Jump to content
FAS Goran
Jug

Put za CG - da li zaobići kanjon Morače?

Recommended Posts

Forumasi, dragi, uskoro cu kolima na more put Crne Gore, za razliku od prethodnih godina, kada je uglavnom bila Greece.

E sad, tako se zadesilo da nikada nisam vozio duze ture, ili su drugi vozili, ili nisam ja vozio za CG, pa sam spavao, i sad se mislim kojim putem do Petrovca na moru da idem. Mnogi mi kazu da izbegnem Kanjon Morace, generalno, jer niti sam vozio tuda ranije, a kao sou je s kamionima i odronima,  i da idem preko Zabljaka gde je put bolji, iako je duze nesto kad se ide prema Baru, odnosno, prema Petrovcu tim putem preko Zabljaka. Tacnije, da od Prijepolja, smugnem desno prema Pljevljima, pa dalje ka Zabljaku.

 

Ponavljam nisam vozio ni jednim, ni drugim putem, ali mnogi tvrde da je lakse ici ovim sad vec relativno novim preko Zabljaka, pa se spustiti do Niksica, odatle do Podgorice i potom kroz tunel Sozine na odrediste. Zanima me vas savet, iskustva, pomoc, verujem da ima vas puno koji se vozili tuda puno puta, da mozete porediti, imati u vidu sta ce biti lakse i prijatnije za onoga ko bi vozio prvi put i jednu i drugu turu, pa da se odluci. Bio bih zaista zahvalan. Ovde sam otvorio temu, jer ne bih znao gde tacno pripada. Nadam se da to nije problem. Jos jedno hvala, i svaki info, savet je dobrodosao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko Zabljaka definitivno, isao pre nekih 20 dana bas do Petrovca i nigde nikoga nema pogotovo nocu. Ima radar na svega 2-3 mesta u naseljima naravno i to je to. Tunel je 2.50 koliko se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U temi "Stanje na putevima" je bilo reči...

Probao sam obe/više opcije i nećeš pogrešiti kako god.

Pominjani odron su, valjda, sredili pa je po meni lakša i lepša i na kraju bliža opcija.

Srećan put i lep odmor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se juce, nigde guzve, ja bas volim da vozim tuda (kanjon morace) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanjon je blizi gotovo za nekih bezmalo 100 km, nego ova tura, e sad ozloglasen je, od nekih ranijih godina, pa mi rekose da je bolje da ganjam preko Zabljaka iako je duze, manja je guzva navodno, manje optereceno kamionima, iako i tu ima puno serpentina i krivina. Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanjon morace je davno bio problem. Sada, pogotovo kada je fino vrijeme nema odrona. Moze da se desi sitniji odron kada je velika kisa itd. Prolazim tuda cesto i sam i sa porodicom i djecom i za voznju je sasvim ok. Normalna voznja i nema brines. 100km nije malo na duzi put. Moj savjet je da ne bjezis od kanjona...ja sam u Podgorici inace (sad sam na moru) pa za bilo kakvu pomoc mozes i javiti :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da bezis od kanjona? To je najlepsa deonica puta. Put je dobar, vozi se brzo i nema da brines!

Ja bi pre zaobiso Petrovac jer je mnogo skup a i penzionersko mesto je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha svidja mi se ta opservacija zaobilaska @ MS PK, s tim da sam ja u ovom slucaju bas vapio za tom nekom varijantom penzionerskog mesta, da odmorim od halabuke, posla i drugih nepenzionerskih aktivnosti :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je preko Žabljaka do 00. Uspon od Pljevalja i krivine, prolaz kroz netaknutu šumovitu prirodu, na granici nema žive duše, zatim Žabljak, zašto ne svratiti na Ostrog, i onda jako brzo Podgorica, Sozina i more. Nemam nikakvu averziju prema kanjonu Morače, ali ovo je mnogo lepši put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da bezis od kanjona? To je najlepsa deonica puta. Put je dobar, vozi se brzo i nema da brines!

Ja bi pre zaobiso Petrovac jer je mnogo skup a i penzionersko mesto je.

Prošao tuda pre 15tak dana i sutra ću opet. Nije bilo zastoja niti gužve sem na jednoj deonici gde semafor reguliše kretanje ali i tu sam se zadržao svega par minuta. Imaš patroli kod Kolašina koja je redovna i u pola noći i to ti je to.

Što se tiče Petrovca da je skup jeste ali ako si tu negde kupanje ti je lepše u Lučici nego na gradskoj plaži u Petrovcu.

 

cxcv10129.jpg  cxcv10130.jpg

Voda je topla do 00. Odoh u off....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma do 00 nije problem, problem je od njih pa na gore :D

@Jug, kako hoces ali po meni je neopravdano skup. Skuplji je po svemu cak i od Budve koja inace vazi za najskuplje.

Idi kroz kanjon opusteno skroz brate. Ako volis jos i malo zescu voznju to je pravo mesto :)

Ja sam hteo prosle god da se vracam preko Zabljaka ali nesto ispade da nisam. Svi hvale tu deonicu ali je glupo da pravis +100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je preko Žabljaka do 00. Uspon od Pljevalja i krivine, prolaz kroz netaknutu šumovitu prirodu, na granici nema žive duše, zatim Žabljak, zašto ne svratiti na Ostrog, i onda jako brzo Podgorica, Sozina i more. Nemam nikakvu averziju prema kanjonu Morače, ali ovo je mnogo lepši put!

I manja je verovatnoca da ces naleteti na presretaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanjon morace je davno bio problem. Sada, pogotovo kada je fino vrijeme nema odrona. Moze da se desi sitniji odron kada je velika kisa itd. Prolazim tuda cesto i sam i sa porodicom i djecom i za voznju je sasvim ok. Normalna voznja i nema brines. 100km nije malo na duzi put. Moj savjet je da ne bjezis od kanjona...ja sam u Podgorici inace (sad sam na moru) pa za bilo kakvu pomoc mozes i javiti :-)

 

Upravo ovo... Kanjon Morače je sada više legenda nego realan problem. Ranije je to bilo baš zeznuto, a sada je svakako jedini izbor... lično nikad ne bih išao 100km duže da zaobiđem nešto što je u osnovi OK. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, @MS PK, od Petrovca sad tesko odustati, vec je sredjen smestaj, no, kolima smo, pa je lako otici i na neku drugu plazu, mesto okolno, recimo meni se jako svidja Kraljicina plaza, kod Canja, sto nije tako daleko, no sad smo u off. Svakako, nisam dugo bio u Cg, stalno Grcka, od okoline, pa joj ove godine dajem priliku, nadam se da ce biti ok generalno. A ni ja nisam neki namcor zahtevan. E sad, vidim da su misljenja podeljena, mislim da cu verovatno ka tamo ici Kanjonom, a u povratku recimo preko Zabljaka, ili obratno, u svakom slucaju, u pravu ste 100 km nije malo, pa cak i po gorivu...E sad uspeo sam da pogledam SAT patrole gde su vozili i jednu i drugu deonicu, i sem dobro presvucenog puta za Zabljak, ne bih rekao da je taj put sa menj krivina, ili serpentina, prakticno imas ih i vise, ali je asfalt sam po sebi dobar, sto jes jes. I priroda je lepsa, sto jes jes, Djurjdevica tara, a Crno jezero, koje je takodje tamo usput, mnogo je isto lepo, tu je i Ostrog itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides sa porodicom, preko zabljaka ces da se izlomis od krivina i uspona, pa kome to ne prija nece se lepo provesti. Ja sam pre par godina isao preko Zabljaka u Igalo, jer je navodno nov put, mozda je i blize, Alvirko isao tuda - preporucuje....Meni licno, bio je smor, jer ne mozes ti da cepas po krivinama ako ti je pun auto ljudi. U povratku smo se vratili preko kanjona i bili smo u cudu kako smo brzo i lako stigli.

Moja preporuka - kanjon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dzabe ti kola, ako planiras na kraljicinu plazu :D

Ja sam bio u canju, tamo je OK stvarno, ali sam 5 od 10 dana isao na sv. Stefan, sto i tebi preporucujem, sta ti je to 10min kolima od petrovca. Nema guzve, u 12 sati ne bude pola plaze zauzeto, 90% stranaca, cistoooo znaci ne moze da se poredi ni sa jednom drugom plazom, ipak tu dolazi mnogo kulturniji svet, neces gaziti po pikavcima umesto peska ;) A voda, preko celog dana kristalno jasna. Ako ostajes preko celog dana, obavezno ponesi pice i hranu, da ti ne naplacuju samo bananu kao prilog u palacinki 70 centi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te strane, nas dvoje je u kolima, lepsa polovina i ja, tako da nema drugih saputnika, ali, svejedno, cini mi se da Zabljak donosi vise ostrijih krivina, no, ponavljam, nisam prosao tuda kolima, zato i pitam. Hvala na odgovorima svakako! :)
 

da ti ne naplacuju samo bananu kao prilog u palacinki 70 centi

 

hahahaha :p ....znam da se ne moze kolima na Kraljicinu, ali moze do Canja, tamo imam drugara, parking, pa onda brodom, taxi brodom, do kraljicine se obicno islo, nije cak nesto ni bilo jako skupo tipa evro ili dva, ako se ne varam, da te prevezu brodicem od Canja, Biserne do Kraljicine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomenu ostrije krivine, evo par deonica tog puta preko Zabljaka :D Secam se, vracao sam cesto i u prvu, ne zbog snage, vec zato sto moras da ides oko 10km/h
 

Link 1


Link 2

Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da jedno, pravo pitanje narocito ya ove koji su sad tamo ili su isli skoro, a odnosi se na put preko Kanjona Morace: da li se i dalje plpaca ona ekoloska taxa 10 e po vozilu, pri samom prelazu granice za CG, kolike su cene putarina, i da li se posto predjes tamo kod Bordareva pa nadalje preko Kanjona do Podgorice placa ikakva putarina i koja je cena, za tunel Sozine znam da je 2,5 evra cini mi se. Hvala, odgovori bi znacili :)

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci prakticno do tunela sozine nema nista, tu znam da s eplaca 2.5 evrica. Super. Nisam znao da su ukinuli tu ekolosku, nisam update uopste. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno svima, obozavam ovaj forum :smoke: , mozda je to zato i jedini forum sem jednog strucnog na kojima sam clan.  A mozda zato i sto volim talijanska kola, sta cu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...