Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

prvo moras imati ideju
malo proracunas
onda od prilike nacrtas sve
pa provjeris dal to moze tako, malo doradis ideju-prepravis sta treba (napravis konacni nacrt)
odes u TRGOVINU i KUPIS MATERIJAL

nakon toga doces doma, uzmes i radis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakše bi ti bilo da si napisao "Sam radim"...

 

edit: Video sam i sam da je moje pitanje nejasno definisano.

Mislio sam na sve te radne sate i usluge zavarivanja, pripreme, ukrajanja plastike, farbanja, komore, mehaničara, i ko zna čega još. Dal' plaćaš po redovnim cenama, ili imaš popuste, ili ti prijatelji rade besplatno, ili sam radiš - što sam zaključio iz tvog odgovora.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast kolega skidam kapu na svemu što si odradio, veliki je to posao, baš me zanima kako će se sve to pokazati u svakodnevnoj vožnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakve stvari se nemogu platiti, niti bi ih neko radio nekome besplatno
samo argona smo potrosili 180 eura...sve je od inoxa ili auminija
ako je iko ikad imao veze sa pravim tuningom (mislim na one koji samo ljepe carbon folije po autu I razne naljepnice) zna koliki je ovaj posao I da se to nemoze dati nekome I reci "napravi mi ovo, zovi me kad bude gotovo"
ovome se treba posvetiti I zahtjeva veliku paznju I inzinjerski prisup...(4 puna mjeseca posla planiranja I razradivanja)
da ne napomonjem pored svih radova da moras paziti da sutra nemoras nista skidati da bi projenio obicnu zarulju...da ima dovoljno mjesta da mozes promjeniti filter ulja...itd itd
5 dana za redom po 15 sati u radioni...I to samo za montazu s tim da si sve jako jako dobro predvidio I da se nista ne zakomplicira

kad vec pitas pa da ti odgovorim

radim sam uz pomoc mog najboljeg prijatelja kod njega u radioni

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izgleda i da je malo filozof i po malo bezobrazan...

 

24 minutes ago, cvike19 said:

ovakve stvari se nemogu platiti, niti bi ih neko radio nekome besplatno
samo argona smo potrosili 180 eura...sve je od inoxa ili auminija
ako je iko ikad imao veze sa pravim tuningom (mislim na one koji samo ljepe carbon folije po autu I razne naljepnice) zna koliki je ovaj posao I da se to nemoze dati nekome I reci "napravi mi ovo, zovi me kad bude gotovo"
ovome se treba posvetiti I zahtjeva veliku paznju I inzinjerski prisup...(4 puna mjeseca posla planiranja I razradivanja)
da ne napomonjem pored svih radova da moras paziti da sutra nemoras nista skidati da bi projenio obicnu zarulju...da ima dovoljno mjesta da mozes promjeniti filter ulja...itd itd
5 dana za redom po 15 sati u radioni...I to samo za montazu s tim da si sve jako jako dobro predvidio I da se nista ne zakomplicira

kad vec pitas pa da ti odgovorim

radim sam uz pomoc mog najboljeg prijatelja kod njega u radioni

 

Ja te pitah iz najbolje namere, sve vreme podržavam tvoj projekat a ti mi se brecaš "kad već pitaš pa da ti odgovorim" ...  :blink:

 

Pa nemoj mi odgovarati ako ne želiš ili ako ti je teško, nisam te pitao da te zajebavam već me stvarno interesovalo kako (na koji način, kako se obračunava) plaćaš sve to što radiš. Dobronamerno sam pitao a dobio po nosu...

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing ja se izvinjavam
nisam ni u jednom trenutku imao tu namjeru, zao mi je da sam ostavio takav dojam

nego mi je puna kapa ostalih koji pametuju a nemaju dve ciste u glavi, malo sam razocaran sa ljudima oko sebe pa izgleda da me jos nije popustilo

izvini stvarno
 

@Milutin-NS ko bi bio taj "dezurni" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvike isti problem sam imao i ja, bespotrebno uleteo u nesporazum. Pisana rec je suvoparna, bez dikcije, pa je jako lako steci pogresan utisak ko je kako to hteo reci.

 

Ali Cvike svojim odgovorom definitivno pokazuje da se na ovom forumu skupljaju normalni ljudi, ne nekim drugim forumima bi vec pao neki ban :)

 

Ja isto tako pratim radove, ali posto nemam sta da dodam, samo gledam i jedva cekam da masina upali, samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala @milan-jtd

@Milutin-NS isao sam malo gledati po forumu (inace nemam bas toliko vremena) pa sam maloprije skontao da je takva kombinacija u pitanju
drago mi je da je tako, nadam se da bi se jednom mogli viditi negdje kad budem dolazio u vase krajeve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u novom sadu nisam nikad bio
u beogradu I nisu jesam...volio bi napraviti jedan dir I sve obici...nadam se mozda I ove godine

 

spremno za ugradnju!
osim pranja u kiselini I poliranja

20170216_090437.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sa kojeg je auta

trazio sam turbo po nekakvom okvirnom proracunu i grafu tlakova

pise na njemu fiat lancia, tako da bi trebao malo proguglati

 

sto se centrale tice, za sada ce se mapirati postojeca centrala, to sam vec provjerio i nece biti problema oko toga

a dok sve ostalo rijesim, stavit cu megasquirt ili vems

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim snage koju će sve te prepravke da daju i estetski doživljaj će biti maksimalan! Sve čisto uredno i ispolirano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uno turbo je imao isto RHB5 ali ona je jos imala I vodeno hladenje I drugacije su prirubnice
 

nju sam kupio kao rezervu...a ova moja je sa alfe 145 2.0 TD

@Zvezdo evo kad si vec spomenuo poliranje I ostalo...da upotpunim tvoju sliku o dozivljaju!
sve cijevi od usisa
I jos jedna slika da podsjetim na koljena I selne koje idu na ove cijevi

 

20170218_162343.jpg20161223_182605.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...