Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

Jeste to je Ratiborus KMS Autonet, ali ga briše defender, moraš isključiti real time protection dok krekuješ, ali ta skripta radi isto što i onaj proces što sam opisao s tim što request za aktivaciju skreće na localhost i tu ga neki servis slaže da je aktiviran, ume da ga prepiči update...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama koristio Libre office, besplatan, odličan, ne opterećujem se microsoftom, a sve lepo radi, veoma slično, i završava sve za hobi korisnika. Sad ako neko baš hoće microsoft

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shuxx said:

Ja sam godinama koristio Libre office, besplatan, odličan, ne opterećujem se microsoftom, a sve lepo radi, veoma slično, i završava sve za hobi korisnika. Sad ako neko baš hoće microsoft

Da... vrh je... inače grad Barselona i grad Minhen su kompletno prešli na Libre Office i batalili Microsoft Office. Tu je sada neverovatno jaka konkurencija i Microsoftu se ne piše dobro. Google je već razvio svoj Office koji trenutno radi samo kada je korisnik online (ja sam zakupio Google Cloud odnosno Google Drive i isključivo Google-ovim alatima otvaram fajlove). Od skoro se u trku uključila i nemačka softverska kuća Sofmaker koja je i bukvalno klonirala MS Office. Ovome treba dodati WPS Office i indijsku kompaniju ZOHO. Sve u svemu sada ima puno dobrih alternativa Office-u. Na pr. Libre Office se bukvalno apdejtuje na mesečnom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par godina sam bio na Win 7 plus Linux mint.

Uzivancija sa Linuxom.

Update radi u pozadini, nema restartovanja, nema antivirusa. Skromniji programi u odnosu na Win, ali zavrsavaju posao.

Al kupih nov laptop, stavismo Win10, i nikako da postavim dualni sa Linuxom.. Bice nekom prilikom....

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, shuxx said:

Par godina sam bio na Win 7 plus Linux mint.

Uzivancija sa Linuxom.

 Ja nikako nisam postigao dual boot ali moj sin već dugo ima kombinaciju W10+Mint i zadovoljan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna kombinacija, Linux primaran, imas odlozen start npr 10 sekundi, ako ti zatreba Windows.

U Linuxu postavis, npr da ti odmah podigne browser...

Upalis komp, dok se namestis, stigao npr na Ytube...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo koristio Mint i posle Elementary OS. Ali MacOSX mi je i dalje klasa za sebe.

MacBook Air radi isto posle 6 godina kao i

prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://easyupload.io/72qzws

Evo, 30 dana traje fajl. Ako neko zapne, mogu da mu slikam šta treba da se ugasi i šta da se klikne u programu, pošto je na ruskom, ali vrlo je jednostavno, takođe radi i za Office.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto

Strahotan "lekić". :detective: Nisam do sada baš ovaj koristio ali vidim da je baš dobro odrađen. :coffee: Čak ima i na engleskom... čak ima engleski help fajl. :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da i radi kod mene već 2 godine, probao sam iste samo druge verzije i ovaj je za sada najpouzdaniji.

Evo i slike ako neko ne može da se snađe,

prvo se ugasi Real time protection

 

1.png


Sledeći korak je da se ugasi Defender

 

2.png


Na kraju se klikne Kms Auto Lite i aktivira se Windows i Office, ako izađe da se klikne Да onda i to i sačekate da program sam sve odradi, nakon toga obrišite zipovan folder i ponovo aktivirajte Real time protection i Defender.

 

3.png
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

Da da i radi kod mene već 2 godine, probao sam iste samo druge verzije i ovaj je za sada najpouzdaniji.

Evo i slike ako neko ne može da se snađe,

prvo se ugasi Real time protection

...
Sledeći korak je da se ugasi Defender

...
Na kraju se klikne Kms Auto Lite i aktivira se Windows i Office, ako izađe da se klikne Да onda i to i sačekate da program sam sve odradi, nakon toga obrišite zipovan folder i ponovo aktivirajte Real time protection i Defender.

 

Ja imam još jedan korak: gašenje Windows Firewall-a...:whistle: A Defender više i ne uključujem, instaliram neki treći antivirus.

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procurio navodni dizajn Windows 11

 

win11 01.jpg

 

Na Baidu pojavile su se slike početnog ekrana Windows 11 i sistemski interfejs. Novi interfejs biće sličan onome koji su planirali za Windows 10X, pre nego što su ga otkazali. Po svemu sudeći, malo su ga izmenili i takav će biti na Windows 11. Aplikacije su na sredini taskbara, što je sada dosta pojednostavljeno, a imamo i novo start dugme i opciju za brzo gašenje ili restartovanje uređaja. Start meni je samo pojednostavljen.

 

win11 02.jpg

 

Imaćemo i zaobljene ivice - na menijima, File Explorer-u i na aplikacijama. Takođe, na taskbaru imaćemo Windows Widgets aplikaciju.

 

win11 03.jpg

 

Očekivano, imaćemo i novi zvuk prilikom pokretanja.

 

win11 04.jpg

 

Windows će uskoro predstaviti Windows 11 operativni sistem. Očekuje se da to bude 24. juna.

 

win 11 05.jpg

 

win11snap.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li će novi Windows biti besplatan?

 

windows button.jpg

Fotografija od Max DeRoin sa Pexels

 

Procurio je dizajn i karakteristike novog Windowsa, za koji se pretpostavlja da će se zvati Windows 11, a do njegovog predstavljanja ostala su još četiri dana. Dosta se priča o novom operativnom sistemu i portal ''Betanews'' sada postavlja pitanje da li će i ovaj Windows biti besplatan kao i prethodni.

S obzirom da Apple korisnicima daje besplatno svaki svoj novi macOS, očekuje se i da Microsoft uradi isto, i ostane konkurentan. Windows 10 bio je besplatna nadogradnja za sve legalne kopije Windowsa 7 i novije, pa se pretpostavlja da će to biti slučaj i sa Windowsom 11, naročito zato što je upravo besplatna nadogradnja dovela do toga da Windows 10 ima preko 75% udela na tržištu među Windowsima po Statcounteru. Smatraju da nema potrebe da naplaćuju običnim korisnicima, dok kompanije ne bi odmah prešle na novi operativni sistem, pa je jedino logično da se novi OS pusti za ''džabe''.

 

Pojavile su se i informacije da bi novi Windows mogao da bude besplatan za sve korisnike koji imaju validne licence za starije verzije OS-a. Novi Windows biće predstavljen 24. juna.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...