Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

ja ga taman pohvalih, a on danas izvrsio migraciju drajvera i ne vidi najvisu rezoluciju...

ijaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja, dok ne isprave ozbiljne bagove ne instalirati :)

 

A tek sa driverima što će haos da im nastane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad je bilo skoro pa pravilo, da je svaki drugi OS iz microsofta ok, a izmedju toga smece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ljudi, drugar mi rece da je skinuo win 10 i sad kad pise tekstove, da bi napravio razmak, mora da pritisne fn+space. Da li neko zna kako podesiti da se razmak namesti da se koristi normalno, kao i ranije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesio je pogrešnu tastaturu. I neka vidi neko podešavanje koja ponašanja su primarna,a  koja se dobijaju sa fn + taster.

 

A  može biti i bag :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam pokusao da instaliram drajvere...nema podrske za karticu i monitor u win 10...popizdim i hocu da se vratim na Win 7...ne moze!

Kao fol obrisani fajlovi za povratak na staro...

Danas upalim komp...sve normalno...prepoznaje i graficku i monitor...

Ljudi, ovo je opak virus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustvo kako radi ELM na ovom čudu od W10?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2015&mm=08&nav_id=1028069

 

Win 10 može da isključi nelegalne igre

 

Microsoft je osvežio svoj EULA sporazum (ono na šta morate da kliknete da se slažete pre instalacije operativnog sistema), i ubacio jednu prilično “nezgodnu” klauzulu – Windows 10 sada može automatski da isključi i onesposobi nelegalni softver pa čak i hardver koji nije prepoznat ili autorizovan.

 

 

65521917455d1cebdac572498289326_wide.jpg
 

Šta više, EULA pominje eksplicitno igre, terminom “counterfeit games”. Microsoft se za sada nije oglasio ovim povodom ali ostaje nejasno da li će se boriti i protiv nelegalnog softvera drugog tipa ili samo video igara, kao i da li “hardver” podrazumeva i recimo neoficijelne Xbox kontrolere. 

Podsetimo da je MS već pokušao nešto slično svojim Windows Live Games servisom ali je nakon jako loše reakcije kod publike odustao od ove ideje i prebacio se na Steam. Ovo je do sada bio najveći DRM koji je Microsoft uveo, ali izmenama EULA sporazuma čini se da je otišao korak dalje. 

Izvor: play.co.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, moraju od nekud pare da dobijaju.

 

Ako daju Win10 za "džabe" i časte korisnike onda je logično očekivati da će da traže zaradu sa druge strane i uzimaju novac od proizvođača hardware-a i software-a.

 

Nije to ništa novo, svi se sećaju onih TP-Link adaptera koji naprasno "polude" kada software provali da su nelegalni :)

 

Mada u zadnje vreme mislim da su igrice još i jedina stvar koja može da se prodaje. Software-a ima koliko hoćete za džabe, operativnih sistema takođe, samo još igrice da postanu besplatne i piraterija ima da menja ime u filmoterija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlo vremena od kad se poslednji put pisalo oko Win10, a silom prilika sam prešao na njega od preključe...i za sada: Ovo radi extra :thumbsup: 

Ne, nisam planirao da prelazim iako su ljudi uglavnom pričali da je sasvim ok. Ali, ''sedmica'' počela da zeza poslednjih par meseci, Windows folder mi je došao na skoro 60GB jer je bilo problema sa onim Windows update, pa se izgleda gomilalo nešto...

 

Uglavnom, kod mene je put bio preko reinstalacije sedmice, onda njen update na Win7 SP1, a onda njen na Win10 Pro. Mislio sam da više nema onog besplatnog prelaska na Win10, ali očigledno da to još uvek radi:

Free upgrade sa sajta Microsofta

 

w10 01.jpgw10 02.jpg

 

Da bi se ovo uradilo prethodni Windows sistem Microsoft treba da vidi kao legalan (aktiviran).

Ima navikavanja, naročito ako ste dosta koristili Control Panel, ali to navikavanje traje jedan dan. Možda nekome i kraće od toga. :) Nema problema sa drajverima, sve je uglavnom sam skinuo šta mu treba.

Ako se neko možda još misli da li da prelazi sa sedmice na Win10, očigledno su ispeglali sve što mu je falilo u početku i sada je ok. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni evo mesecima radi 10ka,bez problema,posto mi je sedmica bila lkegalna,dobio sam pitanje na mejl dal da predjem besplatno na 10ku,sto sam bez problema i uradio,samo pratio upustva i odradjena,lepo izgleda,ima dosta opcija i raznih podesavanja,a iako nisam neki perfekcionista sa racunarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je jos nekom usporio win 7? Mozda ga namerno krse barabe...meni usporio dosta...
Win 10 sam imao nedelju dana mozda...al to je bilo cim su ga pustili...mozda sad radi bolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazeru trokira sedmica...pocelo pre mesec dana. Reinstalirao sam mu uradio update kad pre par dana opet poceo da zeza. Meni Win10 radi kao podmazan ali je na pocetku bio haos...sada su vec dosta ispeglali sistem izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju Win10 je značajno unapređen od inicijalnih verzija i malo malo izlazi novi inkremetalni update kojim ga dodatno poliraju. Ako već prelaziš na 10 onda uradi clean install, nemoj da nadograđuješ 7icu jer time ostaje nepotrebno đubre. Idealan scenario bi bio da isprazniš ceo HDD i da izmestiš lepo pagefile/virtualnu memoriju van sistemskog diska/particije i time osiguraš da komp radi malo brže. E sad, ukoliko ti je primarni disk SSD a sekundarni običan HDD, ovo sa memorijom ne pije vodu zbog različite arhitekture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno w10 je dosta upeglaniji od w7 koju ja licno ne podnosim, pocevsi sa onim problemom oko svchost procesa koji jede memoriju, bagova milion itd..

Meni w10 radi preko godinu dana, a i dalje nema potrebe za reinstalacijom. Prednost bi svakako bila sa SSD tada tek dolazi sve do izrazaja.

Elem, control panel imas i u w10.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je win 7 bio odlican do skoro al poceo je da zeza...probao sam i pp

..ponovo clean install i kratko je bilo ok i opet isti k.... A nisam zahtevan korisnik... Malo forumi ,par igara i to je to... Probacu desetku pa cu videti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda je nešto počela sedmica eto tako ''slučajno'' da zeza češće nego pre... :whistle::D 

@dekirs Nisam mislio da na Win10 nema ''Control Panel'', nego ga je drugačije naći i snalaziti se po njemu...ustvari ima ovako:

 

win1004.jpg

 

A, ima i ovako:

 

win1005.jpg

 

Ovo drugo (iako to nije Control Panel), me u samom početku zbunjivalo jer sam očekivao da su sva moguća podešavanja na jednom mestu. :thumbup: 

A, ono prvo je CP na koji smo navikli... :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vratio na 7 jer nisam nikako mogao da nadjem drajver za dvd rezac prokleti microsoft a i multiecuscan nema sanse da se krekuje na win 10...Na poslu koristim 10 i ok je nemam zamerki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2017 at 1:48 PM, Djuk85 said:

Meni je win 7 bio odlican do skoro al poceo je da zeza...probao sam i pp

..ponovo clean install i kratko je bilo ok i opet isti k.... A nisam zahtevan korisnik... Malo forumi ,par igara i to je to... Probacu desetku pa cu videti...

 

Svaki windows počne da trokira (koči) sam od sebe jer svakako danas je internet svakodnevno u upotrebi. Svaki put kada udjemo na nekom sajtu, računar prikupi svoju keš memoriju, registre i ostalo u particiji gde vam je instaliran windows. Pri tome, to ne važi samo za internet već i za same programe i igrice. Kada instaliramo neki program, nakon toga ga obrišemo. Sam računar ne briše program 100%, već nekih 10tak % ostaje u računaru (registri, skriveni podaci, drajveri i ostala čuda). Tako da Vam to uopšte ne predstavlja problem, da se nadovežem na postove iznad....

Ja koristim windows 7 od kad znam za sebe, i ne, nisu ga upropastili naravno ako se redovno održava (drajveri, update i ostalo..)... :)

 

Quote

Ja sam se vratio na 7 jer nisam nikako mogao da nadjem drajver za dvd rezac prokleti microsoft a i multiecuscan nema sanse da se krekuje na win 10...Na poslu koristim 10 i ok je nemam zamerki...

 

Naravno da može i multiecuscan da se krekuje na windows 10 samo možda ne najnovija verzija

@gorank82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...