Jump to content
FAS Goran
ivan73

Win 10 / Win 7

Recommended Posts

@debelizmaj

Ja kupovao... i ključ za W10 i ključ za Office 365 sa account-om na Microsoft-u ... pa još jednom Office 365 sa account-om i cloud-om... i sve je to nakon određenog vremena prestajalo da radi. Pišem prodavcu a on se ne javlja... i tako. Zadnji Office 365 mi je trajao 6 meseci. Nije mi do para već do toga što sam čuvao fajlove na njihovom cloud-u. Na kraju sam digao ruke i radim po svome i super mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, office 365 je druga prica i drugaciji nacin rada.
Kljucevi za win 10 rade i microsoft najcesce ne kostaju nista - dobiju legalnog usera koji verovatno nikad vise nece da krekuje.

Office 365 licence sa sobom nose i cloud storage, cloud office... sto microsoft kosta dosta i nikako im se ne isplati da podrzavaju ebay praksu. Office je najveci microsoftov izvor prihoda ne windows.

Moze se videti kako polako smanjuju cenu razvoja windowsa-win 10 se razvija kroz evoluciju, nema skroz novih verzija, ubacuju linux konzolu, ocekuje se linux kernel...odoh ja u off
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, debelizmaj said:

Kupis na ebay kljuc za 3$ i imas legalan win.

To sam i ja radio, ali mislim da toga vise nema.
Pre par nedelja sam gledao da uzmem za tecu jednu licencu, ali ih nije bilo.
Ne uzimam od ovih sto nemaju pozitivne ocene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Skineš Office Deployment Tool i instaliraš ga recimo na desktop u neki folder https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=49117

2. iz komandnog prompta sa administrativnim privilegijama došetaš do tog foldera i pokreneš

 

setup.exe /download Configuration-Office2019Enterprise.xml 


kad opališ enter iza te komande čekaš da downloaduje, znaćeš da je gotov onda kada kursor pređe u novi red


sledeći korak iz komandnog prompta je instalacija, dakle setup /configure Configuration-Office2019Enterprise.xml 


kad završi instalaciju iz istog tog prompta radiš aktivaciju


cd /d %ProgramFiles%\Microsoft Office\Office16

cscript ospp.vbs /setprt:1688
cscript ospp.vbs /unpkey:6MWKP >nul
cscript ospp.vbs /inpkey:NMMKJ-6RK4F-KMJVX-8D9MJ-6MWKP
cscript ospp.vbs /sethst:kms8.msguides.com
cscript ospp.vbs /act

 

i imaš aktiviran Office 2019 enterprise, samo volume licence mogu da se aktiviraju sa mak ključevima, 365 ne, mora prvo da se konvertuje u enterprise

 

msguides je "fake" aktivacioni server:)

https://msguides.com/microsoft-software-products/office-2019.html

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 @gagyns @debelizmaj

Ja radim na sledeći način: precracked W10 + precracked Office2019... i adio. Postoje sajtovi zatvorenog tipa, na pr. TeamOS, gde su ljudi veoma angažovani i stručni i gde sve te stvari već "sažvaću" da se korisnici ne maltretiraju, i samo download-uješ željenu aplikaciju, postupiš po uputstvu i sve bude OK. Jedini uslov je da koliko preuzmeš(download) toliko i daš(upload).

Uz to, imam instalirane dodatno i LibreOffice koji je potpuno besplatan i pritom veoma veoma ozbiljan konkurent Office-u (bukvalno se unapređuje iz meseca u mesec), i Google Office (jer sam kupio njihov Drive za 2000din godišnje 100GB). I to je to... gde god odem u potpunosti sam operativan.

Takođe, moj savet svima je da imaju instaliran LibreOffice i da isti povremeno koriste. Trenutno, gradovi Barselona i Minhen u svojim upravama koriste LibreOffice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja skorz podržavam korišćenje free/open source aplikacija, na poslu koristim Linux/Google Docs, Windows imam u VirtualBox-u samo za jednu aplikaciju koja nema alternativu za Linux, kod kuće koristim Hackintosh već 15 godina od kada su prešli na Intel-a ali polako dolazi vreme da se rastajemo jer kontam da će sledeće verzije polako otkačinjati Intel podršku i ostaje samo Apple Silicon podrška...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bugatskoj Zamundi (torent) uzmete win10 sve je plug and play. Nadjete zadnju verziju, instalirate i sve radi odlicno, registrovan, apdejti rade, sve 5

Kod mene pici odlicno kao i kod svih gde sam ga instalirao. 

Registrujete se i torenti su vam pod bananas

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na domaćem EUC-u imate proveren najnoviji Win 10 sa skriptom za registraciju, potrebno je 2 klika i 10 sekundi, suviše komplikujete.

- Windows 10 - 21H1 build 19043.867, engleski, x86/x64 + lekić

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te stvari, ali u poslednje vreme vrlo vrlo retko radim reinstal, tipa 4-5 godina, ranije s početka Windowsa pa tu do 2007CE, to je bio tromesečni sport sve sa disketama, cd ovima, progledali na dvd, posle je kao sad. .

Koristim neki mini soft za ubacivanje te skripta, naravno sam soft je exe i potpada pod antivirusnu uzbunu. Držim ga u rar fajlu pa kad treba tu je. Ime sam mu zaboravio

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit

Reinstalacije kao tromesečni sport sam prevazišao instaliranjem odličnog softverčića AOMEI OneKey Recovery. Pritiskom na taster F11 sistem se vraća u prethodno stanje... moja preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2021 at 5:46 PM, bit said:

Za te stvari, ali u poslednje vreme vrlo vrlo retko radim reinstal, tipa 4-5 godina, ranije s početka Windowsaemoji16.png pa tu do 2007CE, to je bio tromesečni sport emoji16.png sve sa disketama, cd ovima, progledali na dvd, posle je kao sad. .

Koristim neki mini soft za ubacivanje te skripta, naravno sam soft je exe i potpada pod antivirusnu uzbunu. Držim ga u rar fajlu pa kad treba tu je. Ime sam mu zaboravio emoji849.png

Da nije KMS Auto? Ja njega koristim, 3 klika na 6 meseci i ja miran, mislim da radi i za office.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To to, meni radi i po 3g. Kms.

[mention=19772]bit[/mention]
Reinstalacije kao tromesečni sport sam prevazišao instaliranjem odličnog softverčića AOMEI OneKey Recovery. Pritiskom na taster F11 sistem se vraća u prethodno stanje... moja preporuka.
Ma to je bilo ranije, posle sam pravio img. Sistema sa odličnim alatima tog vremena, mislim da se i sada mogu naći na čuvenom hirens boot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, reinstalacija Windowsa vam je kao generalna auta, morate imati VRLO dobar razlog za to inače ste kao 90% servisera u Srbiji tipa, crk'o senzor, ajmo generalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li smem da okačim ovde, ali imam program (ruski) koji jednim klikom aktivira i Win i Office. Takođe pravi "task" koji u određeno vreme opet aktivira sve i tako u krug kako bi zauvek ostalo aktivirano. Ja svuda gde nameštam kompove to uradim i do sada nisam imao neku žalbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da ne smes da okacis sam fajl, ali smes da napises kako se zove i kako da ga nadjemo? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KMS moped :lol: brainfart je, ne secam se punog imena a nesto mi Auto ostao u secanju.:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...