Jump to content
FAS Goran
Jug

Put za CG - da li zaobići kanjon Morače?

Recommended Posts

jeste bilo je reci,hteo sam da svratim do crnog jezera na durmitoru,al nije mi se dalo,uhvatio me pljusak bas samo na durmitoru,posle 15ak km,nista sve suvo,smorio sam se,a bas sam imao zelju da vidim to jezero.A jos i da dodam na granicnom prelazu Jabuka,nema puno guzvi,mozda najvise 10 minuta zadrzavanja na obe granice

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majstormica Imas kod slijepac mosta jednosmjerna uz semaforsku signalizaciju...ostalo bez zastoja

To je prije kanjona...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze mala pomoc putujem u C.G. u Tivat nisam isao dole 20 god.pa cisto za pravac da li ici na kanjon morace ili preko Zabljaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanjon nije tako strasan kao sto se cini. Ja skoro svaki vikend tuda prolazim...samo pazljivo i preticati samo na isprekidanoj liniji ;-)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Zabljak, bar je meni interesantniji i laksi put. Kilometrazom dodje otprilike na isto, a preko Brodareva (i dalje) trenutno postoji par zastoja zbog sanacija.

3 hours ago, bojankov said:

Kanjon nije tako strasan kao sto se cini.

Apsolutno se slazem. Apropo puta kroz kanjon Morace, za vise od 2 decenije staza prosao sam ceo region X puta i cela prica je, bar iz mog iskustva, nepotrebno naduvana. Ni blizu kako uglavnom po medijima pokusavaju da je predstave - kao i na drugim takvim mestima, malo vise vozacke tehnike i paznje, normalno vozis, normalno pretices i nema nikakvih problema.

Slicna prica je i kod nas sa Ibarskom magistralom (ukljucujuci i Dolinu jorgovana), preopterecenje, ima lose infrastrukture i signalizacije, neopreznih vozaca, ali - prenaduvano.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim preko zabljaka posto u 3 ujutru je ceo put tvoj, sretnes 5 automobila celom deonicom u sezoni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bas volim kroz kanjon jer preteknes 100 auta u sezoni :-) evo me stigoh u PG kroz kanjoj pod velikim pljuskom :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio do C.G. prvo preko Zabljaka a vratio se kanjonom Morace,meni licno lepse preko Zabljaka malo samo one serpentine dok se nepopne posle super saobracaja skoro da i nema sto se tice kanjona Morace ok je ali ima vise saobracaja pa i kolona tako da je i sporije a ima i radova na par mesta,oba puta dnevne voznje,kanjonom izmedju dve granice ima dosta kamenja i kamencuga verovatno nicije pa slabije ciste 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...