Jump to content
FAS Goran
Jug

Put za CG - da li zaobići kanjon Morače?

Recommended Posts

Znaci delis utiske sa nama :) . A serpentine su tu cisto da se covek malo razdrma ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gile smederevo said:

preko BiH iz NS

+1 

 

Samo preko Loznice i Šepka. Ionako je paralelno, a bolji put sa BiH strane. Iako je naša strana sređena posle poplava. I odmah je tu pumpa, dizel oko 110 din. 

A pauza Mosko i Trebinje :D već isplanirano da budem tamo malo posle 1 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Samo preko Loznice i Šepka.

Ne preporucujem nikako GP Sepak/Trbusnica, u zadnje vreme su prilicne guzve, kad god sam isao tuda (i zaje*ao se) cekao sam po 40 min. Nasi masovno prelaze po gorivo, u nabavku i sl.

Sada kad prilazim prelazu, cim vidim iole kolone sa nase strane i na samom mostu, samo produzim dalje.

Mnogo brze je nastaviti nasom stranom do Malog Zvornika (oko 21 km), krace je oko 2 km nego kroz BiH, a skoro je sanirano sve uz Drinu i uradjen odlican put, ostala su samo 2 mesta preko pruge sa po par desetina metara losijeg puta.

Na GP Karakaj ni jednom nije bilo vise od par vozila ispred i prelazi se za par minuta, vremenski uvek ustedim minimum pola sata tuda. Odmah tu je i Zvornik, pumpe i jeftino gorivo, tako da kazaljka odmah leti na "F" :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih dodao na prethodni post, da od Zvornika cene goriva na pumpama se osetno povećavaju kako se dublje zalazi u Bosnu tj kako se udaljava od Drine.

 

1 hour ago, Ivan said:

Ne preporucujem nikako GP Sepak/Trbusnica, u zadnje vreme su prilicne guzve, kad god sam isao tuda (i zaje*ao se) cekao sam po 40 min. Nasi masovno prelaze po gorivo, u nabavku i sl.

Sada kad prilazim prelazu, cim vidim iole kolone sa nase strane i na samom mostu, samo produzim dalje.

Mnogo brze je nastaviti nasom stranom do Malog Zvornika (oko 21 km), krace je oko 2 km nego kroz BiH, a skoro je sanirano sve uz Drinu i uradjen odlican put, ostala su samo 2 mesta preko pruge sa po par desetina metara losijeg puta.

Na GP Karakaj ni jednom nije bilo vise od par vozila ispred i prelazi se za par minuta, vremenski uvek ustedim minimum pola sata tuda. Odmah tu je i Zvornik, pumpe i jeftino gorivo, tako da kazaljka odmah leti na "F" :) .

Zavi si u kom delu dana se nadjes na prelazu,recimo do 7-8 sati ujutro nema guzve sigurno,takođe i posle 22-23 sata.To znam iz iskustva jer tada prelazim most da sipam gorivo ili idem na pijacu u Memice ili Loncare.

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i planirao, oko 6 da budem na Šepku pa lagano, negde kafa, negde pauza... U 6 nema gužve sigurno na Šepku, jedino što znam da smaraju carinici i panduri al jbg... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam upadao bas u to vreme i uvek je bila guzva. Znaci, summa summarum, Sepak jedino nocu ili rano ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisija SAT: Patrola do Herceg Novog preko BiH

 

Emisija SAT nastavlja svoje letnje patrole. Ovoga puta pokazuju nešto manje opterećen pravac preko Bosne i Hercegovine do Herceg Novog, kao i mnoge zanimljivosti koje na ovom putu zaista treba videti i doživeti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdatak u rangu sa nasom taksom na Kotromanu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije naša taksa :) a ista ta taksa se naplaćuje na Vencu pod izgovorom ekolološka, mislim da je 150 dinara. Ukoliko se sa Venca skrene levo ili desno ka Norcevu ili Zmajevcu.

 

To u CG je put u koncesiji koji je neko napravio u dogovoru sa državom, isto kao i Pavlovića most ili putarina kroz Hrvatsku. Da je krš krš je ali opet neko je napravio.

 

A ove ekološke takse koje se naplaćuju u Kotromanu i na Fruškoj gori ne zna se ni kome ni zbog čega

 

 

Pod nije naša pre svega mislim da mi ne dobijamo ništa zauzvrat.

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod "nasa", mislio sam u nasoj drzavi. O samoj taksi na Kotromanu i nacinu na koji je uvedena - ne bih bas sta mislim, jer nije za ovaj forum. Ako se dobro secam, ima tome 10-ak godina.

Da imas neku alternativu, pa bas hoces kroz Park prirode - apsolutno podrzavam. Ali to je jedini magistralni put ka zapadnoj granici na par desetina kilometara njene duzine. Pri tom se te trase secam u istom takvom obliku, jos iz doba stare Juge (stariji od mene ce se setiti i prethodne ubitacne trase iz Uzica preko Bioske). A deluje mi i da su metalne bankine i ponesto od vertikalne signalizacije jos iz tog doba, jedino sto je tada bilo novo, besprekorno odrzavano i nije se naplacivao prolaz :). U tom smislu sam i rekao da mi odavde imamo slicnu "korist" od obe takse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taksa na Iriškom Vencu je ipak taksa za teranje motornog vozila, ni manje ni više nego Nacionalni parkom a ne naplaćuje se na magistralnom putu m21 koji prolazi Iriskim vencom.

Taksa podno Mećavnika nije nikome jasna. Koliko znam, ne naplaćuje se UE tablicama i vozilima registrovanim u Višegradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, al ova nasa taksa je malo veca od 1e i po meni je skroz ok, ako stvarno ide u dzep nacionalnog parka. Ova njihova je 360 dinara za parce lose magistrale kroz kamenjar. Inace, prosle godine su i ulaz u Gucu naplacivali oko 100 dinara, isto satro neka ekoloska taksa :D

Al pametni su Crnogorci, imaju slican fazon i za tunel Sozinu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, odluka je pala, iskocio extra jeftin smestaj, tako da ipak idem u Cg ovog leta. Sta mi preporucujete (znajuci za vojvodjanski sindrom :D ) da li kroz kanjon ili preko Zabljaka (mada tamo cujem da ima prilicno serpentina, krivincuga i uspona)?

 

Druga stvar, posto cujem da su guzve na Dobrakovu, kako stoji stvar sa gp Jabuka? Da li u sezoni zna i tamo da bude guzve ili nije toliko strasno? 

 

A kao trece, da li je preko Zabljaka komplikovan put, ili ima putokaza, posto u navigaciju bas i nemam narocito poverenja...?

Idem iduci vikend, ali da na vreme prikupim sve informacije :)

 

Ako se jos necega setim, pitacu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putokaza ima i ne može se pogrešiti, put je dobar i lep za vožnju.
Ima samo jedan deo nekih 10-ak km serpentina ostalo je OK.
Na granici koliko sam ispratio nema čekanja dužeg od 10 minuta za putnička vozila.
Ako hoćeš da izbegneš kamikaze vozače, patrole lešinare i gužve na putu, moja preporuka je preko Žabljaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam cuo da kazu da su ogromne guzve i na Dobrakovu, da se ceka dva sata i da je kolona vozila od nekoliko km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrakovo je i van sezone puno da se ceka po 10 minuta a ne u sezoni. Ali ne znam kuda bi drugo mogao pobjeci?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos nesto, da li se po Cg gleda, ako uopste i zaustave, sva oprema, prva pomoc i ostalo? Jedino mi pp aparat fali, ako ne moram, da ne kupujem sad to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti pp aparat a sigurno nece da te zaustave kao sto kod nas rade. Pazi samo na radare, slobodno racunaj da ih ima ispred svakog veceg naseljenog mesta :) I opusti se, Cg je to, isto ko da si kuci :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...