Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
cvike19

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - povećanje snage?

Recommended Posts

Grafikon koji sam dao na forum je prvi ,svaki sljedeći je sve ljepši .

 

 Da se vratim na temu;

punto 60 mk2 ima jako restriktivan usis i auspuh.

Po mojem mišljenju najveći problem na usisu je plastična grana.

Kako to rješiti?

Da li je netko mjenjao tu granu,odnosno da li ima neka sa nekog drugog modela koja bi se mogla pripasati.?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I trebao si jer ne bi bilo mesta za neveru. Mnogi nemaju poverenja dok lično nešto ne vide.

Srećno sa radovima

 

Sam Vam rekao. Ali Vi ne verujete meni, samo svojim očima ! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ne znam ko je rekao da taj neki punto nema ili ne moze da ima ~75 ks :) za to u ovoj temi niko nije izrazavao nevericu...u stvari, siguran sam da ja nisam, jer znam da moze

Pa treba biti objektivan u svakom slucaju,nego zar tebe moze dobiti dizel? :D

Da budem "objektivan" - ni jedan dizel me nikada nije dobio :D salim se naravno, ali stvarno uvek sam se hvatao u kostac sa nekim opakim dizelima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je bilo u blizu sa vuletom,bar prije.Imam ja jedno dizlo za koje mislim da bi te oduvalo,steta sto smo daleko :D .Slozit rejs pa na pice :D

Edited by Mahoney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooo pa takvo ostrenje najvise volim, brk (koji nemam) mi zaigrao buhahaha. Mislim jel si ti to sad objektivno izrekao ili subjektivno...? :D Dok ja nisam namestio var - vule me je dobijao redovno, kad sam namestio var dobio sam ja ali brava tada nije radila kako treba, posle nismo vise pokusavali...

Pice uvek ;)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooo pa takvo ostrenje najvise volim, brk (koji nemam) mi zaigrao buhahaha. Mislim jel si ti to sad objektivno izrekao ili subjektivno...? :D Dok ja nisam namestio var - vule me je dobijao redovno, kad sam namestio var dobio sam ja ali brava tada nije radila kako treba, posle nismo vise pokusavali...

Pice uvek ;)

Pa trebalo bi da je objektivno,ipak ima 400nm i 190 ks :D,to je u stilu prilicno interesantno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toooooo samo pozuri, da ne bude yugo EFI vs bravo SPORT :D mada to nije zanimljivo...porodicnO autO :)

 

Napustam forum ako prodas Punta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sam siguran kako cu taj dan preziveti, ali sam sve sigurniji da ce taj dan jednom doci :( hteo sam da kupim zenomobil neki sa 4 vrata, ali ne mogu da odrzavam dvoje kola...moracu naci neku dostojnu zamenu :) samo tako...

@mahooney -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooo pa takvo ostrenje najvise volim, brk (koji nemam) mi zaigrao buhahaha. Mislim jel si ti to sad objektivno izrekao ili subjektivno...? :D Dok ja nisam namestio var - vule me je dobijao redovno, kad sam namestio var dobio sam ja ali brava tada nije radila kako treba, posle nismo vise pokusavali...

Pice uvek ;)

Nesto se ne secam ovoga @Vule :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba podbadas :) Ima i snimak na yt ali ne vredi kaciti jer je bravuleta tada duvala na sve strane samo ne na turbinu...ako se dobro secam :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Toooooo samo pozuri, da ne bude yugo EFI vs bravo SPORT 2.0 Mjet remaped :D mada to nije zanimljivo...porodicnO autO :)

 

Napustam forum ako ne predjes na dizela :D

Izvin'te obojica ali bilo je jace od mene, morao sam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sam siguran kako cu taj dan preziveti, ali sam sve sigurniji da ce taj dan jednom doci :( hteo sam da kupim zenomobil neki sa 4 vrata, ali ne mogu da odrzavam dvoje kola...moracu naci neku dostojnu zamenu :) samo tako...

@mahooney -

Kako se širi porodica,tako se povećava broj vrata na makini :laughing::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Toooooo samo pozuri, da ne bude yugo EFI vs bravo SPORT 2.0 Mjet remaped :D mada to nije zanimljivo...porodicnO autO :)

 

Napustam forum ako ne predjes na dizela :D

Izvin'te obojica ali bilo je jace od mene, morao sam. :D

 

 

Ih, da predje na dizela, ima da mu napravim sacekusu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari moji stari...

neko vrijeme nismo komunicirali...imao sam drugih obaveza a i bili su praznici...

dakle...situacija je sljedeca

auto bi trebao do kraja mjeseca ic na farbanje (trebao je u 12mj ali smo odgodili)

i dok bude na farbanju zamijenit cu bregastu

nakon toga, kad vidim kako se ponasa, odvest cu auto da mi se napravi novi auspuh(od grane pa do kraja)

imam neke proracune za promjer cijevi auspuha ali o tome cemo kasnije...

u meduvremenu cu probat malo i oko usisa cackat...uz pomoc nekih forumasa ;)

ali o svemu kad doce vrijeme za to

ono sto me jos zanima jeste da lije neko mjenjao mjenjac na 1.2 8v ?

tj, konkretno, da lije stavljao onaj sa 6 brzina ?

koliko sam gledao, pase sve bez problema...

gledao sam malo omjere, razlika je u prvoj brzini, malo je kraca na ovome sa 6 brzina, druga, treca i cetvrta su identicne, peta je malo duza i jos plus sesta naravno

tako da ne vidim neku razliku ili razlog zasto to ne staviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja verujem da finalni odnos tj u diferencijalu nije isti kod ta dva menjaca, jer koliko se ja secam prvih pet brzina na tom 6 brzinskom menjacu je slicno kao kod Yuga sa "kracim" diferencijalom posto je nekad davno ta ideja razmatrana od mnogih oko moguce ugradnje tog menjaca na Yugo tj Zastavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče menjača. Nećeš ništa dobiti. Pošto auto koristiš u civilnoj vožnji, taj poduhvat ti je potpuno nepotreban. Brzine su jako kratke. Da se takmičiš na nekom brdu još i nekako.

Zamena je vrlo prosta. Jedino ako treba promeniš birač brzina. To iskoristiš sa tvog menjača. Sve ostalo je šraf na šraf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...