radio besprekorno i bio kao nov spolja. Nikad nije punjen, inace u meniju kod Mercedesa imate opciju provere snage akua. Znaci jednog dana i ja Vartu uzimam...voleo bi da znam cenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.3.2016. at 0:56 PM, Deda Jung said:

Koliko je bilo kad si merio? Kod mene je 13.92 V u leru i 13.99 V kad se da gas oko 2500 o/m dok u garanciji akumulatora piše da treba od bude od ravno 14 do 14.6 V o.O

 

 

Mirovanje 12.99 V,  upaljen 14.33 V, u leru, drzi fiksno na do 2000 rpm, kad se ugasi neposredno nakon toga 13.33 V pa pada prema 13 kako vreme prolazi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

crkao akumulator u Sloveniji, zvao Fiat Assistance, poslali za sat vremena slep sluzbu, ipalio me na bateriju, a potom ujutro dosao jos jednom da bih stigao do prodavnice , exide onaj malo bolji oko 60 evra, sa nekih 30 posto popusta sto mi je sredio lik iz slep sluzbe....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao loše iskustvo sa akumulatorom. Naime, u  mom slučaju je trajao 3 i po godine ali mi je garancija 4 godine. I oni su preispitivali garanciju i ustanovili su da je za akumulator 2 godine garancija. Naravno, kupoio sa Bosch akumulator 56Ah. Cena u  Delamax-u oko 8200 dinara. Otkup starog akumulatora od 50Ah je bio 710 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode i moj, skoro pa u dan tacno 4 godine. Uzeo 60 Ah, bio u frci vecoj pa uleteo u prvu najblizu radnju i uzeo sta imaju. Znam da nije bas neki, pretpostavljam da ce da rikne za 2 godine sigurno, ali bio bas u zescoj zurbi... Energizer....  :wacko:

Jos kad vidim..37 meseci garancije :D Mrzi me da citam sitna slova iz garancije, garant one fore sa kao kontrolni pregled i slicno da bi priznali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode i meni danas. 4god i 20 dana. Uzeo Fiatov Magneti Marelli u Stojanovu. 6.600din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je danas riknuo akumulator u sred Grčke:o. Biće to divan odmor!!!! 33000 + 3.5 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je jutros riknuo akumulator, srecom ispred zgrade. Lampice trepcu, jedva, komp se ne pali, ne vergla.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...