Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

Sta vam to tacno ne radi na w10? Ja ga koristim dugo, pre njega 8 i 8.1, nikakvih problema nema. Ne bih se vratio na w7 ni da mi plate, kad se setim kakvih je sve bagova bilo.. Jezivo. mislim da mi je win Vista bolje radila od sedmice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa @dekirs ... Podelite probleme koje ste imali sa Win 10, mozda neki od nas imaju resenje.... Sto se tice samog Windowsa jako losa strana je sto sve manje krajnji korisnik moze da ga kontrolise vec neke stvari jednostavno namecu. Primer je sto tipa sam instalira OneDrive iako ja ne zelim da ga koristim npr, vec cu koristiti Megu koja daje 10puta vise prostora....  

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Krekovani MES ne radi na Win10 :D  To mu je najveca mana :D 

Ozbiljno? Dobro pa si podelio jer treba da spremim neki netbuk za ova sranja pa taman da ne obijam glavu zasto ene radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kod instalacije drivera za elm 327 zapne. Zapravo lepo i pise u uputstvu za driver (a i na sajtu) da ne podrzava win10. Koji ti interfejs imas?

Mozda sam malo outdated, poslednji put sam radio to negde pre 2-3 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dekirs said:

Sta vam to tacno ne radi na w10? Ja ga koristim dugo, pre njega 8 i 8.1, nikakvih problema nema. Ne bih se vratio na w7 ni da mi plate...

Meni je sedmica super radila, dok nije počela da puni onaj WinSXS folder:

https://www.howtogeek.com/174705/how-to-reduce-the-size-of-your-winsxs-folder-on-windows-7-or-8/

Oko 30GB mi je imao taj folder. :D Valjda je zapeo neki update. Šta god od metoda, koje pominju na Net-u, za rešavanje tog problema sam pokušao i nisam mogao da rešim. I, pređem samo zato na Win10. U poslednjih 18 meseci sam imao više reinstalacija nego sa Win7 za sve godine korišćenja.  :D 

 

Prvo je zabola Cortana. Ustvari, uopšte nije hteo da radi Search. Samo jednog dana op i neće. Npr. klikneš na Win dugme skroz dole levo (Start dugme), uopšte ne izlazi onaj meni. Isto sve živo što sam našao po internetu od rešenja primenio i nije uspelo. Rešenje je bilo reinstalacija. Pre nekih mesec dana izgubim audio/ton. Ni u jednoj varijanti ga nema. Opet guglanje i pronađem da je Win10 prilikom poslednjeg update-a obrisao neki folder koji je suštinski bitan za ton na kompu. Pokušajte ovo, pokušajte ono, pa ako ne uspe opet reinstalacija. Sve pokušam i opet ništa ne uspe. Ali sam izbegao reinstalaciju jer sam taj isti folder na Win10 iskopirao sa lap-topa i prebacio na desktop...i radi ton od tada. Da nisam imao taj folder - morala bi opet reinstalacija. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su zezali drajveri za zvucnu... Nisam ih uspevao uklopiti nikako :) ponudio se bio kolega sa foruma da pogleda ali sam vec vratio na win 7 u medjuvremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec dve godine win 10 i bez ikakvih problema. Mozda se skinuli neku krs instalaciju, jer koliko vidim apdejta je bilo dosta i trebali su da poprave sve bagove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio legalnu verziju win10 dok nije krenulo sa ovim losim apdejtima, presao na win7 i ukapirao koliko brze radi racunar sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je izasla zvanicna win10 verzija skinuo sam i instalirao. Od tada do pre mesec dana nisam imao nikakav problem, obarao sam sistem jer sam uzeo nov komp ( presao na Ryzen). Ama bas nikakvih problema nije bilo i to je najduzi period gde nisam morao da radim reinstall sistema. Na poslu imam Dell E5470 laptop, upucali su mu njihov win 10 image pre 2 godine isto nikakvih problema nemam. Najjaca stvar je ta sto je taj firmin image uzasan, ali eto, bez problema radi vec 2 godine. Oba uredjaja imaju SSD. 

Ja se secam win 7 i pamtim je po prvim verzijama kada su imali problem sa svchost procesom, gde je nenormalno jeo procese, to su posle ispravili sa updateom al trajalo je dobrih par meseci.. Jedva sam cekao da se skinem sa nje, cak sam i win 8 instalirao i ako nije bio skroz odradjen support za PC. 

 

E da, najjaca stvar je ta sto su debili iz ITa na poslu upucavali win7 image na ove nove dell laptopove, gde pola stvari nije radilo, bukvalno je umirao laptop.. Dok nisu shvatili da uredjaj nije kompatabilan sa win7 :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo Ryzena r5 2600, MSI b450 Bazooka plocu, 8 GB Patriota na 3000mhz, za sada sam odusevljen. Na ovo je dosla Nvidia 1060 6gb.. Planiram sad posle CESa kad AMD objavi nove graficke da uzmem neku novu zbog freesync-a. Hteo sam Intel i5 8400 ali kod madjara na KP je on bio 220e.. I to je taj lik bio najjeftiniji.. Inace koristio sam Intel unazad bar 10 godina ako ne i jace ali cene su sada previsoke ne znam iz kog razloga. Pre ovog Ryzena sam imao i5 4570. Ono sto sam procitao i cuo do sada, R5 2600 je najbolja kupovina sad, ja sam ga placao 166e na KP iz madjarske, verovatno je sad i jeftiniji nesto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oduvek koristim Intel procesore, ali mislim da cu sad preci na AMD.

Verovatno cu pre uzeti laptop, pod izgovorom da i supruga ima komp, ali ce vise sluziti za dijagnostiku i tako to. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je desetka super. I Home i Pro verziju koristim od kada su izašle. Privatno Home naravno, na starom laptopu je bio onaj free upgrade sa win7, a kasnije za novi laptop sam kupio legalnu na usb. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam 10ku na laptopu i uzeo memoriju od 4gb,tako da sad imam 8gb,al koristim 32bitnu verziju,pa samo moze 2.6gb radne memorije da koristi i znaci treba ponovo da se instalira 10ka,samo 64bitna verzija:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svaki 32bit OS moze da iskoristi max 4GB RAM-a, 64bit OS nema ta ogranicenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto nisam ni znao dok mi momak od kog sam kupio memoriju nije rekao,ne znam dal se moze slobodno skinuti 10ka il neko ko zna da instalira

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi to znao naci,to bas neko strucan da mi posalje link za skidanje,a taj Aktivator,jel preko njega se nadogradjuje windows sa 32 na 64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne. Skines sa pirata win 10 instalaciju i aktivator. Instaliras win i aktiviras licencu uz pomoć aktivatora. Javim ti sutra, prekosutra na pp sve, čim ugrabim vremena.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...